DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #913903  autor: duck5135
 03 mar 2017, 07:55
Witam , posiadam nietypowy problem z siecia 4g. Na moim iPhone gdy korzystam z zasiegu 4g podczas rozmowy automatycznie zmienia sie na 3g, i nie było by w tym nic dziwnego gdyby potem w dłuższym etapie rozmowy nie zmieniało się na coś innego co uniemożliwia korzystanie z internetu podczas rozmowy i pogarsza jakość (nic nie jest napisane w miejscu tam gdzie wcześniej rodzaj zasiegu 3g,4g). Nadmienię że gdy ustawie zasieg 3g w ustawieniach problem nie wystepuje , sprawdzałem w T- mobile i orange ten sam problem restartowałem ustawienia sieci nie pomogło.
 #913966  autor: f0ku5
 03 mar 2017, 16:49
Zmienia Ci na 3G, bo w Orange jeszcze nie ma VoLTE na iPhone. Potem podczas rozmowy musisz tracić zasięg 3G i następuje zrzut do 2G, cała filozofia ;)
 #913972  autor: f0ku5
 03 mar 2017, 17:15
pakierhakierxd pisze:Jeszcze żaden operator w Polsce nie ma rozmów po lte.
Co Ty za głupoty wypisujesz?
 #913975  autor: ja.michal
 03 mar 2017, 17:21
duck5135, w przypadku iPhonów VoLTE czyli rozmowy po LTE są obecnie tylko w T-Mobile. Warunkiem jest:
- posiadanie odpowiedniej taryfy (prepaid całkowicie uniemożliwia korzystanie z VoLTE),
- aktywną usługę VoLTE u operatora (SMS o treści TAK pod numer 80534, czasem trzeba zadzwonić do T-Mobile, aby aktywować),
- ustawienia operatorskie 27.1 w iOS (po włożeniu karty SIM od T-Mobile same powinny się pojawić),
- oczywiście aktywną opcję połączeń VoLTE w ustawieniach telefonu (Ustawienia > Sieć komórkowa > Opcje danych kom. >Włącz LTE).

pakierhakierxd pisze: Jeszcze żaden operator w Polsce nie ma rozmów po lte.
:shock: No to chyba nie jesteś w temacie pakierhakierxd. VoLTE czyli głos po LTE jest w Orange i w T-Mobile. W Orange tylko na modelach z Androidem (Samsung i ZTE w brandzie Orange), a w T-Mobile na urządzeniach z Androidem (na pewno kilka modeli Samsunga i jakiś Sony) i na iPhonach (od 6w górę jest VoLTE i VoWiFi, 5c/5s samo VoWiFi).
VoLTE nie ma, i z tego co zapowiedzieli odpowiedni ludzie operatora, nie będzie w Play.
 #913988  autor: f0ku5
 03 mar 2017, 18:51
Nie, nie chodzi nam o wifi calling ;)
VoLTE jest dostępne w Orange i T-Mobile, zaktualizuj wiedzę ;)
 #913994  autor: ja.michal
 03 mar 2017, 19:44
Samo VoWiFi natywne ma Play. WiFi Calling jako usługę (nie VoWiFi jako technologię) ma Aero2 (Plus) przez aplikację. VoWiFi i VoLTE natywne ma Orange i T-Mobile. Skorzystaj z sugestii f0ku5isko. ;-)
 #913998  autor: duck5135
 03 mar 2017, 19:48
Ktoś ma rozwiązanie jak moge to naprawić ?, to chyba nie jest normalne ze w srodku miasta trace zasieg z 4g na 2g tylko i wylacznie podczas rozmów i gorzej słysze osobe z ktora rozmawiam ?
 #914002  autor: duck5135
 03 mar 2017, 20:14
Czli to normalne ze urządzenie za 3tysiace złotych traci zasieg podczas rozmowy 3g i odzyskuje odrazu po niej , gdy moje stare lg g2 dziala bez problemu na tej samej karcie ? w t mobile i orange ten sam problem mam . chyba telefon po prostu do wymiany
 #914016  autor: ja.michal
 03 mar 2017, 21:24
Tym steruje sieć (przejściem 3G<>2G). Na iPhonach jest czasem inaczej niż na innych modelach, np. u mnie na 5s ostatnio ciągle trzyma 3G zamiast 4G (nie ma oczywiście ten model VoLTE).

Na karcie SIM T-Mobile pojawiła ci się w ustawieniach opcja VoLTE jak napisałem wcześniej?
https://support.apple.com/pl-pl/HT203078