DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
 #788748  autor: kurxwamac
 04 mar 2015, 20:30
Witam! Mam problem z połączeniem się do Wifi. Otrzymałem dziś Orange FunBox. Wszystko elegancko podłączyłem. Internet w komputerze śmiga. Ale problem jest gdy chcę skorzystać z wifi aby móc szperać w internecie na telefonie. Otóż... po prostu nie działa. Wykrywa że jest sieć ale nie włącza się internet. Wyświetliła mi się jedynie strona z orange z logowaniem. założyłem konto na orange.pl wpisuję te hasła i ''nieprawidłowy login lub hasło''. Próbowałem wszystkie możliwości.. d@@a nie działa. Już mnie cholera z tym bierze... gdzie może leżeć problem?
 #788753  autor: qcom
 04 mar 2015, 21:01
a komputer masz podłączony kablem czy po wifi? Sieć masz zabezpieczoną, przy łączeniu z siecia na telefonie pyta o hasło?
 #788756  autor: kurxwamac
 04 mar 2015, 21:13
komputer kablem podłączony. nie mam sieci zabezpieczonej. dodalbym screena jak to wyglada ale tu chyba nie ma takiej opcji :/
 #788762  autor: kurxwamac
 04 mar 2015, 21:29
Jestem kompletnym idiotą.... próbowałem się połączyć do "Darmowe_Orange_Wifi" zamiast do mojego FunBoxa... (oba miały maks zasięgu ale nie wiem czemu nie zwróciłem na to drugie uwagi)
Dzięki za chęć pomocy :)
 #788892  autor: darekka
 05 mar 2015, 13:00
"Darmowe_Orange_Wifi" -to sieć funspotów stwożonych przez każdy Livebox(z tego powodu masz obu max zasięg). Dzięki tej usłudze możesz ciągnąć net od sąsiada(on od Ciebie) podając podczas logowania swoje dane abonenckie(gdziekolwiek będziesz w kraju będąc w zasięgu Darmowego Orange WiFi możesz z niego skożystać tak samo jakbyć był w domu). Oczywiście jakikolwiek inny abonent Orange będzie mógł się zalogować do Twojego routera i kożystać jak ze swojego(oczywiście jeśli tak będzie to prędkość internetu, którą osiągasz będziesz miał niższą, bo część Twojego pasmo otrzyma "gość" np. masz do10Mb i jednego "gościa" to prędkość spadnie).

W ten prosty sposób Orange na koszt abonentów(prąd) stwożyło sobie siec hotspotów.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D