DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #810360  autor: Xy
 06 lip 2015, 08:50
Hej,
Moja leciwa Xperia S załapała na wyświetlaczu dwie rysy (pomijając batalion mniejszych jeszcze po maminej torebce ;-) ). Co ciekawe kompletnie nie wiem gdzie i kiedy się to stało. Nie spadła, nie szorowała twarzą po chodniku, nie nosiłem jej z kluczami. Jak wiecie lubię dbać o moje urządzenia. Dodatkowo ma to cudowne GorilaGlas. Ale do rzeczy: Rysy są małe ale jak dla mnie dość uciążliwe. Czy jest jakiś sposób aby je usunąć? Jakiś wodny papier ścierny jak do reflektorów samochodowych czy co? Pasta? A może nic się na to nie poradzi?
Bo nie wiem czy w ogóle przy przedłużaczu (za miesiąc ewentualny aneks do umowy) wziąć nowy telefon czy zostać przy tym co mam. Czyli do Xperii S zapodać jakiegoś Cyjanogena, a w przypadku Lumii poczekać na Windowsa 10 i zobaczyć jak to działa.
Rysa pokazana na zdjęciu poniżej. Link do samodzielnego kliknięcia (tak, robione Nokią :P )
http://images68.fotosik.pl/1023/5d7449666d52b190.jpg

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #810409  autor: maniek89
 06 lip 2015, 14:12
Niby można próbować pastą, ale nie wiem czy przypadkiem nie zrobi się gorzej? Nikt ci takiej gwarancji nie da. A naklejenie jakiegoś szkła hartowanego? Folii? Wydaje mi się, że zamaskowałoby przynajmniej trochę rysę i byłoby mniej inwazyjne.
 #810522  autor: Xy
 07 lip 2015, 09:34
O hartowanym szkle nic nie wiem. Nie wiem jak to wygląda, jak się montuje, jak później korzysta się z telefonu. Co do folii to może to miałoby sens? Rozumiem, że czułość wyświetlacza pozostanie bez zmian, mniejsze rysy zostaną zamaskowane, a większe będą dużo mniej widoczne? Jeżeli tak będzie w praktyce to przejdę się gdzieś do sklepu z akcesoriami i zapytam czy mają taki wynalazek.
Bo jak patrzę na aktualną ofertę T-Mobile to w ludzkich pieniążkach nie ma nic wartego zainteresowania. A to, co jest fajne kosztuje trochę za dużo. Tyle, że to na stronie. Zobaczę co mi pokażą w punkcie T-M.


Post numer 3500

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #810534  autor: maniek89
 07 lip 2015, 10:48
No folia jest najmniej inwazyjna - grunt to dobrze oczyścić wyświetlacz przed naklejeniem i równomiernie naklejać by nie było pęcherzyków powietrza. Nie zauważyłem spadku czułości ekranu pod folią, a jakiś czas miałem ją na wyświetlaczu ;)
O szkle hartowanym szczerze niestety nic nie wiem, słyszałem, że takie coś jest i podaję jako ciekawostkę przyrodniczą :) W folię śmiało możesz zainwestować bo sprawa groszowa ;) Pamiętaj, że folia też po jakimś czasie sie rysuje, ale wtedy naklejasz nową i po sprawie ;)
 #810536  autor: Xy
 07 lip 2015, 10:57
maniek89 pisze:Pamiętaj, że folia też po jakimś czasie sie rysuje, ale wtedy naklejasz nową i po sprawie
O to chodzi, że można ją zdjąć i założyć nową. Koszt takiej operacji to pewnie z 5 minut i 3 złote ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #922501  autor: Ricki1980
 24 kwie 2017, 16:35
Xperia S oryginalne ma fabryczą folię. Usuń ją i naklej szkło. Ogólnie telefon do rozmów ok. Miałem go dłuższy czas i poza marnym plastikiem był całkiem ok.
 #922506  autor: userTOR
 24 kwie 2017, 16:49
Xy pisze:(...)
Rysy są małe ale jak dla mnie dość uciążliwe. Czy jest jakiś sposób aby je usunąć?(...)
Domowy sposób - intensywne , kilku/kilkunastominutowe pocieranie o tkaninę - np. na nogawce/kolanie jeansów - aż poczujesz ciepło (i pot na plecach)
Jest dość pracochłonne, ale skuteczne.
Wyglancowałem kiedyś w ten sposób ekranik 2"

Przestrzegam przed foulPlay.
 #926785  autor: rukzac
 19 maja 2017, 10:23
Ummm... widzicie, dlatego ja sobie wydaje 30zl w sklepie wymoderowano-Remingtonna folie ochronne wymoderowano-Remingtonprzod/tyl i takich problemow nie mam i pozniej sie nie trzeba meczyc z usuwaniem rys. Mysle, ze to nauczka na przyszlosc. To samo tyczy sie etui na telefon :)
 #926915  autor: userTOR
 20 maja 2017, 07:04
Nie wziąłeś pod uwagę, że nie na każdym ekranie - gdzie ekran jest na równi z obudową - można trwale nakleić folię.

