DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #946055  autor: rzeczownik
 19 sie 2017, 15:27
Mam normalne szkło + etui na plecki, ale "ramka" wokół szkła wygląda irytująco.

Znalazłam w necie wymoderowano-Remington
-warto kupić?

Wolałabym jednak mieć tył telefonu zabezpieczony, a tutaj piszą że "Nie zaleca się łączenia powyższego szkła z etui, gdyż istnieje ryzyko jego podważenia".

Czy ktoś ma? używał? faktycznie szkło nie współpracuje z etui na tył telefonu?
Z góry dziękuję za pomoc
 #946086  autor: Kozik_7X
 19 sie 2017, 18:25
Mogą być problemy, etui wystaje trochę ponad ramki ekranu, a że nie jest ono przymocowane na stałe to jego ruchy są normą.. Po jakimś czasie folia może przestać dolegać do ekranu.
Jeśli chcesz ochrony na przód i tył to warto się rozejrzeć za szkiełkiem ARC 3D od firmy 3MK.
W mojej P9 Lite (zwykłej wersji) też drażniła mnie ta ramka wokół ekranu, założyłem 3mk FlexibleGlass 3D MC i na razie spokój, poza tym że trochę na początku śmierdziała :P Pokrywa i przód, tył i boki, tak że telefon masz w pełni zabezpiczony.

Tyle że moja P9 ma jeszcze płaski ekran, w 2017 są już zaokrąglone boki, więc tutaj musiałbyś już wybrać szkła ARC 3D - tutaj lista

Nie jest to tania zabawa :-)

wymoderowano-Remington
 #946165  autor: rzeczownik
 20 sie 2017, 11:31
Bardzo dziękuję za odpowiedź!

wymoderowano-Remington
- dobrze rozumiem, że to jest tylko folia?

czyli lepiej kupić to?
wymoderowano-Remington
piszą że " folia/szkło będzie mniejsza niż cały przedni panel" ale na foto jest chyba na całym przodzie? - byłoby to lepsze, niż wymienione przeze mnie na początku tego wątku, bo tutaj nie ma informacji o tym, że nie można zakładać etui na tył, ale czy dobrze chroni telefon, skoro nie obejmuje całego przodu?

będę wdzięczna za pomoc w wyborze :)
 #946687  autor: Herushingu
 22 sie 2017, 18:54
rzeczownik pisze:czyli lepiej kupić to?
wymoderowano-Remington
Nie jest ona na cały ekran, szukaj wersji ARC lub 3D, np: wymoderowano-Remington

lub na całość: wymoderowano-Remington

Ewentualnie szukaj szkła 3D na allegro - jeśli zależy ci na szkle, i żeby chroniło cały ekran.

INFO: wymoderowano-Remington

Sam wyrwałem tanio na emag, MATTE COAT 3D do Huawei Ascend P9 (pełna wersja) za niecałe 36zł, z tym, że mają opóźnienie w wysyłce (mam dojść 24 sierpnia), bo chyba im się skończyły, ale nie dokonali anulowania, zatem zapewne zamówienie zrealizują :)

Ale będę chciał użyć jedynie szkła przedniego, bo kupiłem etui Spigen Rugged Armor. Nie wydaje mi się, by stanowiło to problem, w końcu nie będę go zdejmować, założę raz, i tak do końca :)

Obecnie mam Spigen Rugged Armor i 3mk FlexibleGlass, ale niestety nie wygląda to dobrze, i szybko brud / paprochy między szkłem a obudową...
 #946849  autor: rzeczownik
 23 sie 2017, 18:35
Kupiłam takie coś wymoderowano-Remington
Po założeniu przylega ok, jest na cały ekran i nie zrobiła mi się "ramka" jak przy wcześniej zakupionym szkle (wyglądało, jakby wokół na ok. pół cm było powietrze, jakby szkło nie przylegało).
Nie wiem, jak się będzie spisywać to, co teraz mam, ale po założeniu na razie jest w porządku. Na tył mam etui - na stronie nie było informacji, że nie można go zakładać, żeby przy brzegach nie podważało szkła.
Pożyjemy, zobaczymy :-)
W każdym razie dziękuję za pomoc!
 #947132  autor: Herushingu
 24 sie 2017, 23:01
A ja przejechałem się na MATTE COAT 3D do Huawei Ascend P9, bo okazuje się, że obejmuje jedynie płaską część ekranu, mimo napisu 3D. Na szczęście nie kupiłem tego w pełnej cenie, bo bym się zirytował... Teraz muszę zamawiać 3 szkło / folie >.<