DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #967983  autor: airstorm
 23 gru 2017, 18:51
Cześć,
mam Huawei P8 Lite, od jego zakupu nie interesowalem sie telefonami, az ostatnio postanowilem poszukac nowego żeby:
a) dłużej trzymal na baterii
b) mial "wydajniejszy" ekran do oglądania seriali i pisania smsów (nie wiem czemu ale na tym hujweju ciągle naciskam nie te litery co trzeba, choć próbowałem paru klawiatur).

W sklepie doznałem niemałego szoku widząc S8+, LG V30 czy G6 - niby piękniutkie, ale o co chodzi z tym długim ekranem? Jak na ekranie z proporcjami 2:1 lub jeszcze węższym wyglądają filmy w proporcjach 16:9 (czyli ogromna większość)? Wyświetlają się z paskami po bokach? Rozciągają? Przecież to się mija z celem? No i niby przekątna ekranu wielka, ale powierzchnia mniejsza przy takich proporcjach. Nie kumam tego więc będę wdzięczny za wyjaśnienie i wskazanie realnych zalet.

Pewnie jednak raczej kupię telefon z ekranem o klasycznych proporcjach, dlatego byłbym wdzięczny za polecenie jakichś dobrych aparatów o ekranie od 5.7 wzwyż i jak najlepszych proporcjach screen-to-body-ratio, tzn. żeby nie były zbyt wielkimi cegłami. Czy Chińczycy wypuścili ostatnio jakieś dobre fony spełniające te kryteria czy już wszyscy jadą 2:1? :)
Dzięki wielkie!
 #967985  autor: Sig
 23 gru 2017, 19:15
Nie miałem jeszcze okazji używać takiego telefonu. Z boku wydaje się to być dramatem, ale są też głosy zadowolonych osób. W smartfonach doszliśmy do takiego punktu, że "postępu" szuka się na siłę, więc teraz jest moda na to... Teoria może się próbować bronić - widoczne więcej treści na telefonie "wzwyż", do tego teoretycznie łatwiejsza obsługa jedna dłonią. Moim zdaniem powodem jest jednak ta wspomniana chęć zmian na siłę, oraz tańsza produkcja takiego ekranu (tak przynajmniej czytałem). Podobnie było z wyparciem z laptopów monitorów 16:10 na rzecz 16:9 - oszczędność na produkcji głupio tłumaczona użytkownikom.
Ostatecznie ocenię jak kupię coś takiego, a może nie być za jakiś czas wyboru, tak jak i z "bezramkowcami" i nie ważne, że nie każdemu to pasuje (przypadkowe kliknięcia).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #968124  autor: airstorm
 25 gru 2017, 13:20
No według mnie to jest tylko kolejny trik marketingowy, jak zakrzywione ekrany (bezsens, który już umiera) i wieeele innych. Lepsza obsługa jedną ręką? Przecież na takim pilocie nie jesstem w stanie nawet dużą dłonią dotknąć krawędzi. Youtube, filmy oglądane z czarnymi paskami po bokach? No to super zysk z większej przekątnej.

Myślę teraz o Huawei Mate 6 (nie Lite, nie Pro, tylko po prostu Mate 6) - co sądzicie? Tylko nie wiem gdzie go mogę w ogole kupic, bo w Polsce chyba nie ma?
 #968236  autor: pakierhakierxd
 26 gru 2017, 17:05
Czemu głupia moda miałem g3 i dla mnie był za duży, wziąłem g6 i jest ok, dużej różnicy w porównaniu do poprzedniego honor 8 w wielkości aż tak nie czuje, nie chce juz mniejszego tel.

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)