DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #277169  autor: LuiN
 14 lip 2008, 21:06
[center]Jak utworzyć konto w iTunes[/center]


[center]iTunes dla automatycznego pobierania grafik albumów czy zakupów wymaga podania danych adresowych i numeru karty kredytowej zarejestrowanej w kraju gdzie iTunes Store już funkcjonuje. W Polsce iTunes Store to jedna wielka kpina - oprócz aplikacji do iPhona nic w nim nie znajdziemy, poza tym w dalszym ciągu konieczne jest podanie numeru wypukłej karty kredytowej.

Obrazek

Prostym sposobem na ominięcie tego ograniczenia jakie niesie konieczność posiadania karty kredytowej jest użycie kuponu podarunkowego. Można zakupić kupony kwotowe na Allegro (iTunes w wyszukiwarce i jest sporo ofert), lub dla uzyskania tylko okładek, zarejestrować się nawet zupełnie bezpłatnie. Przelicznik dolara na złotówkę jest różny w zależności od wielkości kwoty na kuponie - potrafi spadać nawet poniżej 1,4 zł za dolar. Jeden album kosztuje zatem około 14-16 zł. A pojedynczy utwór to wydatek 1,4 - 1,6 zł.[/center]

Pod tym adresem znajduje się bezpłatny generator kodów podarunkowych na (przy okazji) 34 utwory.

Po uzyskaniu kodu, należy wejść do iTunes Store w aplikacji iTunes, a następnie odszukać po prawej stronie w kolumnie Quick Links pozycji Reedem. Wprowadzamy nasz kod i teraz iTunes zapyta o utworzenie konta lub zalogowanie. Wybieramy create account, zatwierdzamy warunki regulaminu i wprowadzamy dane adresowe.

Dane adresowe muszą być zgodne z systemem numeracji stosowanym w USA. Możemy je wygenerować pod tym adresem, lub na przykład wpisać:

Fremont, stan: Nebraska (NE), kod pocztowy: 68025, numer telefonu: 402-1234567 (402 to kierunkowy).

Warto pamiętać o jednym – jeśli zamierzamy korzystać z kuponów podarunkowych w przyszłości i na samych okładkach albumów rejestracja nie ma się zakończyć, to trzeba ominąć łukiem stany, w których pobierany jest od takich kuponów dodatkowy podatek, czyli:
Alabama, Arizona, Colorado, Hawaii, Idaho, Indiana, Kentucky, Louisiana, Maine, New Mexico, South Dakota, Texas, Utah, Washington, West Virginia i Washington D.C.

W pozycji danych karty kredytowej wybieramy none i lecimy dalej. Pojawi się podziękowanie za rejestrację. Jeśli użyliśmy kwotowego kuponu podarunkowego, to w prawym górnym rogu witryny sklepu pojawi się informacja o posiadanych środkach.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2008, 10:19 przez LuiN, łącznie zmieniany 2 razy.

 #277181  autor: Cinkonskin
 14 lip 2008, 21:30
A ja mam takie pytanie, mam konto w iTunes , realne, na wujka z Australii, i dostaje co jakiś czas karty "doładowujące" , raz dostałem cukierki pod którymi był taki "prezent" , 1 darmowa piosenka w iTunes Store w każdej, ale gdy przepisywałem haslo, ani jedno nie pasowało :roll:

Wpisywałem w Reedem,

:arrow: a i dodam , że jesli jestes masz konto w iTunes Store , to co wtorek jest dostępna , 1 darmowa piosenka.

 #277188  autor: LuiN
 14 lip 2008, 21:39
NokiaOrange, być może coś edytowałeś w danych konta, najczęściej rozrabia zmiana kraju - Apple podchodzi bardzo restrykcyjnie do przepływu utworów między państwami. Kupon doładowujący i dane rejestracyjne muszą być w 100% zgodne. Jeśli coś nie działa pozostaje procedura reklamacyjna, poprzez kontakt z iTunes Store Support.

 #277192  autor: Cinkonskin
 14 lip 2008, 21:44
Nie ,no edytować nie edytowałem , co mnie zdziwiło to to ,że kody "darmowe" miały mniej cyfr i liter niż te płatne.

Jeśli mam australijskie ITS , to te darmowe kody co podałeś nie działaja.

 #277197  autor: LuiN
 14 lip 2008, 21:53
Gość, muczusia ciężko tak wygenerować:) Już poprawione. Opis powstał w kilka chwil, coś tam jeszcze się pewnie uaktualni :)

NokiaOrange, przed chwilą załadowałem kolejny kod w swoim iTunes. Wygenerowany za pomocą linku podanego w opisie i program ściągnął automatycznie kolejne utwory. Konto mam ewidentnie na USA poustawiane i kod działał. Być może w Australii rzeczywiście mają inny system oznaczeń. Tak czy inaczej australijskie kupony powinny działać z australijskim kontem.

W gruncie rzeczy nic jednak nie blokuje Ci możliwości założenia kolejnego, amerykańskiego konta - ot, zalogujesz się inaczej do sklepu. :wink:

 #277199  autor: Cinkonskin
 14 lip 2008, 21:58
A to jest tylko jedno razowe (generacja)? Bo popsuć te co mam dane, i wgrać na 1 raz tylko to szkoda, piosenek mam koło 160 z ITS, (wiem ze nie kasuje piosenek jakby co :oops: ).

A wiesz czemu może , jak kupiłem 2Paca płyte w media market , i kilka innych np. Timbalanda, Timberlakea , to tylko z 2Paca okładka nie może sobie poradzić i tylko jego płyta niema okładki , klikniecie na pusta okładke i zrobienie pobierz okładke albumu nie działa, nie może znaleśc , wiesz może czy i kiedy ma być ITS w PL ?

