DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #795398  autor: Blank
 10 kwie 2015, 20:21
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem słuchawek do LG F60 i zainteresowały mnie sluchawki Panasonic RP-DJS150MEK kosztujące około 99 złotych. Parametry ma zbliżone do moich obecnych - Philips SHL 3000, z których jestem zadowolony, jednakże z kilku powodów muszę je wymienić.
Po pierwsze, słuchawki te nie zostały stworzone z myślą o urządzeniach mobilnych - brak mikrofonu, pilota (przycisku sterującego), a po drugie psuje się w nich kabel (a dokładniej rozrywa w okolicach złącza). W związku z powyższym będą mi służyły jako stacjonarne i pewnie zakleję taśmą izolacyjną, jak tylko jakąs odpowiednią znajdę w wolnej chwili :D
PS. Tak, szukam słuchawek NAUSZNYCH. Wielkość minimalna 30mm, >=24 ohm, >100 dB (24), 105 dB (32). Słuchawki muszą mieć przycisk sterujący odbiernaiem/zakańczaniem połączen i sterowaniem utworami, oraz mikrofon. Powinny dobrze wyciszać otoczenie, oraz być wygodne (długotrwałe noszenie).

Skrócona informacja:
    1. Czy rzeczone słuchawki posiadają mikrofon i przycisk sterującyCzy przycisk będzie umożliwial sterowanie utworami (play/pause/next/previous)?Czy macie jakieś spostrzeżenia dotyczące słuchawek, ewentualnie propozycje innych?
Obszerna informacja:
Zastanawia mnie w związku z powyższym, czy ktoś z was miał te słuchawki? Czy owy przycisk będzie umożliwiał również kontrolę utworów, czy tylko odbieranie/zakańczanie połączeń. Słuchawki douszne dołączone do telefonu są fatalnej jakości, ale za pomocą jednego przycisku umożliwiają zarówno odbieranie/zakańczanie, jak i sterowanie utworami (pause/play/next/previous). Zastanawia mnie zatem, czy jest to kwestia oprogramowania, czy też konkretnych słuchawek.

Co ciekawe, na stronie Panasonica nie ma informacji o wbudowanym mikrofonie/pilocie, podczas gdy takie informacje są na stronie saturn.pl
http://www.saturn.pl/sluchawki-panasoni ... ,id-990073

Byłbym również wdzięczny za ewentualne spostrzeżenia dotyczące słuchawek

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #795468  autor: znawca
 10 kwie 2015, 23:36
Słuchawki to taki gadżet, którego nie kupuje się w ciemno. Jednemu barwa dźwięku może się podobać, innemu nie, dlatego trzeba sprawdzić je samodzielnie.

Pamiętaj, że każde słuchawki są equalizowane przez producenta, mają wgrany jakiś soft, czy coś, także modele o jednakowych parametrach mogą grać zupełnie inaczej.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #795522  autor: Morvius
 11 kwie 2015, 13:11
ja używam od lat koss porta pro do każdego urządzenia. raz tylko wymieniłem złączkę jack w nim i gąbeczki. parametrami odpowiada do tych które podałeś.

Klasyczny obserwator wątku.
 #797060  autor: Blank
 18 kwie 2015, 23:01
Odpowiadam sam sobie na pytania z pierwszego posta:
Po rozmowie z pracownikami dwóch sklepów RTV - odpowiednio dla idiotów i debili, czyli MediaMarkt i RTV Euro AGD - usłyszałem negatywną odpowiedź na pytanie dotyczące sterowania utworami. W wypadku Media również w kontekście słuchawek za ponad 200 zł
Udałem się zatem do X-kom.pl celem zakupu pena do lapka, a, że akurat nie mieli ruchu, a sprzedawca wydawał się w porządku, od razu zagadałem z nim. Od razu stwierdził, że pracownicy tamtych sklepów nie znają się na niczym, a słuchawki posiadające pilota będą umożliwiały również sterowanie utworami, o ile oprogramowanie telefonu na to pozwala i w zakresie w jakim owe oprogramowanie będzie na to pozwalało. Niestety nie mógl mi zaproponować żadnych słuchawek dostępnych na miejscu.
W związku z powyższym, słuchawki zamówiłem, doszły i potwierdzam, że:
- pracownicy MediaMarkt i RTV Euro AGD to imbecyle (jak można sprzedawać produkty, na których się nie zna?)
- słuchawki posiadające pilota i 1 przycisk, pozwalają na sterowanie utworami w zakresie, na który pozwala oprogramowanie urządzenia (mój player dla przykładu nie obsługuje trójkliku - traktuje go jako dwuklik i kolejne kliknięcie)

1. Posiadają
2. Działa sterowanie utworami
3. Słuchawki charakteryzują się przeciętnym tłumieniem dźwięków. Jest dość dobrze przy dobrym poziomie dźwięku - nie słychać szumów, dźwięków otoczenia, ale z drugiej strony w porównaniu do Philips SHL3000, dźwięki są zwykle dobrze słyszalne przez innych.
Słuchawki dość wygodne.

Temat do zamknięcia

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament