DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #807533  autor: Pola95
 20 cze 2015, 23:48
Witam :)
Jestem tu nowa i jest to mój pierwszy temat.
Chodzi o to ze posiadam sony xperia J. Telefon w sam sobie super i nie mam z nich problemow prócz jednego co skłania mnie do kupna nowego.
Problem polega na tym, ze co kolwiek chce ściągnąć na telefon pisze że mam zbyt mało miejsca na urządzeniu. Jednak prawie wszystkie zdjęcia przeniosłam na komputer i mam widzę ze mam dużo wolnej pamięci. Czym to może być spowodowane i czy da się naprawić. Mam kartę pamieć, wiec chybabym przenieść w telefonie wszystko na nią może by to coś dało. Jak to się robi bo nie mogę tez znaleźć takiej opcji.
Proszę o pomoc bo nie wiem co się dzieje.
Pozdrawiam Paula :wink:
 #807535  autor: cyanoone
 21 cze 2015, 00:19
Telefon ma osobną partycje na aplikacje, kasowanie zdjęć nic nie da. Można zrobić link2sd i wtedy mamy aplikację na karcie. Potrzebna będzie szybka karta pamięci oraz root.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #821568  autor: maciek20
 05 wrz 2015, 23:28
Cześć :)
Wiesz, początkowo w telefonie z pamięcią 4 GB jest 2,5 GB wolnego miejsca dla użytkownika. Ja na takiej ilości zmieściłem jakieś 20 gier i coś tam jeszcze. Nie jest to jednak za wiele miejsca i trzeba się wyposażyć w kartę micro sd. Miałem tego Soniaka i o ile pamiętam, chyba dało się przenosić gry z pamięci telefonu na pamięć karty i nawet wgrywać je już od razu na kartę. Domyślnie ustawioną pamięcią jest pamięć telefonu. Wejdź w Ustawienia=>Pamięć=>Domyślna lokalizacja przechowywania i zmień domyślną pamięć z pamięci telefonu na kartę pamięci. To już połowa roboty :) Potem tylko wchodzisz w Aplikacje, wybierasz którąś i powinno być "Przenieś na kartę SD" :) I zrobione :) Sprawdź i napisz czy się udało :)

Dawniej:A.OT 501,N.3510i,SE K310i,S.SL45i,M.MPX200,N.N70,SE K800i,S.B3410,N.N95,S.Omnia I900,S.B2100,N.C3,SE Xperia X1,S.Xperia J OBECNIE:S.M7500,S.M65,A.OT908,