DAJ CYNK
  • Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Akcesoria do telefonów, elektronika noszona (smartwatche, smartbandy itp.), mobilny VR, technologie Smart Home i gadżety wszelakie bliskich miłośnikowi telekomunikacji.
 #905872  autor: Zephon
 18 sty 2017, 07:40
Witam,

Poszukuję słuchawek nausznych/wokółusznych. Budżet, jakim dysponuje na ten cel to maksymalnie około 400zł. Do tej pory użytkowałem Creative Aurvana Live! po tzw. recablingu, niestety w 5 już roku użytkowania słuchawki zupełnie odmówiły posłuszeństwa. Zasadniczo charakter/brzmienie tego modelu bardzo mi odpowiadał, przydałaby się tylko trochę większa scena, szczegółowość.

Zasadniczo:

- cena: wyznaczyłem górną granicę na 400zł, zależy mi na dobrym stosunku cena/możliwości, kiedyś właśnie CAL! były takim hitem, może teraz podobnie jest z jakimś innym modelem,

- budowa: słuchawki nauszne, wokółuszne – chciałbym, aby zakrywały całe ucho, myślę, że rozmiar muszli z CAL! to takie minimum. Pracuję w biurze, więc powinny też dobrze izolować dźwięk w obie strony. Słuchawki codziennie zabieram w torbie do pracy, więc zależy mi również, na jakości wykonania
i ogólnej trwałości mechanicznej – w CAL! Było z tym dość słabo. Dobrze by było, gdyby nie były za bardzo „ściskające”, ponieważ noszę okulary oraz ewentualnie miały w zestawie jakieś etui, lub się składały do kompaktowych rozmiarów,

- źródło dźwięku: telefon HTC 10, sporadycznie laptop ze zintegrowaną kartą dźwiękową,

- charakter: tak jak wspomniałem, szukam czegoś podobnego do CAL!, jakiegoś naturalnego rozwinięcia, czegoś, co będzie nieco bardziej uniwersalne, z szerszą sceną i większą szczegółowości, a jednocześnie zachowa trochę basowy charakter,

- gatunki muzyczne: zasadniczo słucham wszystkiego oprócz jazzu, przeważnie pop, rock, metal, muzyka elektroniczna, dance w zależności od tego, co wpadnie w ucho J

Wstępnie upatrzone modele (brałem pod uwagę znane sobie marki i opinie o ich produktach):

- AKG: K167 DJ Tiesto, K67, Y50
- Creative Aurvana Live! 2
- Koss Pro DJ100
- Sennheiser: HD 4.20, HD 4.30
- Shure: SRH240A, SRH440
- Takstar HD6000

Pozdrawiam i czekam na jakieś rady J

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+
 #917111  autor: iperyt
 21 mar 2017, 16:46
Ja dzisiaj testowałem w Media Markt : Beats by Dr. Dre Beats EP.Grały bardzo dobrze.Sam jestem na etapie wyboru takowych i chętnie poznam opinie.
 #918625  autor: paulides
 31 mar 2017, 13:20
Kumpel ma Denony DN-HP500, tylko że on ma je przy laptopie. Mają one dosyć specyficzną konstrukcję, więc nie wiem czy będą Ci pasowały, ale brzmienie mają dobre i dobrze leżą na uszach.

Człowiek nie jest w Nieskończoności jedyną istotą obdarzoną rozumem. / Tesla