DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #972999  autor: Xy
 20 sty 2018, 09:37
Hej,
Czy da się dodać do wysuwanej belki własny skrót? Chciałbym tam wrzucić sobie tryb "Oszczędzanie energii". Coś jak miałem w HTC, coś jak jest w Samsungu... Tutaj mam tylko "Ultrabaterię", a to wyłącza mi większość funkcji (coś jak Ekstremalne Oszczędzanie" w HTC).
Tak, wiem "Edytuj" ale w możliwościach do dodania nie ma nic takiego. Jakoś inaczej się nie da?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #974388  autor: jarekb11
 27 sty 2018, 11:28
prawdopodobnie chodzi o tą "belkę" wyciąganą od góry ,co masz wi fi,dane lokacyjne,transmisję danych i takie tam.
Chyba się nie da, w każdym razie ja nie potrafię tych skrótów edytować.
Kiedyś pytałem o możliwość edycji "belki" wyciąganej od dołu (w trybie "tapety") też ponoć się nie da.
 #974398  autor: Herushingu
 27 sty 2018, 12:06
Morvius pisze:Mówisz o tym czarnym ekranie z 6 kaflami czy jeszcze o czymś innym?
Prawdopodobnie, z tym, że obecnie jest ich znacznie więcej, mamy ich domyślnie chyba 17(dla androida 7.0), i jest jeszcze sporo miejsca na dodatkowe.
jarekb11 pisze:Chyba się nie da, w każdym razie ja nie potrafię tych skrótów edytować.
Prawie na pewno jest to możliwe, ale jestem zbyt leniwy by tego szukać, a problemem nie jest fakt edytowania, bo to jest proste, z tym, że mamy do dyspozycji wyłącznie już utworzone kafelki (te dostępne w rozwijanym menu + kilka dodatkowych). Zapewne opcja tworzenia kafelków jest gdzieś głęboko ukryta w ustawieniach.

------------------------------------------------------------------

Nie jestem pewien, ale prawdopodobnie musisz doinstalować aplikacje do tworzenia skrótów, bo osobiście takowej nie widzę w ustawieniach, może jest ukryta gdzieś głęboko, lub pojawia się po aktywacji System UI Tunera. Czyli nie tyle musisz, co zapewne będzie to prostszym i szybszym rozwiązaniem niż przeszukiwanie ustawień nie wiedząc czego konkretnie szukamy.

W każdym razie takowych aplikacji jest sporo, oraz już utworzonych skrótów, które wystarczy doinstalować. A gdy mamy już utworzony nowe kafelek to wystarczy wejść w rozwijane menu, i dokonać jego edycji, wybierając nasz nowy skrót oraz jego położenie w menu.
 #974456  autor: Morvius
 27 sty 2018, 16:16
Po odblokowaniu ekranu i ściągnięciu belki powiadomień w dół, jest w prawym górnym rogu ikona zębatki a obok ołówka czy tam długopisu. Wciskamy ten ołówek i edytujemy belkę. Belka wysuwana z dołu na zablokowanym ekranie, wywoływana przeciągnięciem od dolnej krawędzi ku górze nie ma możliwości edycji. Sześć kafli powiadomień głównych w trybie "ultrabeteria" można dowolnie personalizować. W razie pytań, piszcie PW to dostanę maila, że ktoś czegoś potrzebuje. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #974846  autor: Xy
 29 sty 2018, 19:36
Tak, chodzi mi o belkę ze skrótami od góry. Widzę, że chyba się nie da dodać własnego skrótu...
Ale jak się dłużej przytrzyma Ultrabaterię to wskakuje w ustawienia i można włączyć zwykłe oszczędzanie. W HTC było lepiej ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71