DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #638819  autor: motov3
 11 cze 2013, 19:50
Witam :-)

Mam pewien problem. Otoz w trakcie prowadzenia rozmowy (zazwyczaj gdy taka rozmowa trwa troche dluzej) telefon wybiera chyba losowo wybrany numer. Problem przejawia sie tym, ze zawiesza jednoczesnie trwajace polaczenie i wybiera jakis numer i sie z nim laczy.

Czy ktos ma moze pojecie - dlaczego sie tak dzieje ? Wersja Softu - Symian Belle ostatnia wersja z 2011 (brak aktualizacji dostepnych).

Wyczytalem gdzies - ze moze to byc spowodowane czujnikiem zblizeniowym, ale niewiele ponadto - a co najwazniejsze - jak sobie z tym poradzic.


Wszelkie porady mile widziane - bo z telefonu ciezko jest z kims dluzej porozmawiac i robi sie to mega irytujace :?

Obrazek

 #639105  autor: fortel
 12 cze 2013, 17:20
Nie chcę Cię straszyć ale na mój gust to jakiś wirus pobrany razem z jakąś grą lub aplikacją. Jakie wyjście - kopia kontaktów na kartę sim/microSD i gruntowny HR telefonu. :roll:
 #639113  autor: Andrzej24
 12 cze 2013, 18:01
Też bym obstawiał na wirusa. Czyli kopia kontaktów lecz tylko na sim. Nie na kartę pamięci a potem całkowity reset telefonu. Jak to nie pomoże to tylko serwis i nowy soft.
A spróbuj wyjąć kartę pamięci jeśli taka jest i sprawdź czy dalej się tak dzieje, bo może wirusa masz na karcie? Wiem, że wirusy raczej instalują się na w pamięci telefonu lecz warto sprawdzić.

 #639121  autor: remus77
 12 cze 2013, 18:13
@motov3

Ze względu na to, że masz najnowszą dostępną wersję belle to wydaje mi się mało prawdopodobne, że komplikacje powoduje jakiś trojan czy wirus (ale pewnie tego nie można wykluczyć). Nie ma takiego cholerstwa zbyt dużo na symbiana.
Może na początek potraktuj N8 antywirusem i zobacz jaki będzie wynik. A jak nie to reset i ewentualnie serwis. Powodzenia!

Ave!

 #639187  autor: motov3
 12 cze 2013, 20:47
Witam :) Na wstepie bardzo dziekuje za odpowiedzi. Antywirusa sciagne i sprawdze.
Niemniej zadne aplikacje czy tez gry - poza tym co sa na Belle nie byly sciagane / instalowane. Ten smart nawet rzadko z internetu korzysta, a jesli juz to glownie serwisy informacyjne. (dane mobilne ciagle sa wylaczone) Karty pamieci brak :)

Ale dobrze ze wspomnieliscie - sciagne antywira i przeskanuje :)

edit: Sciagnalem ESET-a, zaktualizowalem bazy wirusow, przeskanowalem - nic nie wykazal.

Obrazek

 #639234  autor: wook
 12 cze 2013, 22:35
czy po przyłożeniu do twarzy ekran w telefonie gaśnie? Bo ja bym stawiał na awarie czujnika zbliżeniowego. Czy przed momentem w którym wybiera 2-gi numer ekran się podświetla?
Wirusa bym nawet nie podejrzewał gdyż musiał by być zainstalowany, a jeżeli telefon nie ma shackowanego softu to instalacja czegoś takiego była by bardzo utrudniona.
Kiedy ostatnio robiłeś HR? Bo w sybianie dobrze jest raz na jakiś czas (6-12 mieśięcy) zrobić hr by się wszystko poukładało, czy po wgraniu softa robiłeś HR? Czy przywracałeś kopie zapasową z ustawieniami (ważna rzecz, pod żadnym pozorem nie należy wgrywać kopii zapasowej ustawień do symbiana jeżli chce się stabilnej pracy, wiem z własnego doświadczenia)?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #639238  autor: znawca
 12 cze 2013, 22:43
Na początek sprawdź czujnik.

