DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #941379  autor: bodalski
 26 lip 2017, 17:10
Dzień dobry,

Mam taki problem z ekranem telefonu. Przez ostatnie kilka dni nosiłem telefon w kieszeni, razem ze skórzanym portfelem. Teraz zobaczyłem, że mam na ekranie, nie wiem jak to nazwać, może nie rysę ale plamę. Jakby portfel odcisnął się na ekranie. Jak wyczyszczę ekran na mokro to ta plama/rysa znika ale pojawia się ponownie po jakimś czasie. Czy możliwe, że uszkodziła się powłoka oleofobowa? Nie wiem czy to się tak fachowo nazywa. Telefon to Galaxy S8+.
Niby nie jest to aż tak widoczne ale ja to widzę i mnie denerwuje :-)
Czy ktoś z Was miał taki problem z ekranem i wie jak sobie z tym poradzić?
 #941385  autor: Niezgodna7
 26 lip 2017, 17:29
Hmm.. może folię nakleić, to przestanie tak drażnić?
ps.
jak nie czyścisz, a tam naciśnij (jakbyś czyścił) - to też znika na chwilę..?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #941388  autor: bodalski
 26 lip 2017, 17:42
Jak naciskam to nic się nie dzieje. Ale jak na mokro czyszczę to ładnie schodzi. Nie zostaje ślad. To wygląda jak jasna plama. Wąska i długa. Na 100% portfel się odcisnął. Po zmyciu niestety wychodzi ponownie za kilkadziesiąt minut. Czasem szybciej jak używam telefonu i macam w tamtym miejscu. Obstawiam, że uszkodziłem jakąś powłokę ochronna. No trudno.
 #941390  autor: bodalski
 26 lip 2017, 17:48
Używam telefonów od ...nastu lat. Praktycznie jak sieć gsm pojawiła się w PL. Nigdy nie używałem pokrowców itp. Nigdy nie zarysowałem żadnego telefonu. A tu pech. 2 tygodnie cieszyłem się lśniącym ekranem w moim nowym S8+. Jak komuś pokazuje tel to praktycznie nikt na to nie zwraca uwagi. Ale wiadomo jak to jest, właściciel zawsze to widzi :-) Pierwsze co widzę, jak wezmę telefon do ręki, to ta zakichana "plama" :-)
 #941391  autor: Niezgodna7
 26 lip 2017, 17:55
kup folię.
co Ci zależy z 5zł wydać ..?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #941394  autor: wooke
 26 lip 2017, 18:18
@bodalski odtłuszczałeś czymś? Najlepszy byłby alkohol izopropylowy.