DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
 #283384  autor: adiq1033
 16 sie 2008, 23:11
Już od dawna zastanawiałem się nad naukami gry na gitarze. Teraz smaczku dodały mi występy zespołu KISS. Dysponuje kwotą na pograniczu 400 zł. Mogę za nie nabyć gitarę akustyczną. Warto się na nią zdecydować ? Czy może sięgnąć po elektryczną ? Wszyscy mówią mi, że mimo wszystko powinienem zacząć od akustycznej. Nauczyć się grać na prostym instrumencie. Z tego co widzę, elektryczną gitarę ( z niższej półki ) mogę dostać za 600 zł.

Przykład; http://www.allegro.pl/item412164699_cor ... ratis.html

Pytanie tylko, czy warto inwestować w gitarę elektryczną, nie mając do tej pory kontaktu z akustyczną ? Na lekcje zacząłbym uczęszczać prawdopodobnie od połowy września. Wcześniej zapoznałbym się ze wszystkim poprzez lekcje na DVD - dostępne na Allegro.

Jakie jest Wasze zdanie ?

 #283387  autor: mariusz9a
 16 sie 2008, 23:32
Ja zacząłem od razu na elektryku. Powiem Ci że być może to był błąd bo od razu zacząłem się uczyć ciężkich riffów zamiast akordów. Ja tam w sumie sam sie uczyłem bez żadnych lekcji ;-)

PS. Narobiłeś mi teraz smaka na granie… Nie miałem gitary w rękach chyba ze 2 lata :-/

 #283388  autor: basiulenkaa
 16 sie 2008, 23:37
mariusz9a pisze:Ja zacząłem od razu na elektryku.
Ja chciałam zacząć na elektryku... :D
Ale gitara stoi w kącie i się kurzy :(

Ale mam zamiar się zapisać na lekcje ;>

...

 #283389  autor: adiq1033
 16 sie 2008, 23:42
mariusz9a pisze:a zacząłem od razu na elektryku. Powiem Ci że być może to był błąd bo od razu zacząłem się uczyć ciężkich riffów zamiast akordów.
Wybrać akustyczną czy dołożyć na elektryczną ? Chętniej zacząłbym od elektrycznej, ale nie wiem czy sobie poradzę :roll:

 #283390  autor: mariusz9a
 16 sie 2008, 23:50
adiq1033 pisze:
mariusz9a pisze:a zacząłem od razu na elektryku. Powiem Ci że być może to był błąd bo od razu zacząłem się uczyć ciężkich riffów zamiast akordów.
Wybrać akustyczną czy dołożyć na elektryczną ? Chętniej zacząłbym od elektrycznej, ale nie wiem czy sobie poradzę :roll:
Co masz sobie nie poradzić. Najwyżej wyłączysz przester i będzie brzmienie prawie jak na zwykłej akustycznej :-P Ale będzie Cię kusić... Ja myślę że weź elektryka. Jeśli nie jesteś nastawiony tak jak ja na ciężkie granie to spokojnie się nauczysz. Zwróć uwagę na gryf. Najlepiej żeby był "miękki", będzie Ci na pewno wtedy lepiej zacząć ;-)

[ Dodano: 2008-08-17, 00:02 ]
Co do samej gitary to już lepiej kup używaną a trochę lepszą. Może znajdziesz np jakiegoś Ibanez'a lub Epiphone'a w tej cenie. Przyjanmnie samo "wiosło" będzie porządne jak za taką cenę. Z czasem jak już określisz swój styl grania to wymienisz przetworniki już na takie jak Ci odpowiadają lub całą gitarę ;-)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2008, 00:02 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.

 #283392  autor: adiq1033
 17 sie 2008, 00:02
mariusz9a pisze:. Zwróć uwagę na gryf. Najlepiej żeby był "miękki", będzie Ci na pewno wtedy lepiej zacząć ;-)
Jaką firmę oraz model polecasz ? Możesz wskazać z listy ? ;-)

 #283393  autor: mariusz9a
 17 sie 2008, 00:06
Z pewnością lepiej by było wybrać coś ze stałym mostkiem (mniej problemów przy strojeniu, ale już nie pogra się tak fajnie solówek :-P). Zobaczę co tam na allegro mają.

[ Dodano: 2008-08-17, 00:13 ]
http://www.allegro.pl/item419291097_iba ... akm1_.html
http://www.allegro.pl/item412991626_epi ... krys_.html
Myślę że jako niewymagający początkujący gitarzysta te powinny być ok ;-)
Ja bym się bardziej skłonił w stronę tego Epiphona ze względu na użyte drewno.

