DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #757534  autor: paladyn300
 21 paź 2014, 17:53
Siemka
Ostatnio wpadło mi trochę kasy i pomyślałem czy nie kupić telefonu który od zawsze mi się podobał, czyli N95.
Jak na tak wiekowy telefon uważam, że telefon ma to co dzisiaj ma byle smartfon. Jest wi fi, gps oraz system operacyjny na który były pisane aplikacje.

Telefon na allegro chodzi koło 200 zł.
Jak uważacie, warto wziąć taki telefonik? Czy może jest jakiś lepszy a w podobnej cenie.

 #757538  autor: Morvius
 21 paź 2014, 18:31
Mam i nie narzekam. :) Co najwyżej wymiana taśmy na oryginalną raz na ok 5 lat, koszt ok 75zł a tak jest to zajebisty telefon do zadań specjalnych. :D Tak bardziej przyziemnie zawsze stanowi dla mnie zajebistą alternatywę jeśli potrzebuję zastępczego telefonu. Zasugeruję abyś szukał nawet z mniej atrakcyjnym wyglądem sztuk ze śladami użytkowania ale żeby obudowa wyglądała na oryginał. Lepiej ją sobie samemu wymienić ale mieć chociaż trochę większą pewność, że nikt przy nim nie dłubał niż się zastanawiać czy przypadkiem zaraz jakaś podróba nie padnie bo telefon wygląda zbyt podejrzanie dobrze.

Klasyczny obserwator wątku.

 #757545  autor: NokiaUser
 21 paź 2014, 18:52
Ja uważam, że jeśli kupować teraz smartfona z Symbianem S60v3, to takiego z najlepszą specyfikacją, czyli Nokię E72. Lepiej niż w N95 powinna działać np. wielozadaniowość.
Ale to tylko moje zdanie zakrawające o niezłą hipokryzję, bo mam właśnie zamiar oddać do naprawy i zacząć korzystać z Nokii E61 (tak, to ten model bez aparatu) :D

 #757549  autor: Morvius
 21 paź 2014, 19:12
NokiaUser przypadkiem to nie jst ta nieudolna wersja z nokii n96?:P podobno problemowa zbyt bardzo :P

Klasyczny obserwator wątku.

 #757550  autor: paladyn300
 21 paź 2014, 19:13
Morvius pisze:Mam i nie narzekam. :) Co najwyżej wymiana taśmy na oryginalną raz na ok 5 lat, koszt ok 75zł a tak jest to zajebisty telefon do zadań specjalnych. :D Tak bardziej przyziemnie zawsze stanowi dla mnie zajebistą alternatywę jeśli potrzebuję zastępczego telefonu. Zasugeruję abyś szukał nawet z mniej atrakcyjnym wyglądem sztuk ze śladami użytkowania ale żeby obudowa wyglądała na oryginał. Lepiej ją sobie samemu wymienić ale mieć chociaż trochę większą pewność, że nikt przy nim nie dłubał niż się zastanawiać czy przypadkiem zaraz jakaś podróba nie padnie bo telefon wygląda zbyt podejrzanie dobrze.
No właśnie. Czasami natykam się o tym aby nie kupować chińskiej podróbki tego telefonu.
Nie rozumiem dokładnie o co chodzi. Jakaś chińska fabryka postanowiła zrobić podróbę tego fona czy jak?

I jeszcze mam pytanko co do zabezpieczeń Wi Fi. Obsługuje normalne WEP i WPA/WPA2? ?

 #757552  autor: Morvius
 21 paź 2014, 19:18
paladyn300 pisze:Jakaś chińska fabryka postanowiła zrobić podróbę tego fona czy jak?
nie tyle podróba co handlarze zamieniają co się da, oryginały części na podróby, wolą opylić z tanimi częściami a oryginały opchnąć osobno za wyższą cenę. a plastikowe świecące się obudowy są zbyt podejrzane właśnie ze względu kombinowania w nim
paladyn300 pisze:I jeszcze mam pytanko co do zabezpieczeń Wi Fi. Obsługuje normalne WEP i WPA/WPA2? ?
nie pamiętam :p

Klasyczny obserwator wątku.

