DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #930293  autor: KacperM
 08 cze 2017, 20:48
Witam,
Mam pytanie odnośnie tego jak wygląda aktualnie zapotrzebowanie na zasoby.
Mianowicie upatrzyłem sobie telefon wymieniony w tytule ale największego ćwieka zabił mi wybór wersji czy z 3 Gb RAMu czy 4 Gb RAMu, pamięć na dane aż tak nie jest mi niezbędna bo myślę że powyżej 20 Gb raczej nie wyskoczę, ale z racji iż nie jestem na bieżąco z telefonami opartymi o Androida nie wiem czy 3 Gb RAMu wystarczy czy jednak lepiej dopłacić do 4 Gb.
Różnica wynosi ok 300 zł (1200 zł dla 3Gb/32Gb i 1500 zł dla 4Gb/64Gb)
Do tego Asusa przekonują mnie Gorilla Glass, dobrej jakości aparat (widziałem zdjęcia nim robione), pamięć RAM oraz wyświetlacz IPS.
Poza tym chciałbym uniknąć popularnych/mainstreamowych telefonów jak Samsung, LG, Sony, HTC, itp. zaś marki jak Xiaomi, Huwaweii pomimo ciekawych ofert jakoś mnie nie przekonują coś w stylu wewnętrznego zniechęcenia niczym nie popartego.
Lubię sobie od czasu do czasu pograć w gry na telefonie ale nie robię tego zbyt nałogowo, głównym warunkiem dla mnie w tej chwili jest sprawne przeglądanie internetu, oglądanie filmów, oraz dość dobrej jakości aparat, możliwość grania czy wytrzymałość baterii to dla mnie sprawy drugorzędne.
Do tej pory posiadałem Sony Ericsson Wt19i, HTC Desire 310, Nokia Lumia 610 (aktualnie)
I w sumie najlepszym z nich był SE ale niestety jego parametry przestały być wystarczające, poza tym szybko padła szyba a z czasem i dotyk.
HTC pomimo dość sprawnego funkcjonowania często mnie irytował, poza tym miał straszne problemy z zasięgiem czego nie byłem w stanie naprawić ani nie zrobił tego serwis do którego trafił jego żywot niestety skończył się wraz z gafą utopienia go w kawie.
W nokii to co sobie chwalę to wbudowaną nawigację, reszta pozostawia wiele do życzenia z systemem na czele.
Mam nadzieję że nie naruszyłem regulaminu ponieważ miałem zagwozdkę w jakim dziale umieścić mój problem.
Pozdrawiam