Jeśli działa prawidłowo to po przyłożeniu telefonu do ucha podczas rozmowy ekran jest wygaszany. Jeśli natomiast czujnik się zepsuł, to nie wygasza ekranu, ty dotykasz nim do policzka i "wystukujesz" losowy numer

Sprawdź czy ekran gaśnie, kiedy przykładasz telefon do ucha, ale KONIECZNIE PODCZAS ROZMOWY - tylko wtedy ta funkcja jest aktywna

Porozmawiaj też z kimś przez głośnomówiący. Połóż telefon na stole i patrz cały czas na ekran. Jeśli zacznie sam wybierać numer, zobaczysz jak dokładnie to się dzieje.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #639242  autor: motov3
 12 cze 2013, 23:00
Test czujnika juz przeprowadzalem - dziala doskonale. W momencie zblizania twarzy do telefonu, wygasza ekran, wystarczy troszke odsunac i juz go podswietla.
W momencie kiedy wybiera drugi numer w trakcie rozmowy - podswietla ekran i nagle sie pojawia wykonywane polaczenie, a dotychczasowe jest zawieszone. Przy odrzuceniu wykonywania nowego polaczenia - wracamy do starego polaczenia, ktore jest na linii.

Ostatnio tez nagminnie zdarzaly sie rozlaczenia rozmow. Wyczytalem ze to moze byc z powodu np zanikajacego zasiegu 3G, ze wtedy niby przelacza - probujac przejsc w tryb 2G.

Soft Oryginalny - nie zmieniany, nie hackowany. Operator ORANGE.
Telefon ma juz rok, ok 7GB w zdjeciach na pokladzie, ok 1800smsow w skrzynce.
Kopia zapasowa nigdy nie byla robiona. Hard Reset nigdy nie byl robiony.

Telefon jest wykorzystywany naprawde moze na 30% swoich mozliwosci - rozmowy, sms, czasem mms, robienie zdjec i filmow, internet - praktycznie wcale. :-) (dzisiaj zaciagnalem druga appke w historii tego telefonu - czyli Eset)

Obrazek

 #639299  autor: dario321
 13 cze 2013, 09:04
zrob kopie wiadomosci,kontaktow,zdjec,video,kalendarza.
zrob format pamieci masowej z poziomu telefonu.
zrob format telefonu kodem *#7370#

domyslam sie,ze na telefon juz nie ma gwarancji.
za to ma tzw. brandowany soft...i w tej chwili ten co ma to nie jest najnowszy dostepny-->warto to zmienic.

 #639347  autor: motov3
 13 cze 2013, 13:54
Dario, co do tej gwarancji to nie jestem pewien. Telefon nie ma jeszcze roku. Bedzie rok w polowie Lipca - musialbym obejrzec karte gwarancyjna.

Co do softu - ciezko powiedziec czy jest brandowany przez Orange - bo brak jakichkolwiek wiesz bocznych paskow operatora czy czegos podobnego co np mialo miejsce w E52. Tak wiec - nie wiem.

Czy znasz jakies dobre aplikacje pod Symbiana za pomoca ktorych moglbym wykonac w/w kopie danych (smsy, mmsy, zdjecia, video itd) ? Bylbym mega wdzieczny i oczywiscie po backupie - zastosuje sie do powyzszych instrukcji :)

Obrazek

 #639352  autor: wook
 13 cze 2013, 14:27
Nokia Suite zainstalowany na kompie a foto i video skopiowane ręcznie do kompa.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #639473  autor: motov3
 13 cze 2013, 22:30
Dario zrobilem dokladnie krok po kroku jak napisales. Nokia wstala na nowo. Szybsza dwukrotnie niz byla. Takze zobaczymy jak sie bedzie sprawowac. :-)

Bardzo dziękuję wszystkim za porady :-)

Ps. Dario - miales racje soft jest brandowany przez Orange.

Obrazek

 #639512  autor: znawca
 14 cze 2013, 02:56
No to wywal go czym prędzej i wgraj oryginalny od Nokii, albo jakiegoś custom ROMa np: Delight Belle. Wiem z doświadczenia że N8 dostaje niezłego kopa na modowanym sofcie.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!