DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #98616  autor: blipek
 25 sie 2006, 17:44
Kupiłem sobie nowego Z400 i gdzieś czytałem że przy bateriach Litowo-Polimerowych nie powinno się już przeprowadzać formatowania baterii gdyż to tylko im szkodzi... Czy to prawda...?? Jeśli powinno się przeprowadzać formatowanie to jak...(ile czasu, ile razy)?? :wink:
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2006, 22:43 przez blipek, łącznie zmieniany 1 raz.

[scroll]Motorola D520 :arrow: Sony CMD-J5 :arrow: Panasonic GD93 :arrow: Sony Ericsson T68i :arrow: Samsung X-600 :arrow: Samsung Z400 :arrow: Nokia E51[/scroll]
 #98622  autor: ywis
 25 sie 2006, 17:56
blipek pisze:Kupiłem sobie nowego Z400 i gdzieś czytałem że przy bateriach Litowo-Polimerowych nie powinno się już przeprowadzać formatowania baterii gdyż to tylko im szkodzi... Czy to prawda...?? Jeśli powinno się przeprowadzać formatowanie to jak...(ile czasu, ile razy)?? :wink:
Nic nie szkodzi, wręcz zaleca się formatowanie.
Formatować należy po pełnym rozładowaniu telefonu, 3 cykle po 12-16 godzin :)

 #98696  autor: Neutrine Ray
 25 sie 2006, 21:42
12-16 godzin mowisz :D Chlopie to nie jest bateria NiMH, baterie litowo-jonowe czy polimerowe nie laduja sie po osiagniecie pelnego naladowania, cykle formatowania robi sie w nastepujacy sposob: na wylaczonym teluladujesz do maxymalnego stanu odlaczasz, wyladowywujesz przez uzytkowanie do min. nastepnie znowu ladujesz... i tak trzy razy. Twoj sposob jest dobry na ogniwa NiMH i nieimpulsowa ladowarke : D

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #98716  autor: ywis
 25 sie 2006, 22:18
Neutrine Ray pisze:12-16 godzin mowisz :D Chlopie to nie jest bateria NiMH, baterie litowo-jonowe czy polimerowe nie laduja sie po osiagniecie pelnego naladowania, cykle formatowania robi sie w nastepujacy sposob: na wylaczonym teluladujesz do maxymalnego stanu odlaczasz, wyladowywujesz przez uzytkowanie do min. nastepnie znowu ladujesz... i tak trzy razy. Twoj sposob jest dobry na ogniwa NiMH i nieimpulsowa ladowarke : D
Tyle, że ja myślałem o tym samym sposobie który Ty opisujesz, wiesz chłopie? A to że nie nadmieniłem, że na wyłączonym telefonie, to już inna bajka, bo to dla wszystkich powinno być jasne, sama nazwa "formatowanie" na to wskazuje jak dla mnie. OT!

 #98754  autor: Neutrine Ray
 26 sie 2006, 05:26
To dlaczego uwazasz ze nalezy formatowac w jednym cyklu od 12 do 16 godzin :> Zaden OT, sprawe nalezy wyjasnic : D

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #98801  autor: ywis
 26 sie 2006, 12:36
Neutrine Ray pisze:To dlaczego uwazasz ze nalezy formatowac w jednym cyklu od 12 do 16 godzin :> Zaden OT, sprawe nalezy wyjasnic : D
Napisałem 3 cykle po 12-16 godzin, a to różnica. Czytaj ze zrozumieniem kolego :evil:

 #98830  autor: Neutrine Ray
 26 sie 2006, 13:06
NO i zle napisales!!!
Zostawienie baterii litowo-jonowej czy polimerowej, podpietej do ladowarki na 12-16 godzin, KOMPLETNIE, nic nie daje i nie wprowadzaj ludzi w blad! Nie zrobisz w ten sposob discharge'a! Ladowarka automatycznie przestaje ladwac po osiagnieciu okreslonego napiecia baterii!
Ty pisz ze zrozumieniem. Twoj sposob jest dobry, ale dla Nokii 3210 :]

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #98832  autor: ywis
 26 sie 2006, 13:08
Neutrine Ray pisze:NO i zle napisales!!!
Zostawienie baterii litowo-jonowej czy polimerowej, podpietej do ladowarki na 12-16 godzin, KOMPLETNIE, nic nie daje i nie wprowadzaj ludzi w blad! Nie zrobisz w ten sposob discharge'a! Ladowarka automatycznie przestaje ladwac po osiagnieciu okreslonego napiecia baterii!
Ty pisz ze zrozumieniem. Twoj sposob jest dobry, ale dla Nokii 3210 :]
A jednak uwierz, że się mylisz. Bateria bez względu na to, czy jest polimer, czy litówka, to niby nie trzeba formatować, ale jeśli już to formatuje się je 12-16h. Zgodze się z faktem że po 2-3h wskaźnik ładowania zanika, ale jednak pozostawienie ładowarki formuje sobie dalej baterie, napięcie nie zostaje w zupełności odcięte.

Dwa, temat był już nie jeden podobny na forum. Poszukaj i sobie zobacz kto ma racje :)

 #99372  autor: Kaczy
 27 sie 2006, 21:57
Tutaj masz jeden z kilku tematów o formatowaniu baterii.
Ten problem był już poruszany wielokrotnie odnośnie różnych telefonów.
Używaj funkcji szukaj.

...::: Made for loneliness :::...