DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
 #305022  autor: elmer7
 20 gru 2008, 11:54
Witam

Mam takie pytanie, bo mam na komputerze kilka filmów i problem polega na tym, że żadne z nich nie 'idzie' na pełnym ekranie tzn. niby zalacza sie tryb full screen ale pojawiają się czarne pasy na górze i na dole i wychodzi na to że sam obraz zajmuje tylko połowe powierzchni mojego monitora. ;/

Da się coś z tym zrobić, żeby wykorzystać całą powierzchnie ekranu monitora.
Dodam, że mój monitor to Samsung T190 19' cali.

Pozdrawiam.

 #305026  autor: elrond
 20 gru 2008, 12:22
To zależy tylko od filmu. Ten monitor ma proporcje 16:9? Bo nie moge tej informacji znaleźć. Jeśli ma 16:9, to również film musiałby być w takiej samej proporcji. Ale zdarza sie że filmy są też w innych proporcjach i wtedy robią sie pasy, żeby obrazu nie rozciągać na siłę i nie zniekształcić. Oglądam właśnie MTV na telewizorze 16:9 i jeden teledysk jest nagrany tak, że jest fullscreen bez obcięć, a inny ma pasy. Także to tylko wina różnic pomiędzy tym co daje film, a możliwościami monitora.

 #305045  autor: Spiite
 20 gru 2008, 13:52
W tv dają stare westerny gdzie obraz zajmuje tylko 1/3 ekranu i to moim zdaniem oddaje klimat tych filmów.

 #305078  autor: riddick
 20 gru 2008, 16:49
Zainstaluj sobie Sub-Edita. Tam możesz regulować rozciągnięcie wysokości filmu

 #305102  autor: elmer7
 20 gru 2008, 18:46
panowie no ale to są jakieś jaja... mam na dysku film DVD nie dość, że zajmuje 4GB jakość ma mniej wiecej taką samą jak filmy które mają ok. 800MB to na dodatek ma czarne pasy z góry z dołu i po bokach.

Może ja coś źle robie?

 #305107  autor: Prezesek
 20 gru 2008, 19:09
Hmmm może musisz w ustawieniach monitora coś zmienić <myśli> Ostatnio patrzalem na Inspektora Gadżeta i obraz był tragiczny więc przełączyliśmy tryb na zwykły telewizyjny (sytuacja dotyczy TV 47 cali LG)może ma to coś wspólnego z twoim problemem. Obraz wtedy się zminiejszył i był znacznie lepszej jakości. To u ciebie może też trzeba jakiś tryb przełaczyć ??

 #305108  autor: elmer7
 20 gru 2008, 19:25
Monitor mam ustawiony na WIDE. Z monitorem chyba wszystko ok.
A może istnieje jakiś program który przekonwerteruje mi film do większej rozdzielczości !?