DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #750319  autor: TestaroSSa
 20 wrz 2014, 17:43
Witam
Zaktualizowałem swoją nokię do najnowszego, czystego oprogramowania, wcześniej był jakiś play'owski :| . Wszystko prawie działa. Prawie bo menedzer aplikacji się nie włącza, ale to pikuś. Problem występuje z operą mini i mobile. Nie znajduję punktów dostępowych internetu. Stockowa przeglądarka działa i po wifi i po danych pakietowych. Ogólnie zakładka "sieci docelowe" działa jakoś dziwacznie. Z zakładki "bez kategorii" nie idzie przenieść ustawień, które wcześniej działały. Nowych również nie idzie dodać bo wywala do menu albo nie ma żadnej reakcji. W operze mini miałem ustawione połączenie "zawsze pytaj" ale przeglądarka w ogóle nie szuka połączeń. Nie wiem jak to naprawić. Ustawienia fabryczne i wgrywanie od nowa oprogramowania nie pomaga. Wysyłałem z plusa(w tej sieci pracuje telefon) wiadomości konfiguracyjne ale zapisują się w zakładce "bez kategorii" i nie da się ich przenieść do "ist.sieć.docelowe". Downgrade nie chce robić, ponieważ na tym firmware telefon działa jakby szybciej.
Proszę o porady
Pozdrawiam

PS
Może znacie jakiś dobry głośnik(z klejem) od rozmów. Kupiłem ostatnio jakiś za 5zł i po wymianie dalej słyszę cicho i niewyraźnie rozmówcę. Na ulicy rozmowy są niewykonalne :D
bodajże taki kupiłem:
http://allegro.pl/oryg-glosnik-nokia-e5 ... 33385.html

"It's not who I am underneath, but what I do that defines me."

 #750375  autor: Ramirez
 20 wrz 2014, 20:06
Bardzo dziwne bo na ostatnim sofcie nie zauwazyłem u siebie zadnych problemów z profilami internetowymi, a co do głosniczka to kwestia montażu. U mnie tez było słabo słychac na nowym głosniczku. Zakładałem go kilka razy i dopiero za któryms razem zaczeło byc wyraznie i wystarczająco głosno na rozmowach.

 #750433  autor: wook
 21 wrz 2014, 00:13
Jak wgrywałeś soft? Po wgraniu robiłeś hard reset? Wgrywałeś może kopie zapasową?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #750436  autor: TestaroSSa
 21 wrz 2014, 01:26
Wgrywałem 091.003, ponieważ wcześniej siedziało jakieś 054.xxx czy jakoś tak z playa. Hard resetu nie robiłem, tylko przywróciłem ustawienia fabryczne. Kopia zapasowa chyba automatycznie się wgrała(podłączenie do ovi suite) bo miałem zainstalowane aplikacje (np. opera mini) i kontakty po włączeniu telefonu

Co do głośniczka to on jest montowany na klej?. Jak zdejmowałem stary to był mocno "zassany" :D. Te co kupiłem nie miały żadnych właściwości lepiących i głośniczek troche luzów zapewne ma bo coś nie chciał się trzymać bo montowaniu obudowy

edit;
Zrobilem hard reset " *, 3, + zielona słuchawka". Ustawiam date, godzine, telefon startuje i co widze... moje ustawienia, aplikacje pozostaly nietkniete :smt005 . Niezle jaja :-D
Chyba powroce do tego softu co byl poprzednio :lol:

"It's not who I am underneath, but what I do that defines me."

 #750440  autor: Ramirez
 21 wrz 2014, 05:03
To bardzo dziwne. Tez mam ten 091.003 w telefonie z playa gdzie był wczesniej soft 54... Na pewno dobrze masz wgrany ten soft? Moze jakis modyfikowany jest?? czym to wgrywałaes? Bo to zwyczajnie trzeba zmienic tzw Product Code i podłaczyc pod Nokia Ovi Suite i aktualizacja. Tylko ja nie robiłem zadnych kopi zapasowych. Byc może to cos zepsuło.

 #750499  autor: wook
 21 wrz 2014, 14:23
Kopia zapasowa potrafi namieszać. Ja bym proponował wgrać przez np. Phoenix'a w trybie refurbished ten soft najnowszy pl. Aplikacje twoje powinny zniknąć. Wyjmij kartę pamięci i zgraj swoje pliki i format jej, ewentualnie możesz spróbować z wywaleniem folderu Private z karty pamięci (prawdopodobnie będzie jako folder ukryty).

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #750960  autor: TestaroSSa
 23 wrz 2014, 14:08
Zgadza się. Po dead flashu(cos namieszalem:D) i wgraniu od nowa softu telefon śmiga aż miło :mrgreen: . Dziękuje za zainteresowanie tematem, leci "pomogl" dla kazdego.

"It's not who I am underneath, but what I do that defines me."