DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #972360  autor: Xy
 16 sty 2018, 20:14
Hej,
Aparat zapisuje fotki na karcie pamięci. Natomiast podłączając telefon pod kompa nie widać kompletnie nic. W folderach "Camera roll", "DCIM" nic, null, zero. W telefonie, owszem, są. Jakiego połączenia bym nie wybrał to nijak nie widać zdjęć do pobrania. A co ciekawe karta jest pokazana jako prawie pusta. Ma ktoś pomysł jak zrzucić fotki po kablu bez instalacji miliona programików? Ot, zachciało się telefonu straganowej marki :P

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #972365  autor: cyanoone
 16 sty 2018, 20:34
W Sklepie Play masz apke od Xiaomi. Mi File Explorer. W aplikacji jest opcja serwera FTP, co umożliwi bezprzewodowe przesyłanie plików. Oba urządzenia muszą być w tej samej sieci.

Co do USB jaki masz tryb przesyłu plików?

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #972367  autor: Xy
 16 sty 2018, 20:42
cyanoone pisze:W Sklepie Play masz apke od Xiaomi. Mi File Explorer. W aplikacji jest opcja serwera FTP, co umożliwi bezprzewodowe przesyłanie plików. Oba urządzenia muszą być w tej samej sieci.
Każdy, absolutnie każdy telefon, jaki miałem był wykrywany jako dysk i pozwalał na buszowanie po WSZYSTKICH plikach bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania. Nawet w Lumii było nieźle. A tutaj kuźwa, nie.

cyanoone pisze:Co do USB jaki masz tryb przesyłu plików?
Tylko ładowanie
Menedżer plików (FTP)
Aparat (PTP)
MIDI
Udost. zasilania

Na żadnym nie działa.

Widzę fotki wrzucone do telefonu ale nie widzę zdjęć zrobionych aparatem.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #972485  autor: Xy
 17 sty 2018, 15:53
Zdjęć nie widzę w żadnym innym folderze. Jedynie w ścieżce Pamięć wewnętrzna > DCIM widzę .thumbnails oraz Camera. W Camera jest Cache, Latest i tam siedzi plik Thumbnail z nazwą IMG_ciąg cyfr. Ukryte pliki i foldery widoczne.
Urwa mać, czy w tym badziewiu nie da się po ludzku zassać zdjęć z telefonu na komputer tak, jak z każdej innej pamięci? Zrzucałem fotki na komputer z One M8, Galaxy S6, Galaxy A5, Lumii 820, Sony Ericssona K550i, Desire 820. Pamięć wewnętrzna jak i karta były widoczne jako dyski.
Tylko to chińskie gvno sprawia kłopoty.


EDYCJA:

A więc tak: Tworzymy w telefonie folder o nazwie "camera" (np. w przeglądarce zdjęć QuickPic, jej używam). Do utworzonego folderu przenosimy zdjęcia z folderu "Aparat", gdzie domyślnie zapisywane są zdjęcia. Dopiero po takiej operacji można zobaczyć zdjęcia w telefonie na komputerze i zrzucić je z telefonu na kompa. Oczywiście każde następne zdjęcie jakie wykonamy jest zapisywane w folderze "Aparat" i aby zobaczyć oraz pobrać je na komputer musimy powtórzyć operację opisaną wyżej... Rwa, chińska myśl techniczna :evil:

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #972516  autor: Herushingu
 17 sty 2018, 17:57
Masz telefon zaktualizowany do najnowszej wersji androida dla P9 (7.0)? bo osobiście nie mam żadnych problemów, podłączam telefon poprzez usb, wybieram opcje MTP (transfer plików medialnych), otwiera się okno z dwoma dyskami (ikona dysków): "Karta SD" i "Pamięć wewnętrzna", i nie mam problemu z dostępem do jakichkolwiek plików na karcie lub pamięci wewnętrznej telefonu. Wspominam o wersji androida, bo nie wiem jak wyglądało to w wersji 6.0, bo mój telefon nie lubił komunikować się z innymi urządzeniami...