Przestrzegam przed foulPlay.
 #929440  autor: qurenn
 04 cze 2017, 14:40
Dobra, dzięki za porady i generalnie pytanie teraz z innej beczki bo folie ochronne/etui są mi dobrze znane ale znalazłem teraz wymoderowano-Remington i na czym może polegać działanie szkła hartowanego w płynie? Ktoś używał?
 #929536  autor: userTOR
 05 cze 2017, 09:44
Hm ... jeśli w ogóle ufać czemuś takiemu i biorąc pod uwagę, że ma toto mieć trwałość "6-9 miesięcy", to polega to głownie na wyciągnięciu pieniędzy.

Przestrzegam przed foulPlay.
 #946354  autor: krawler90
 21 sie 2017, 09:52
Jeżeli chcecie usunąc rysy, to nie wierzcie cudownym wynalazkom z internetu..

Żeby trwale usunąc rysy, trzeba je po prostu spolerować, tak samo jak przy lakierze samochodowym.
Najpierw sprawdźmy głębokość rys - wystarczy paznokciem. Jeżeli czujemy ryse pod paznokciem, to nie łudźmy się, że usuniemy ja całkowicie mechanicznie, chociaż polerka ją przymaskuje. Jeżeli rysy nie da się wyczuć pod paznokciem, to spokojnie możemy ją spolerować.

Do polerowania nie używamy "cudownych past" z internetu do usuwania rys ze smartfonów, tylko profesjonalnych, no może "półprofesjonalnych" past polerskich. Pasta Q3 i Q5 Luster z K2 zupełnie wystarczą. Jest jeszcze pasta Q1, jednak może ona być trochę zbyt agresywna. Koszt takiego zestawu, to ~ 40 zl, po 100ml każdy, co wystarczy wam na około pierdyliard smartfonów :P

Przed polerowaniem powierzchnie ekranu odtłuszczamy, wystarczy do tego zwykły czyścik do ekranów lcd za 5 złotych. Przecieramy go mikrofibrą do momentu aż nie będzie tłustych plam. Zaczynamy od pasty Q3, wstrząsamy nią prze użyciem i nakładamy w okolice zarysowanego miejsca kilka kropel. Bierzemy mikrofibre i zaczynamy kolistymi ruchami rozcierać pastę dociskając mocno palcem polerowane miejsce. Rozcieramy do momentu, aż pasta zacznie się kruszyć a nie rozsmarowywać. Potem bierzemy drugi czysty koniec mikrofibry i scieramy z telefonu resztki pasty. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja, jeżeli rysa będzie dalej widoczna, czynność powtarzamy.

Zdziwicie się, jak polerowane miejsce będzie gładkie i ujawni mikrorysy na całym telefonie, których nie było gołym okiem widać.

Ale to nie koniec - pewnie zauważycie, że miejsce które polerowaliście pod światło będzie się mocno wyróżniać od reszty ekranu. To nic strasznego, po prostu musimy tak przepolerować cały ekran, żeby był jednolicie gładki. Po przepolerowaniu calego ekranu, kiedy jesteśmy zadowoleni z efektów i ekran jest jednolicie gładki, nakładamy kilka kropel pasty Q5 na cały ekran i delikatnie znowu go polerujemy tym razem tą pastą. Można ten krok pominąć, ale z doświadczenia wiem, że daje lepsze efekty i ekran ma lepszy efekt "glebi" czerni przy wyłączonym ekranie. Na koniec cały ekran dokladnie czyscimy i odtłuszczamy jeszcze raz.

I to tyle, nie ma lepszego sposobu na pozbycie się rys. Dopiero na tak spolerowany ekran polecam nałożenie folii, albo szkła hartowanego, wzmocni to efekt i uchroni ekran przed podobnymi przygodami.

Pozdrawiam.