 #757559  autor: paladyn300
 21 paź 2014, 19:37
Morvius pisze:
paladyn300 pisze:Jakaś chińska fabryka postanowiła zrobić podróbę tego fona czy jak?
nie tyle podróba co handlarze zamieniają co się da, oryginały części na podróby, wolą opylić z tanimi częściami a oryginały opchnąć osobno za wyższą cenę. a plastikowe świecące się obudowy są zbyt podejrzane właśnie ze względu kombinowania w nim
paladyn300 pisze:I jeszcze mam pytanko co do zabezpieczeń Wi Fi. Obsługuje normalne WEP i WPA/WPA2? ?
nie pamiętam :p
A jak rozpoznać właśnie takie podróby? Wiem że w środek nie da się zajrzeć patrząc na zdjęcia dodane do aukcji ale może to zależy od osoby od której się kupuje (w sensie, że kupując od zwykłego użytkownika jest mniejsze prawdopodobieństwo niż od jakiegoś lombardu czy innego sklepu) ?

A z tymi zabezpieczeniami to bardzo mi to jest potrzebne, bo nie chciałbym mieć potem informacji że zabezpieczenie nie jest obsługiwane przez mój telefon :\

 #757569  autor: dario321
 21 paź 2014, 20:08
nokia n95 a n95 8gb to rozne modele :wink: sprawdz w specyfikacjach zabezpieczenia.

 #757573  autor: paladyn300
 21 paź 2014, 20:19
dario321 pisze:nokia n95 a n95 8gb to rozne modele :wink: sprawdz w specyfikacjach zabezpieczenia.
Chodzi mi oczywiście o model n95 8 GB.
Szukam w internecie specyfikacji i żadna nie mówi nic o zabezpieczeniach.

 #757580  autor: user_delete27
 21 paź 2014, 20:38
Ta Nokia obsługuje WEP 128 bit oraz WPA.

 #757586  autor: paladyn300
 21 paź 2014, 20:54
dziadek186 pisze:Ta Nokia obsługuje WEP 128 bit oraz WPA.
A jak jest z wpa2 i wpa-psk/wpa2-psk?

 #757644  autor: paladyn300
 22 paź 2014, 06:36
W takim razie najlepiej by było gdyby wypowiedział się ktoś kto ma tego fona.

 #757670  autor: Morvius
 22 paź 2014, 09:53
nie wiem jak to sprawdzić bo aż tak na tym się nie znam :P natomiast jak sprawdzić czy oryginał? cóż chyba pozostaje dokładnie wybadać teren i zadawać pytania sprzedającemu oraz poprosić o więcej zdjęć? :D trzeba sobie jakoś radzić w takich warunkach :P

Klasyczny obserwator wątku.

 #757732  autor: paladyn300
 22 paź 2014, 15:01
Morvius pisze:nie wiem jak to sprawdzić bo aż tak na tym się nie znam :P natomiast jak sprawdzić czy oryginał? cóż chyba pozostaje dokładnie wybadać teren i zadawać pytania sprzedającemu oraz poprosić o więcej zdjęć? :D trzeba sobie jakoś radzić w takich warunkach :P
W pierwszym zdaniu mówisz o zabezpieczeniach wi fi?
Jeśli tak, to po prostu w swoim routerze poustawiaj wszystkie zabezpieczenia jakie są i sprawdź czy łączy się jak trzeba.

Bardzo mi zależy na tych zabezpieczeniach Wi Fi bo korzystam z niego w wielu różnych miejscach i jest wiele różnych zabezpieczeń i po prostu muszę mieć możliwość prawidłowego podłączenia.

 #757737  autor: Morvius
 22 paź 2014, 15:18
jak nie zapomnę to spróbuję :) mam dziś po pracy jeszcze masę zajęć

Klasyczny obserwator wątku.

 #757762  autor: paladyn300
 22 paź 2014, 17:30
To spoko.
Przetestuj wszystkie zabezpieczenia jakie masz w routerze.
Najbardziej interesuje mnie wpa2 i wpa-psk/wpa2-psk bo tych oficjalnie nie ma w instrukcji ale może obsługuje.

[ Dodano: 2014-10-23, 21:23 ]
Sorki że podbijam, ale chciałem się zapytać czy już przetestowałeś wi fi w tym telefonie?

 #758162  autor: Morvius
 24 paź 2014, 15:27
dziś ci to sprawdzę, wczoraj nie mogłem

Klasyczny obserwator wątku.

 #758836  autor: pipawolowa
 28 paź 2014, 01:31
Wpa2 Psk (szyfrowanie aes) działa na n-ce 95 8gb.

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein