DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #944625  autor: Masterofbones
 11 sie 2017, 22:24
Witam serdecznie. Tytuł może zaskakujący ale niestety tak to wygląda. Kupiłem sobie karte pamięci,włożyłem do telefonu...i zaczęły się dziać dziwne rzeczy.
Po pierwsze-komputer przestał mi wykrywać telefonu gdy podłączyłem go przez kabel usb. Pomyślałem ze to wina gniazda w telefonie(telefon ładuje się normalnie),ale dobrze z tym nie mam problemu. Znalazłem alternetywe do przerzucania plików z komputera na telefon. Przykładowo wrzucam plik muzyki do telefonu. Działa przez...dzień/godzinę i nagle ulega zniszczeniu. Po prostu przestaje działać. Kiedy chce dodać nowy plik na kartę to...po prostu się nie da,wyświetla się komunikat ze nie ma uprawnień(nic nie zmieniałem w opcjach). Postanowilem zrobić format karty,i znowu przerzucić pliki,o dziwo działało...przez godzinę. Ponownie pliki ulegały zniszczeniu,nie dało się niczego nowego dodać.Czy to pliku czy to nowego folderu czy to przenieść z karty na pamięci telefonu.Wiec moje pytanie brzmi-czego to jest wina? Nie sadze ze telefonu...telefon dzialaŁ sprawnie...dziękuje za pomoc :3
 #944626  autor: Niezgodna7
 11 sie 2017, 22:42
A coś Ty kupił..? skąd, gdzie, jak, co???
;-D

PS. zbieraj kasę na nową kartę.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #944666  autor: Masterofbones
 12 sie 2017, 10:17
No właśnie i tu jest szkopuł. Nie jestem pewien czy to na pewno wina karty. Dzisiaj wezmę telefon od kolegi i włożę tę kartę do Jego telefonu i będę sprawdzał...Na przykład teraz-znowu nie mogę utworzyć nowego folderu na karcie,ale na szczęście muzyka jeszcze działa. Jeszcze...
 #944684  autor: Niezgodna7
 12 sie 2017, 11:41
no, ale co kupiłeś?
;-p

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #944685  autor: Masterofbones
 12 sie 2017, 11:45
Oh...MicroSD sandisca(o ile się nie mylę...z chęcią bym ją wyciągnął ale...boje się że muzyka znowu sie popsuje a siedzę w pracy no i tak...nudno będzie wracać bez muzyki :x)
 #944718  autor: Niezgodna7
 12 sie 2017, 15:39
aha, sandisk.
:-)
tylko kumpla karty nie popsuj
;-D
A co masz za fon, który psuje karty mSD..? nowy, stary, producent?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #944722  autor: Masterofbones
 12 sie 2017, 16:08
Okey historii ciąg dalszy. Przed chwila sprawdziłem swoje pliki na karcie pamięci.Wcześniej dodałem tam pusty folder bez niczego. Teraz...mam informacje ze ma w sobie 1024 pliki x.x a gdy w niego wchodzę...nie ma nic. Pusty folder,jego wielkość też się nie zwiększyła.Sprawdzam swoja muzykę-na pierwszy rzut oka wszystko działa...oprócz 5/7 z 40.I nie jakiś losowych,nie działają tylko te na "dole".Mówiąc trochę jaśniej działa muzyka która zaczyna się na literka "a,b'c"Ale juz nie działają gdy się zaczynają na literkę "p"i w dół...Już serio nie mam pojęcia czego to może być wina,pal licho już tą kartę wytrzymam bez niej ale...żyć mi to nie da dlaczego tak się dzieje x.x
 #944747  autor: Niezgodna7
 12 sie 2017, 19:44
Popsuta, i tyle - nie ma co myśleć
:-) :-)
Zbieraj kasę na nową
;-)
PS.
tylko mu jakiegoś wirusa nie podrzuć
B-)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #946013  autor: Masterofbones
 19 sie 2017, 11:45
Nie wiem czy Cie Calm'ie to w ogole interesuje,ale chce z tym z Toba podzielic <3 wymienilem sobie telefon,wlozylem ta nieszczesna karte...O dziwo wszystko dzialalo,lecz po chwili wyskoczyla informacja ze karta z niewiadomych przyczyn przeszła na tryb 'tylko do odczytu'.Ja już wkurzony,wchodze w ustawienia,odłączam akrte,instaluje ponownie...tworze nowy folder i...działa.Moge normalnie na nią wszystko przenosić i tak dalej...z tego co rozumiem karta ogólnei jest popsuta,ale tamten telefon również e.e
 #946017  autor: -Gosc-
 19 sie 2017, 11:54
Co to za karta? Gdzie kupiona?
Karta jest albo sprawna albo nie, stanów pośrednich nie ma.
Bardzo dużo tzw. okazji z alledrogo czyli kart o dużej pojemności za bardzo małe pieniądze to zwykłe bezwartościowe podróbki renomowanych producentów. Na YT jest masa filmów na ten temat, wystarczy wpisać nazwę producenta karty oraz dopisać fake vs original i się dowiesz jak rozpoznawać podróby. Podrabiane karty to odpad, nic nie warte badziewie o parametrach wyssanych z brudnego chińskiego palca, można to wyrzucić i kupić kartę oryginalną.
 #946023  autor: Masterofbones
 19 sie 2017, 12:18
Wszystko już pisałem wcześniej :x karta kupiona w salonie,pierwszy raz użyta i popsuła się po...dniu. No właśnie popsuła/nie popsuła e.e Kupie nowa karte przy najbliższej okazji i sprawdzę jak to wygląda. Co jest zabawne-w końcu wyszukuje mi telefon gdy podłącze go do komputera,wiec to jednak była wina telefonu że nie chciał się wyszukać...tylko ciągle mnie ta karta zastanawia
 #946046  autor: Ramirez
 19 sie 2017, 14:36
Zależy jaki sklep. Jak jakieś eurortv, neonet czy coś podobnego to ok. Ale jak jakiś sklepik to myślisz że oni wiedzą co sprzedają??
 #946077  autor: Niezgodna7
 19 sie 2017, 18:04
Przecież gdzie nie kupisz - można trafić na wadliwą.
Dobrze, że teraz, a nie za pół roku.
Sandisk - ja od kilku lat nie mam do nich zaufania....
*
PS.
Weź ją wykasuj - formatuj, stwórz nowe katalogi (kilka) nagraj coś -- obserwuj.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #946083  autor: -Gosc-
 19 sie 2017, 18:18
Masterofbones pisze:Jestem wrecz pewien ze sklepik w galerii nie sprzedaje podrobek kart pamieci. Karta ma logo san disca ale pewnie chinczyki podrobili
A skąd taka pewność? Wielkie elektromarkety nie pozwolą sobie na sprowadzanie z alibaby podróbek żeby im potem klienci masowo zwracali... bo to się poprostu nie opłaca.

Sklepik w galerii to jak najbardziej może sobie sprzedawać wszystko, w tym podróby takich kart.
Nawet nie wiesz jak mało detali odróżnia taką podróbę od oryginału, oprócz oczywiście braku pamięci w takiej podróbie.

Karta ma logo chciałeś rzec "Sandiska", chyba że na twojej faktycznie jest napisane "san disc".