DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
 #784603  autor: TomekkG
 14 lut 2015, 08:23
Witam,

Chcialbym zapytać czy można jakoś wykorzystać router ZTE ZXV10 H202N - Livebox 2.0, do wspólpracy z netia i dropss'em.

Od wczoraj jestem w netii i wcześniej informacja techniczna zapewniała ze ten typ routera na pewno bedzie pracował bez problemu w netii.
Wczoraj na info lnii - pani stwierdziłą ze jednak nie - i za to skasowała prawie 5 zet. Skandaliczne!

Odpaliłem internet na starym Sagem 800 ale to internet na kablu.

Czy można jakoś dostosować ZTE ZXV10 H202N do pracy w netii?
Były jakieś posty o konfigurowaniu pod putty parametrów ale innego routera... i aktualizacji firmware... to też można zrobić z moim liveboxem?

Może z sagem'a można "zasilić" liveboxa aby mieć wifi?

Ktoś coś doradzi? Bedę wdzięczny!
Nie uśmiecha mi się wydatek i zakup nowego routera dla wifi.

Pozdrawiam serdecznie,
nowy i ROZCZAROWANY klient netii
 #784604  autor: Sig
 14 lut 2015, 08:39
A czy przypadkiem nie powinieneś Liveboxa oddać Orange po końcu umowy?
Co do BOK Netii - gratulacje, właśnie zapoznałeś się z jego "jakością" i jako klient od x-lat powiem szczerze, że gorszego nie ma chyba nikt. Ile byś razy nie dzwonił, tyle inną wersję usłyszysz :-). Zadawaj pytania przez formularz, wtedy są bardziej ogarnięte odpowiedzi.
Nie wiem, czy Dropss ma swoją odrębną infolinię (pewnie tak), ale możesz z pytaniem zadzwonić na stacjonarny numer infolinii Netii (nie specjalny):
22711111

a odpowiedzi przekonywującej nie znam.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #784624  autor: tyre23
 14 lut 2015, 10:07
TomekkG, Livebox jest własnością Orange i po zakończeniu umowy masz obowiązek go zwrócić.
Nie otrzymałeś od Netii ich routera - Netia Spot? Jeżeli nie to zadzwoń do BOK i zapytaj się czy istnieje możliwość zamówienia go. Netia Spot również pozostaje własnością Netii i po umowie należy go zwrócić.

PS. Nowy router WIFI z ADSL to w dzisiejszych czasach koszt 70zł.
 #784706  autor: Maniek99
 14 lut 2015, 14:57
Liveboxa musisz oddać, a Spota niema co zamawiać bo pewnie za aktywację będą chcieli ze 100zł, więc lepiej samemu coś kupić.
 #784714  autor: cyanoone
 14 lut 2015, 15:29
Z tego co słyszałem to co niektórzy mają Liveboxy na wlasność. Poszukaj czegoś takieg o jak LIvebox 2 Unlocker. Jeśli chcesz kupic nowy sprzęt to TP-LINK TD-W8970 jest ok i można wgrać Openwrt :)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #784895  autor: TomekkG
 15 lut 2015, 11:49
Dziękuję za odpowiedzi i rady.

Tak, z netią bede pisal via formularz, abym miał to na piśmie z podpisem osoby!

Wydaje mi się, że livebox jest juz moją własnością, w kazdym razie orange sie nie upomina o niego.
I chetnie bym go wykorzystał i nie topił kasy w nowy sprzet

Dziękuję za info o LIvebox 2 Unlocker - muszę się tym zainteresować.
Ktoś może to już "przerabiał" - chętnie skorzystam z doświadczeń...
może ktoś polecić jakąs stronkę/link

pozdrawiam,
 #784925  autor: Arturos
 15 lut 2015, 13:45
TomekkG pisze:Wydaje mi się, że livebox jest juz moją własnością, w kazdym razie orange sie nie upomina o niego.
Livebox nigdy nie będzie twoją własnością, a Orange upomni się o niego za 2-3 miesiące wystawiając notę obciążeniową 300 zł

Pozdrawiam Arturos
 #785106  autor: kamil1221
 16 lut 2015, 12:11
Liveboxy są wyłącznie własnością Orange. To że ktoś go posiada po zakończonej umowie jest przywłaszczeniem. Nawet jeśli opłacisz notę za brak zwrotu - sprzęt nadal jest własnością Orange i ma, prawo do wszelkich roszczeń w stosunku do niego.
Oryginalne oprogramowanie Liveboxa pozwala jedynie na świadczenie usług z Neostradą.
 #785150  autor: qcom
 16 lut 2015, 17:02
mi sie kończy umowa w tym tygodniu z orange. W pudełku z liveboxa miałem wszystkie papiery do mowy i co ciekawe przy podpisywaniu umowy ktoś się pomylił i zamiast w polu "potwierdzenie osbioru sprzętu" mam wpisane w "potwierdzenie zwrotu sprzętu" czyli tak jakbym zwrócił im liveboxa w momencie gdy podpisywałem umowę. Ciekawe co by było jakbym im teraz liveboxa nie oddał, jakby co mam potwierdzenie że oddałem :D haha
 #785493  autor: TomekkG
 18 lut 2015, 14:34
Juz wiem, ze musze oddac livebox mam na to 14 dni :(

Zatem muszę kupić jakiś modem / router do Netii (sieć orange)

Możecie coś poleciś?

chodzi mi w wersji tanszej tylko o wifi (max ciecie kosztów)
badz w droższej router wifi z możliwością dołaczenia na usb starej drukarki i drukowanie w sieci.

bede wdzieczny za pomoc, pozdrawiam,
T
 #785503  autor: kamil1221
 18 lut 2015, 14:48
@qcom
No ok... masz tego Liveboxa. Co dalej ? Jeśli nie masz u nich Neostrady nic z tym sprzętem nie zrobisz. Wystawiając go na allegro lub olx szybko Orange Ciebie znajdzie i postawi odpowiedni zarzut, gdyż jest to ich własność (nawet jeśli zapłacisz kartę za brak zwrotu). Robią akcje z allegro/olx na wystawione liveboxy i dekodery od nich.