W każdym razie to zapewne kwestia ustawień...
 #972576  autor: Xy
 17 sty 2018, 21:39
Tak, Andrzej 7.0, MIUI 5.0.1 bodajże. Po wyjęciu z pudełka aktualizuję wszystko na bieżąco.
Generalnie wszystko jak należy tylko irytuje mnie, że nie mogę tak zwyczajnie i po prostu zrzucić fotek z telefonowego aparatu na kompa. Wybieram SD albo telefon, idę do DCIM i tak dalej i... fotek nie ma. Pusty folder mimo, że w QuickPic albo huaweiowej Galerii fotki są.
Czy to jakieś szyfrowanie czy co? Co, gdzie i jak pozmieniać? Włączyłem debugowanie USB ale widzę, że niewiele to dało...
Jutro postaram się wrzucić zrzuty ekranu aby pokazać jak to wygląda. Chociaż i bez tego chyba dość literalnie wyjaśniłem sytuację.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #972664  autor: jarekb11
 18 sty 2018, 13:20
U mnie w P 10 lite wszystkie zdięcia są widoczne.
W ustawieniach aparatu (menu otwierane z prawej) mam zaznaczone "pierwszeństwo zapisu na karcie SD"
Po podłączeniu tel do kompa ,na telefonie pokazują się dwie opcje .
-Zezwól na dostęp
oraz
-tylko ładuj


Klikasz na "zezwól na dostęp"

Teraz w "Mój komputer" masz ikonkę telefonu.
Wchodzisz w folder telefonu, następnie "SD" po czym "DCIM" następnie "Camera"

Ja tak mam ustawione "od nowości"
Nie robiłem żadnego dodatkowego folderu.
 #972998  autor: Xy
 20 sty 2018, 09:33
jarekb11 pisze:W ustawieniach aparatu (menu otwierane z prawej) mam zaznaczone "pierwszeństwo zapisu na karcie SD"
Mam dokładnie tak samo. Karta Samsunga 32 GB, która bytowała wcześniej w HTC Desire 820. A może trzeba jej format? Bo tylko usunąłem z niej dane ręcznie i nic poza tym. Ale sprawia wrażenie pustej.
jarekb11 pisze:Po podłączeniu tel do kompa ,na telefonie pokazują się dwie opcje .
-Zezwól na dostęp
oraz
-tylko ładuj
U mnie jest trochę więcej opcji. Wymieniłem je wyżej. Żadna nie działa.
jarekb11 pisze:Teraz w "Mój komputer" masz ikonkę telefonu.
Wchodzisz w folder telefonu, następnie "SD" po czym "DCIM" następnie "Camera"
Wszystko jest tak, jak piszesz. Z tą różnicą, że z poziomu komputera nie widać zdjęć. Właściwości folderu wskazują, że jest pusty jak bęben. W galerii w telefonie widać wszystkie 132 zdjęcia.
Może przejdę się do T-Mobile i niech mi powiedzą czy to normalne? Bo może to mój komputer gryzie się z tym Huawei? Ale czemu nie widać tylko zdjęć z aparatu, skoro inne pliki są?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #973026  autor: jarekb11
 20 sty 2018, 11:39
Tak .Kartę trzeba sformatować.
Tylko utracisz "stare" fotki.
jeśli widzisz foty na telefonie ,to sobie możesz je przesłać Mailem na swój adres.
 #973078  autor: Xy
 20 sty 2018, 15:33
jarekb11 pisze:Tak .Kartę trzeba sformatować.
Tylko utracisz "stare" fotki.
Karta formatowana. Nie wiem czy pomogło...
jarekb11 pisze:jeśli widzisz foty na telefonie ,to sobie możesz je przesłać Mailem na swój adres.
Pewnie. Mogę na maila, mogę na Dysk Google... Tylko nie lubię sobie komplikować życia.
Sarton pisze:masz na PC zainstalowany HiSuite ?
Nie. Do żadnego telefonu nie instalowałem dodatkowych śmieci na kompie. Interesuje mnie TYLKO zrzucenie zdjęć z telefonu na komputer. Tak jak z każdego innego telefonu lub pendrajwa czyli metodą "kopiuj/wytnij - wklej" lub "przeciągnij i puść".
Sarton pisze:to dedykowana aplikacja od Huawei do obsługi telefonu,
Wiem, bo to g... próbuje mi się zainstalować za każdym razem, kiedy podłączam telefon pod komputer.
Sarton pisze:może ona da radę odszukać coś czego ty nie możesz ..
Z ciekawości spróbuję, chociaż na jakiś efekt nie liczę.




EDYCJA:
Po formacie karty widzę, że fotki są na niej i nawet mogę je zrzucić na komputer, ALE: w okienku, gdzie mam do wyboru karta SD lub pamięć telefonu widać, że karta jest całkiem pusta.
No nic, przynajmniej jakoś z fotkami się udało (ciekawe na jak długo, hyhy).
A mogłem kupić normalny telefon...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71