 #283394  autor: adiq1033
 17 sie 2008, 00:23
Epiphone SG, lecz obawiam się że są tylko dwie wersje kolorystyczne, a żadna z nich mi nie odpowiada :| Ibanez z kolei ma stały mostek... Mistrzu, co radzisz ? :P

 #283395  autor: mariusz9a
 17 sie 2008, 00:25
adiq1033 pisze:Ibanez z kolei ma stały mostek...
Czyli rozumiem że nie chcesz ze stałym mostkiem? Widzę że chcesz sie pobawić dźwiękiem jak np Pantera :-P Ruchomy mostek wkurza przy strojeniu :-/ Naciąg jednej struny zmienia naciąg innych, przy stałym mostku tego nie ma.

[ Dodano: 2008-08-17, 00:34 ]
To może w ogóle klasyczny wygląd:
http://www.allegro.pl/item418211647_git ... ii_vs.html
Tyle że też stały mostek.
Mój kumpel z byłego zespołu ma taką, tyle że przetworniki wymienione na takie z dość wysokiej półki.

Ciężko coś znaleźć w przystępnej cenie. jak już jest coś fajnego to cena ok 1000zł i to używanego sprzętu :-/

 #283397  autor: adiq1033
 17 sie 2008, 00:38
mariusz9a pisze:Czyli rozumiem że nie chcesz ze stałym mostkiem?
Zdam się na Twoje doświadczenie. Chciałbym spróbować swych sił we własnych solówkach, ale skoro powiadasz, że mogę mieć problemy z nastrojeniem... Zniechęca mnie to.

Co sądzisz o tym Epiphone ? Jeszce ten wygląda ciekawie, lecz nie ukrywając jest droższy.

 #283399  autor: mariusz9a
 17 sie 2008, 00:50
Ten droższy dużo fajniejszy ;-)
adiq1033 pisze:Chciałbym spróbować swych sił we własnych solówkach
To na stałym mostku też pograsz świetne solówki :-) Tyle że już tak nie pozaciągasz jak wajchą itp.
adiq1033 pisze:mogę mieć problemy z nastrojeniem...
Da sie przywyknąć. Zmiana stroju dość czasochłonna, ale poradzisz z tym sobie :-) Denerwujące to jest jak np często zmienia się strój gitary normalnie polegający na przestrojeniu jednej struny, przy ruchomym mostku trzeba niestety wszystkie dostrajać :-/ Ja mam z ruchomym mostkiem i często zmieniałem strój. Ale jest też na to sposób ;-) Ja dokupiłem do mostka bardzo mocne sprężyny i dołożyłem do tych standardowych. Dzięki temu mostek przyciągnęło do wiosła i niemalże się nie rusza :-D

 #283416  autor: przemek910
 17 sie 2008, 10:20
gitara i nauka gry na gitarze to jedno.

nie kazdy moze grac ;) jestes w miare muzykalny? zagrac piosenke w takim samym tempie rytmie to wcale nie takie proste jak sie wydaje

 #283424  autor: St-Jimmy
 17 sie 2008, 10:57
Ja zacząłem grać na gitarze elektrycznej od kwietnia tego roku i musze przyznac ze bardzo mnie to wciągneło. Na akustyku nigdy niegrałem i niemam zamiaru na nim grac. Kupiłem na sam poczatek cały zestaw z firmy silvertone za 499zł i byłem zadowolony. Teraz przymierzam sie do kupna czegos lepszego. Na twoim miejscu aby duzo kasy nie marnowac, kup wlasnie taki zestaw z silvertone w ktorym jest juz wzmacniacz, gitara, pasek i inne dodatki. Możliwe że to ciebie nie wciągnie, i pozniej mozesz zalowac ze wydales tyle kasy na gitare i wzmacniacz. Epiphone SG Special to jest nieporozumienie jak za taka kase, lepiej dolozyc i zakupic G310. Najlepiej jak poczytasz forum poswiecone gitarom elekrycznym, tam sie dowiesz szczegółów np. www.e-gitara.pl
Pamietaj ze bez dobrego wzmacniacza nie bedziesz sie mogl delektowac dobrym brzmieniem gitary.
P.S. Silvertone nie jest słabą marką jak Everplay czy Sounder, te gitary sa lepszej jakosci niz inne z tej nizszej półki.
Pozdrawiam

EDIT: Ten LP 100 to juz całkiem porządne wiosło, do tego to bym polecał wzmacniacz Vox Pathfinder 15 WATT http://www.allegro.pl/item416819442_wzm ... cena_.html

Na Allegro zauważyłem po niskiej cenie G-310 http://www.allegro.pl/item413088510_epiphone_g_310.html
Polecam sklep na www.guitarcenter.pl tam maja gitary czasami tansze niz na allegro i dawaja wartosciowe prezenty :D

Nokia 3220 -> Sagem x5-2 -> SE K508i -> Nokia 3650 -> Motorola L6 -> Motorola E1 -> SE K750i -> SE W900i -> Motorola RAZR V3xx -> SE W880i -> Nokia 5610-> Iphone 2G -> Motorola V3xx -> Samsung s8500 + Ipod Touch 3g