@TomekkG
Kup dowolny router WiFi w technologii ADSL 2+
 #785510  autor: qcom
 18 lut 2015, 15:08
NIe chodzi o to żebym chciał zatrzymywać liveboxa, tylko ktoś się pomylił i wpisał w złym miejscu na formularzu zamiast w punktcie odbiór to zwrot sprzetu. Czyli jest potwierdzenie że oddałem im liveboxa. Dla mnie livebox to badziew i nic mi z niego, wiem że działa tylko z neo. Livebox i tak leży bo używam innego routera. Napisałem to żeby pokazać jakie głupie błędy robią przy podpisywaniu umów.
 #785668  autor: TomekkG
 19 lut 2015, 10:57
tyre23 pisze:TomekkG,
Kup dowolny router WiFi w technologii ADSL 2+.
w ofercie sklepu mam:

Przeznaczenie:
1 xDSL (telewizja kablowa, sieci lokalne)
2 3G (komórkowe sieci telefoniczne)
3 ADSL (stacjonarne, analogowe sieci telefoniczne Annex A)
4 ADSL (stacjonarne, cyfrowe sieci telefoniczne Annex B)
Źródło: http://www.euro.com.pl/routery.bhtml#ixzz3SBKg2BLY

chodzi tylko o 4:
- ADSL (stacjonarne, cyfrowe sieci telefoniczne Annex B)
czy też może być 1 i 3?

I jeszcze jedna sprawa.
Czy wszystkie routery pozwalają zrobić niewidoczną sieć wifi? Czy to mozna sprawdzić w specyfikacji routera (jaki to parametr) badź tylko w manualu?

potrzebuje zrobić niewidoczną sieć :)


dziekuje za pomoc
 #786006  autor: cyanoone
 20 lut 2015, 20:42
Ja bym kupił zwykły router xDSL o do tego Openwrt. Modem osobno. Openwrt jesr bezpieczniejsze i można na nim zrobić sieć ukrytą. Jest szansa na to aby ten Sagem 800 zadziałał z routerem pod Openwrt :)
PS Ten sprzęt ma być z USB, najlepiej TP link. Przykładowo wr1043nd v2 (v2 jest konieczne).

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #786016  autor: qcom
 20 lut 2015, 21:45
TomekkG pisze:Czy wszystkie routery pozwalają zrobić niewidoczną sieć wifi? Czy to mozna sprawdzić w specyfikacji routera (jaki to parametr) badź tylko w manualu?
Praktycznie kazdy router ma taką funkcje, wystarczy w opcjach Wifi wyłączyć rozgłaszanie SSID.
 #787409  autor: TomekkG
 26 lut 2015, 12:44
cyanoone pisze:Ja bym kupił zwykły router xDSL o do tego Openwrt. Modem osobno. Openwrt jesr bezpieczniejsze i można na nim zrobić sieć ukrytą. Jest szansa na to aby ten Sagem 800 zadziałał z routerem pod Openwrt :)
PS Ten sprzęt ma być z USB, najlepiej TP link. Przykładowo wr1043nd v2 (v2 jest konieczne).
Jesli dobrze kumam to router xDSL nie ma funkcji modemu i mozna wykorzystać sagem 800.

Niestety ten moj sagem 800 jest już dość stary i nie wiem jak długo pociagnie (teraz bardzo czesto urywa się połaczenie internetowe :(

wolałbym najtanszą wersję: modem+router wifi bez usb pod netię
co polecacie?
 #788128  autor: TomekkG
 02 mar 2015, 14:20
to 130 zet jest zwrotne?
ktoś cos wie?

jeśli nie jest zwrotne to wole kupić swój router niż płacić Netii kase za wypożyczenie.
 #788134  autor: qcom
 02 mar 2015, 14:40
nie zwracają tej opłaty. Lepiej kupić router na własność.
TomekkG pisze:wolałbym najtanszą wersję: modem+router wifi bez usb pod netię
co polecacie?
Jeśli masz dobrą linie to wystarczy nawet tp-link w8951n zo ok 75 zł, na słabsze linie lepszy będzie tp-link w8960n, lepiej będzie trzymał synchornizacje. Na allegro jest pełno teraz routerów Huawei z modemem adsl , obsługą modemów 3G i bramką voip za ok 50zł. Minusem jest wifi w standardzie g.
 #788361  autor: TomekkG
 03 mar 2015, 10:28
qcom pisze: Na allegro jest pełno teraz routerów Huawei z modemem adsl , obsługą modemów 3G i bramką voip za ok 50zł. Minusem jest wifi w standardzie g.
Witam,

Jestem ciekaw co to za routery Huawei z modemem adsl , obsługą modemów 3G i bramką voip. Czy dobrze trzymają synchronicację, bo na modemie sagem 800 co chwile się urywa połaczenie.

Zapewne do niego bedzie można podłączyć modem 3G via usb z intenetem mobilnym - czy dobrze kumam?

A co to za minus wifi w standardzie g? jakie to ograniczenia?

Dziekuje za pomoc.