DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #757585  autor: molibden
 21 paź 2014, 20:46
Nawaliła mi jedna słuchawka w zestawie Philipsa. Nie bardzo kumam o co chodzi w tych bazach i centralach. Z tego co wiem to do mojego Philipsa pasuje każda inna słuchawka ale pod warunkiem że działa w systemie GAP. Po czym to poznać? Tylko po instrukcji czy jest to jakiś powszechny system i urządzenia w PL musza obsługiwać ten system?
A druga sprawa to moge dokupić jakś używaną słuchawkę ale one najczęściej sa słuchawkami z bazą. Nie wiem czym się to rózni od tych słuchawek dodawanych jako drugie które mają tylko ładowarki. Czy taką słuchawkę z bazą mogę zarejestrować w mojej dotychczasowej bazie? Kabel tel bedzie w tej starej philipsa ale nie wiem czy tak można łaczyć telefony które oba leżą na bazach. U mnie teraz jest jedna baza z linią tel i druga słuchawka na stojaku który chyba tylko jest ładowarką. A jakbym kupił zestaw baza+słuchawka to też bym mógł zarejestrować taką słuchawkę w dotychczasowej bazie tak żeby ta nowa była tylko ładowarką - stojakiem?

 #757590  autor: Maniek99
 21 paź 2014, 21:14
Tutaj piszą że wszystkie DECT-y są zgodne z GAP: http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpin ... SG&slg=ENG
Tyle że bardziej specyficzne funkcje mogą nie działać (np. CLIP).

Zestawy różnią się tylko podstawką, słuchawki są takie same.
Sam mam podpięte dwie bazy (Panasonic) do jednej linii i we wszystkich słuchawkach można wybrać, do której mają się zalogować.

 #757593  autor: molibden
 21 paź 2014, 21:24
Aha... czyli jak kupię normalnie słuchawkę z bazą zgodna z gap to bez problemu powinna działać z baza Philipsa? Bo ja linię to podciagnąc mogę tylko do jednej bazy bo drugi tel trzymam na piętrze a tam kabla już ni ma

 #757605  autor: zoltan666
 21 paź 2014, 22:08
Jeżeli bedzie innego producenta to działać pewnie bedzie, ale w ograniczonym stopniu. Mam bazę Gigaseta i do niej przypisałem słuchawkę Panasonica. Można było z niej dzwonić i odbierać połączenia, ale na tym koniec. Nie działała identyfikacja numeru osoby dzwoniacej, nie było dostepu do książki telefonicznej, ani do historii połaczeń.

 #758123  autor: molibden
 24 paź 2014, 12:56
Jeszcze raz się zapytam już w innej sprawie. Podłączyłem na jednej linii tego decta i on działa na piętrze a za dole podłączyłem zwykły kablowy stacjonarny. ktoś mógłby podpowiedzieć czy da sie przełączać miedzy tymi telefonami w trakcie dyskusji? Chodzi o to ze jak odbiorę na parterze to czy jakoś mogę przekierować to połączenie na bezprzewodowy? Dotychczas jak były dwie bezprzewodowe słuchawki to po prostu podrzucałem słuchawkę na górę - ta z której odebrałem. Nigdy nie wpadłem na to że możnaby spróbować przełączyć ale teraz spróbowałem to zrobić i nic nie słyszę w słuchawkach. Da się? Inaczej to musiałbym oddzwaniać z góry żeby stamtąd pogadać.