DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #1989  autor: remainder
 19 mar 2005, 18:36
Witam! Jako, ze nabylem dzis nowa sluchaweczke, pojawilo sie pytanie - co zrobic z bateria, aby trzymala "mocno" i mozliwie dlugo. Pierwsza mysl - oczywiscie formowanie! Ale jak dlugo trzymac ja podlaczona do ladowarki i ile razy powtorzyc cykl rozladowac-naladowac? No i z dobrze poinformowanych i wiarygodnych zrodel (zainteresowany wie o kogo chodzi;) ) dowiedzialem sie, ze w przypadku mojego akumulatorka (litowo-jonowy) formowanie jest wogole nie potrzebne! Wymagaja tego jedynie akumulatory niklowo-kadmowe i niklowo-wodorkowe. A Wy co myslicie na ten temat?

Pozdrawiam 8)

 #1992  autor: Dragon
 19 mar 2005, 18:52
z tego co ja wiem baterii Li-ion nie trzeba foramtowac, ale na ile jest to prawdziwa wiadomsoc nie wime

 #1995  autor: Irek
 19 mar 2005, 19:21
Według mnie to każdą baterię należy sformatować, nie ważne jaka ona jest. Conajmniej trzy formaty to znaczy po trzy rozładowanie i naładowanie. Cykl naładowania baterii od 10 do 12 godzin!

 #2000  autor: WitekT
 19 mar 2005, 19:47
A na jakiej podstawie tak mówisz? Jak mi udowodnisz wzorami chemicznymi i fizycznymi, że li-ion i li-polymer trzeba formować, to publicznie przyznaję Ci od razu rację. :)

 #2003  autor: remainder
 19 mar 2005, 20:55
jesito pisze:Według mnie to każdą baterię należy sformatować, nie ważne jaka ona jest. Conajmniej trzy formaty to znaczy po trzy rozładowanie i naładowanie. Cykl naładowania baterii od 10 do 12 godzin!
WitekT pisze:A na jakiej podstawie tak mówisz? Jak mi udowodnisz wzorami chemicznymi i fizycznymi, że li-ion i li-polymer trzeba formować, to publicznie przyznaję Ci od razu rację. :)
No wlasnie.. Wiec jak jest wkoncu z tym jest? Profilaktycznie koma wylaczona wlasnie mi sie laduje, ale strasznie mnie korci zeby pobawic sie nia troche ;)

 #2004  autor: WitekT
 19 mar 2005, 21:09
Bez problemu możesz się bawić... :)

 #2007  autor: Irek
 19 mar 2005, 21:26
Kurdepanowie, ale macie problem bateria to bateria, zawsze moża zakupic nową :-D

 #2008  autor: remainder
 19 mar 2005, 21:27
Hmm.. ciekawa opinie znalazlem tez na komforum.net
Rozładowywanie baterii Litowo-jonowych, w przeciwieństwie do ogniw starszego typu, wpływa źle na jej żywotność. Baterie Li-__ powinno się doładowywać, broń Boże zabawy z częstym rozładowywaniem. Wracając do cykli: pełny cykl osiągniesz też przy dwukrotnym doładowywaniu baterii w połowie pustej i na pewno będzie to lepsze rozwiązanie dla Twojej baterii niż sposób opisany powyżej.
Co wiec jest lepsze dla akumulatorkow litowo-jonowych?
jesito pisze:Kurdepanowie, ale macie problem bateria to bateria, zawsze moża zakupic nową :-D
a kupisz mi nowa? :?

 #2009  autor: Irek
 19 mar 2005, 21:33
he nie jestem sponsor, no może jak załatisz jakąś dobrą pannę na całą noc to Ci nową kupię :D

 #2010  autor: Irek
 19 mar 2005, 21:35
Nie no tak na poważenie to stosuj się do porad producenta. Powinnko poskutkować!!! :-D

 #2015  autor: WitekT
 19 mar 2005, 21:51
To fakt - litowo-jonowe nie lubią rozładowywania. Dlatego ni-cd i ni-mh przechowuje się rozładowane, a li-ion i li-poly naładowane.

 #2018  autor: Irek
 19 mar 2005, 22:08
WitekT pisze:To fakt - litowo-jonowe nie lubią rozładowywania. Dlatego ni-cd i ni-mh przechowuje się rozładowane, a li-ion i li-poly naładowane.
Oto profesjonalizm, administratora. Nisko kłania się laik bateryjny :-D

 #2020  autor: WitekT
 19 mar 2005, 22:25
E tam. ;) Po prostu siedząc w branży ponad 7 lat wiadomości same wchodzą do głowy. ;)

 #2022  autor: Irek
 19 mar 2005, 22:40
No ta jeśli chodzi o czas to w 1999 kupiłem swój pierwszy telefon! Co to było! He taryfa Halo. Już chyba iwsz w jakiej sieci! A telefonik Alcatel z klapką(nie aktywną). Też chyba wiesz jaki? :-D

 #5145  autor: Tatiana
 06 maja 2005, 21:36
Rozładowywanie baterii Litowo-jonowych, w przeciwieństwie do ogniw starszego typu, wpływa źle na jej żywotność. Baterie Li-__ powinno się doładowywać, broń Boże zabawy z częstym rozładowywaniem. Wracając do cykli: pełny cykl osiągniesz też przy dwukrotnym doładowywaniu baterii w połowie pustej i na pewno będzie to lepsze rozwiązanie dla Twojej baterii niż sposób opisany powyżej.
Ciekawe... ale nikt nie potwierdził czy prawdziwe?!
Czyli OSTATECZNIE - baterii mojej dziś zakupionej komóreczki (Li-Ion) nie mam formatować???

 #5147  autor: WitekT
 06 maja 2005, 21:38
Nie, nie trzeba formować. :)

 #5150  autor: Tatiana
 06 maja 2005, 21:44
Nie ma to jak wielokanałowa pomoc :)
Dzięki raz jeszcze :)

 #5152  autor: WitekT
 06 maja 2005, 21:55
Stereo. ;)

 #5573  autor: pajorro
 15 maja 2005, 12:13
Ja tam moją 6310i ładuje zazwyczaj zwykłą ładowarką- taką z czasów 5110, 3310 itp. ACP-7E się zwie. Na noc zostawie na podstawce, rano naładowana. Podróżnej ACP-12E używam jak mi się śpieszy. Wydaje mi się, że wtedy nieco lepiej trzyma. Napewno też lepiej dla żywotności bateri...

 #5576  autor: Dragon
 15 maja 2005, 13:20
Nie ma roznicy, bateria edzie zawsze trzymala tak samo, wedlug mnie wrecz powinienes uzywac ladowarki impulsowej, jest ona przystosowana do tgo telefonu