DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #811222  autor: Slaweczko
 11 lip 2015, 00:36
Witam.
Mam problem a mianowicie rozbiłem (a może sam się rozbił) wyświetlacz w xperi z3.
Telefon nowy, dbałem o niego jak szalony :) Położyłem telefon wyświetlaczem do dołu na metalowym blacie, nic nie upadło, nic nie było słychać. Po chwili biorę telefon w rękę a on rozbity. Teraz szukam na internecie i widzę, że ponoć te telefony tak mają. Słyszał ktoś coś o tym ? Jest szansa ugrać coś z gwarancją ? Dodam, ze telefon wygląda jakby jednak upadł, i gdyby nie to, ze znalazłem informacje o tych uszkodzeniach na internecie to nie wpadłbym na to, ze mogło to nastąpić samoczynnie. Przed położeniem go na tym blacie telefon był bardzo nagrzany(nagrzał się przez włączenie programu, nie przez temperaturę otoczenia) w okolicach góry obudowy, gdzie nastąpiło to pęknięcie.

Wracając jednak do prawdziwego życia, które nie jest na tyle piękne aby mieli to naprawić za darmo chciałbym was również zapytać o koszta naprawy rozbitego wyświetlacza. Chciałbym to zrobić tak aby zachować gwarancje i wodoszczelność telefonu. Ile takie coś będzie kosztowało i gdzie to zrobić. Dodam, iż posiadam telefon z Polski a przebywam obecnie w UK i chciałbym to załatwić tu na miejscu.


Pozdrawiam

Sagem my-X1->Siemens c65->nokia 7250i->motorola e398->SE K700i->nokia 3200->SE K700i->SE W300i->SE K550i-SE d750i->Iphone 2g 8gb-SE w880i->SE W810i->Samsung e250-> Samsung s3310->Nokia X2->Nokia Lumia 710
 #812556  autor: Mila89
 17 lip 2015, 12:16
Chcesz zeby ci go przyjeli Na gwarancji??? serio??? Gwarancja NIE OBEJMUJE rozbitego wyswietlacza nie jest tez prawda ze one same pękaja jak mowisz. Problem z pękaniem dotyczy tylko tylniej czesci obudowy ktora jest szklana i jesli procesor ja za bardzo na grzeje a TY(podkreslam TY) ja wrzucisz do zimnej wody do pęka(ale nie sama a dzieki uzytkownikowi)
Skoro sie kladzie na rozgrzany metalowy blat to takie sa konsekwencje(fizyka jest nie ubłagana) pozatym producent sam pisze zeby przechowywac telefon w temperaturze ponizej 45 stopni(blat byl pewnie bardziej nagrzany wiec znowu z gwarancji nici)
Wymiana ekranu w autoryzowanym punkcie serwisowym Sony(na orginalny) to jakies 700-800zl)

pzdr

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6