DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #791695  autor: TomekkG
 20 mar 2015, 15:10
Witam,

Prosiłbym o pomoc w doborze zestawu do:
- teraz: dropss na kablu,
- wkrótce jak sie sprawdzi internet mobilny 3G lub 4G

chodzi mi o jedno urzadzenie zawierajace:
- modem asdl do netii dropss
- router wifi
- wejscie usb na modem 3G - w przyszłości
- wejscie usb drugie na podłaczenie drukarki.

mile widziany dobry stosunek jakosc/ cena :)

Bardzo dziekuję za pomoc.
Pozdrawiam,
 #791725  autor: qcom
 20 mar 2015, 17:57
Tp-link w8970 ma wbudowany modem adsl + port wan rj45 + 2x USB możesz podłączyć drukarke i modem. Jedyna wada jest taka, ze pomoć transfery na modemie 4g nie należą do najszybszych i i niektóre modemy potrzebują dodatkowego aktywnego huba. Cena ok 200zł.
Może być też fritzbox ale cena min 2 razy wyższa.

Inna opcja to kupno jakiegoś taniego modemu adsl za 30-40zł + oddzielnie router który ma dobre wsparcie dla modemów USB np tp-link WR-710 (ma tylko 1 usb), AirLive N450R, EDIMAX LT-6408n o dobrze z modemami usb działają routery Dovado.

Większość routerów wymaga jednak aktywnego huba dla modemu USB i prędkości też nie będą tak wysokie jak przy modemie podłączonym bezpośrednio do PC.
Do LTE najlepszym wyjściem byłby Huawei B593 albo D-LINK DWR-921. Wkładasz kartę sim do routera i działa, bez kombinacji. bez wgrywania alternawtynego oprogramowania, zabawy z przejściówkami, dodatkowym zasilaniem itd.
 #791730  autor: cyanoone
 20 mar 2015, 18:17
Ja bym polecał od siebie kupno modemu ADSL i do tego router. Polecane przeze mnei routery to:
>Tp Link wr1043nd v2 (to v2 koniecznie; router ma niestety jedno usb)
>Tp Link wdr3600 (ma 2 usb; sam mam taki i dobrze się sprawuje z Openwrt)
>Tenda n60 (tylko po wgraniu Tomato; jest 2x tańsza od Tp linków powyżej, ale to mniej znana marka oraz chip robi boardcom (co daje stare jądro systemu), a Tomato się prawie nie rozwija)

Na TP Linkach polecam wgrać Openwrt. Openwrt jest naprawdę fajne i nie jest to 'czarna magia' można ogarnąć. Wystarczy ustawiać i działa. Pierwszy TP Link ma najlepszy procesor z wyżej wymienionych, ale za to nie ma 2x USB jak WRD3600.

Z Tendą będą prawdopodobnie działać (prawie tylko) modemy Hi-link (w temacie LTE), ale cena to trochę rekompensuje.

Reasumując według mnie najlepiej kupić:
Tp Linka wr1043nd v2 + modem ADSL.
Do TP Linka wgrać Openwrt z nakładką Luci.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)