 #277201  autor: quzo
 14 lip 2008, 22:08
troche was zdiwie ale juz nie trzeba kombinowac zebyzalozyc konto na itunes , ja dzis zalozylem konto bez karty ale teraz mozna tylko z karta zalozyc polska!!

 #277203  autor: LuiN
 14 lip 2008, 22:10
quzo, o - no proszę, już to sprawdzam:)

 #277207  autor: Cinkonskin
 14 lip 2008, 22:13
Nigdy nie trzeba było karty podawać, jest do wyboru , jaka karta, czy te doładowania iTunes Store !

 #277208  autor: quzo
 14 lip 2008, 22:15
tutaj masz screena z mojego acc lokalizacja polska bez karty ale juz niestety skaswali te opcje bo chcialem 2 acc zalozyc :( screen

 #277209  autor: Cinkonskin
 14 lip 2008, 22:19
Kiedyś słyszałem , że oni sprawdzaja wyrywkowo czy zgadza się wszystko , a nie np. ijjjsuiii9 :roll:
Jak takie coś jest to kasuja.

A to jest tylko jednorazowe 34 utwory ?! :roll:

 #277212  autor: Cinkonskin
 14 lip 2008, 22:23
Może mało na temat napisze , ale takie jak podał LuiN, dane , w 1 poście , to jesli to pełno osób powpisuje to potem PODOBNO , blokuja , usuwaja takie konta przepisane.

Koniec OT

 #277215  autor: quzo
 14 lip 2008, 22:27
poprostu itunes wchodzi do polski , wkoncu iphony beda sprzedawane w polsce dlatego mozna wkoncu zalozyc konto ,zalozylem jeszcze jedno konto tak na zapas ;)

 #277217  autor: LuiN
 14 lip 2008, 22:28
quzo, u mnie pojawiło się coś takiego:

Obrazek

Miałem to już kilka dni temu - coś robią, ale póki nie ma polskiej witryny sklepu to i tak nic nie kupimy.

NokiaOrange, niby tak, ale jeśli nie będzie numeru karty kredytowej lub wprowadzonego bonu, to iTunes nie pobiera automatycznie okładek płyt.

Polski ITS będzie wtedy gdy pojawi się w sklepach iPhone. Czyli jesienią na 100%, być może wcześniej. Podobno Orange jako pierwsze wprowadzi telefon. Potencjalne działania ze strony Play (zakup telefonów nie bezpośrednio u Apple) nie jest już niestety warunkiem do pojawienia sie ITS PL.

Okładki możesz dorzucić sam. W google wrzuć sobie nazwę albumu i przejdź do grafiki. Poszukaj czegoś w miarę kwadratowego (rozdzielczość najlepiej 400x400 i większa). Jak już masz obrazek (nie musisz go zapisywać w komputerze), zaznacz wszystkie utwory albumu i prawym klikiem myszy wybierz informacje. Pojawi się okno edycji informacji o utworzach - na prawym jego boku jest kwadracik grafiki. Przeciągnij do niego obrazek bezpośrednio z przeglądarki internetowej i zapisz zmiany. Done. :-D

 #277220  autor: Cinkonskin
 14 lip 2008, 22:29
quzo pisze:poprostu itunes wchodzi do polski
oby też karty iTunes Store, a nie tylko po polsku iTunes Store, (iTunes jest ... :lol: )

No jak to jest z tymi 34 darmowymi utworami? Jednorazowo ? Czy np raz na miesiąc , czy co chwila ? (Chyba to było by dziwne)



EDIT:


O rzeczywiście jest taka opcja , dzięki! ! !

A dlaczego niema żadnych informacji (tylko jakieś ala music 1, 2 ,3 (niepamiętam jak bo niemam jej dodanej) z płyty Fort Minor?
Wiem ze jest inna , bo nie da się jej zobaczyc normalnie, tylko od razu się taka jakby we Flashu okno otwiera na full ekran i tam masz taka jakby szafe grajaca.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2008, 22:35 przez Cinkonskin, łącznie zmieniany 1 raz.

 #277221  autor: LuiN
 14 lip 2008, 22:31
NokiaOrange pisze:Może mało na temat napisze , ale takie jak podał LuiN, dane , w 1 poście , to jesli to pełno osób powpisuje to potem PODOBNO , blokuja , usuwaja takie konta przepisane.
Bo ja wiem, mam Beverly Hils 90210 ;] I jest OK:) Jestem pewien, że identyczne dane ma kilka innych osób - bo wziąłem to z jakiegoś opisu w sieci.

 #277222  autor: quzo
 14 lip 2008, 22:33
hej niewiem umnie caly czas poki co dziala zakladanie acc wic jak cos to podajcie maila to wam zaloze

 #277227  autor: LuiN
 14 lip 2008, 22:38
quzo, założyć można, dodać dane o płatności już nie :/

 #277232  autor: quzo
 14 lip 2008, 22:41
LuiN pisze:quzo, założyć można, dodać dane o płatności już nie :/
ale przynajmniej mozna zalozyc wkoncu konto chocby poto zeby wkoncu sciagnac okladki z itunes i darmowe aplikacje z appstore
Ostatnio zmieniony 14 lip 2008, 22:43 przez quzo, łącznie zmieniany 1 raz.

 #277233  autor: Cinkonskin
 14 lip 2008, 22:41
A jak to jest z tym kodem wygenerowanym ? On sie zmienia np co tydzien czy to jednorazowo???????

Bo tak to mam ciocie na Florydzie i by mi mailem mogła swoje te do wypełnienia mogła przysłać, ale nie wiem czy to robota warta zachodu :roll: