DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #787409  autor: TomekkG
 26 lut 2015, 12:44
cyanoone pisze:Ja bym kupił zwykły router xDSL o do tego Openwrt. Modem osobno. Openwrt jesr bezpieczniejsze i można na nim zrobić sieć ukrytą. Jest szansa na to aby ten Sagem 800 zadziałał z routerem pod Openwrt :)
PS Ten sprzęt ma być z USB, najlepiej TP link. Przykładowo wr1043nd v2 (v2 jest konieczne).
Jesli dobrze kumam to router xDSL nie ma funkcji modemu i mozna wykorzystać sagem 800.

Niestety ten moj sagem 800 jest już dość stary i nie wiem jak długo pociagnie (teraz bardzo czesto urywa się połaczenie internetowe :(

wolałbym najtanszą wersję: modem+router wifi bez usb pod netię
co polecacie?
 #788128  autor: TomekkG
 02 mar 2015, 14:20
to 130 zet jest zwrotne?
ktoś cos wie?

jeśli nie jest zwrotne to wole kupić swój router niż płacić Netii kase za wypożyczenie.
 #788134  autor: qcom
 02 mar 2015, 14:40
nie zwracają tej opłaty. Lepiej kupić router na własność.
TomekkG pisze:wolałbym najtanszą wersję: modem+router wifi bez usb pod netię
co polecacie?
Jeśli masz dobrą linie to wystarczy nawet tp-link w8951n zo ok 75 zł, na słabsze linie lepszy będzie tp-link w8960n, lepiej będzie trzymał synchornizacje. Na allegro jest pełno teraz routerów Huawei z modemem adsl , obsługą modemów 3G i bramką voip za ok 50zł. Minusem jest wifi w standardzie g.
 #788361  autor: TomekkG
 03 mar 2015, 10:28
qcom pisze: Na allegro jest pełno teraz routerów Huawei z modemem adsl , obsługą modemów 3G i bramką voip za ok 50zł. Minusem jest wifi w standardzie g.
Witam,

Jestem ciekaw co to za routery Huawei z modemem adsl , obsługą modemów 3G i bramką voip. Czy dobrze trzymają synchronicację, bo na modemie sagem 800 co chwile się urywa połaczenie.

Zapewne do niego bedzie można podłączyć modem 3G via usb z intenetem mobilnym - czy dobrze kumam?

A co to za minus wifi w standardzie g? jakie to ograniczenia?

Dziekuje za pomoc.
 #788458  autor: wook
 03 mar 2015, 18:58
g to dość stary standard z wikipedii: g ? 54 Mb/s częstotliwość 2,4 GHz, obecnie najpopularniejszy standard Wi-Fi, który powstał w czerwcu 2003 roku, w praktyce osiągalne są transfery do 20-22Mbit/s przy transmisji w jedną stronę
802.11n ? 300 Mb/s częstotliwość 5 GHz oraz 150Mb/s w częstotliwości 2,4 GHz

nie kupił bym dziś routera bez co najmniej N, bo do routera idzie znacznie więcej danych niż dalej więc za stary standard będzie ograniczał sieć

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #788624  autor: TomekkG
 04 mar 2015, 13:06
cyanoone pisze:Modem ma mieć Anex A czy B? Znalazłem na Allegro modem:
http://allegro.pl/d-link-dsl-321b-adsl2 ... 93046.html
Do tego Tenda n60 i będzie ok. Do tej tendy możesz wgrać Tomato i będzie jeszcze lepiej.
Ale ów modem D-LINK + Tenda n60 to 50 zet + 80 zet

czyli 2 urzadzenia i 130 zet + 30 zet przysłanie.

to może ktoś poleci jedno urzadzenie do ok 150 zet?
modem adsl + router

może w 2 wariantach:
1. bez usb i modemu 3G
2. z usb + modem 3G (wkładam karte sim i mam internet mobilny)

Dziekuje za pomoc.
 #788988  autor: TomekkG
 05 mar 2015, 19:30
Nikt nie może czegoś dobrego zaproponować?

Bedę bardzo wdzięczny bo mi ... brak internetu doskwiera :(