DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
 #381397  autor: aizo
 18 sty 2010, 15:48
Witam
Planuje zmianę telewizji z analogowej na cyfrową :twisted:
Jak ofertę radzicie?
Zależy mi na kanałach sportowych, naukowych, filmowych i bajkowych jednym słowem wszystko

W Canal+ nie ma Polsatu a zależy mi na nim (zarówno zwykły jak i Posat Sport) ,wiec odpada no ale tam jest super oferta jeśli chodzi sport i filmy.

W UPC jest więcej kanałów niź polsacie cyforwym, a także nie płaci dodatkowo za kanały HD ale jest to droższe

Czy jeden dekoder to możliwość podłącznie jednego TV?
Dekoder chciałbym podłączyć do głównego TV LCD oraz do zwykłego tv i do kompa.
Da się tak zrobić nie ma jakiś blokad, jest zgodne z regulaminem?

I jakie wybierać dekodery?

Proszę o wszelkie rady i opinie
THX

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #381404  autor: maniek
 18 sty 2010, 16:37
Mam upc. Mialem tez cyfre. Pojecie telewizja cyfrowa dla kazdej z tych firm oznacza co innego. Obraz zdecydowanie lepszy jest w cyfrze plus. Co do dekodera. W upc do dekodera podlaczysz jeden tv. Analog dostajesz gratis :D. UPC ma jednak ta zalete ze masz kanaly z kilku platform choc niestety wielu jeszcze nie ma i pewnie dlugo nie bedzie. Znana jest historia tvp sport ktory to kanal mial byc juz od poprzedniej olimpiady :-D . Dekodera nie wybierzesz - upc samo zdecyduje ktory ci dac(philips, cisco). Tobie zostaje wybor hd lub bez hd.

 #381405  autor: user_delete19
 18 sty 2010, 16:45
jak bardzo zależy Ci na Polsacie i Polsacie Sport (tego pierwszego nie rozumiem, no ale... ponadto za jakiś czas być może, w związku z nowelizacją ustawy, polsat będzie musiał udostępnić ten kanał innym operatorom jako że jest on dostępny naziemnie) to zostaje jedynie Cyfrowy polsat (z platform satelitarnych) - tego nie przeskoczysz. Jeżeli jednak nie jest to warunek konieczny to bierzemy w łapkę http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_platformy_cyfrowe i patrzymy na stacje które nam bardziej odpowiadają i wybieramy - ceny są teraz (jeszcze, bo się święta "kończą") na zbliżonym poziomie. IMHO najciekawszym wyjściem jest teraz Cyfra+ - nie jest wymuszane wzięcie od nich dekodera (można kupić własny a wybór jest ogromny, a daje to duże mozliwości!) i dodatkowo w miarę sensownie dobrane kanały do ceny.

Co do podpinania. Z jednego dekodera cyfrowego możesz wyprowadzić sygnał na jeden bądź więcej telewizorów (zależnie od możliwości dekodera, rodzaju wyjść) ale będzie to jeden, akurat włączony kanał (nie można mieć różnych stacji na różnych TV w takiej konfiguracji).
Alternatywa to bardziej rozbudowany zestaw satelitarny - każdy TV dostaje swój dekoder z własnym konwerterem i wtedy możliwe jest ustawienie różnych kanałów, no ale taki myk możliwy jest jedynie w C+ (n oraz CP przypisują kartę do dekodera i/lub nie udostępniają opcji multiroom).

To chyba tyle tak z grubsza ;D

 #381409  autor: aizo
 18 sty 2010, 17:05
lwiczek pisze: (tego pierwszego nie rozumiem, no ale
Matka ogląda tam jakieś seriale pierdułowate
lwiczek pisze: ... ponadto za jakiś czas być może, w związku z nowelizacją ustawy, polsat będzie musiał udostępnić ten kanał innym operatorom jako że jest on dostępny naziemnie)
A na ile takie coś jest realne i kiedy może nastąpić?



Co do podpinania. Z jednego dekodera cyfrowego możesz wyprowadzić sygnał na jeden bądź więcej telewizorów (zależnie od możliwości dekodera, rodzaju wyjść) ale będzie to jeden, akurat włączony kanał (nie można mieć różnych stacji na różnych TV w takiej konfiguracji).
Alternatywa to bardziej rozbudowany zestaw satelitarny - każdy TV dostaje swój dekoder z własnym konwerterem i wtedy możliwe jest ustawienie różnych kanałów, no ale taki myk możliwy jest jedynie w C+ (n oraz CP przypisują kartę do dekodera i/lub nie udostępniają opcji multiroom).

To mnie troszkę zamartwiłeś.

Lipa z miodem

A ile taki myk kosztuje i czy to jest łatwe do wykoniania?

A jak jest UPC[/quote]

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #381411  autor: user_delete19
 18 sty 2010, 17:15
aizo pisze:Matka ogląda tam jakieś seriale pierdułowate
Uhm, no tak - to wiele (wszystko!) wyjasnia -- mam to samo ;) Niemniej nie łapiesz polsatu naziemnie? Jak nie analogowo to może cyfrowo? (dekodery n i HD z C+ mają obsługe DVB-T)
aizo pisze:A na ile takie coś jest realne i kiedy może nastąpić?
Kiedy? W przeciągu kilku miesięcy OIDP. Realność? taka jak wszystkiego w kraju, chociażby DVB-T ;) (polecam forum satkuriera, tam się z tym zeknąłem)

Co do sprzętu - ceny są różne w zależności od możliwości (jeżeli chodzi o dekodery), najtańszy niededykowany do SD z czytnikiem kart C+ to wydatek około 150zł. Cena oczywiście rośnie jeżeli chciałbyś mieć możliwość odbioru stacji HD, nagrywania czy podłączenia tunera do sieci. Dodatkowo komplet czasza + konwerter to około 100zł (+ew. montaż, jak ktoś jest wprawny to może sam). Cena znowu rośnie gdy ktoś zdecyduje się na bardziej ambitną instalację do obdioru na kilku tunerach/z kilku satelit (konwertery twin/quad). Dodatkowo rodzielanie karty na kilka dekoderów to kolejne pieniądze (*) ew. użycie opcji multiroom z C+, ktora teraz jest chyba gratis do abonamentu (i nie jestem pewien, ale można wziąć też dwa dekodery, jeden HD z platnoscia za dzierzawe a drugi, niezbyt cudowny, za 1gr, wiec byloby taniej)

Co do kablówek to się nie znam, mieszkam poza zasięgiem takich cudów techniki :-D

(*) - C+ nie uwaza za nielegalne uzywanie tak zwanych splitterow w obrębie jednego gospodarstwa domowego, żeby nie bylo. Co innego, jeżeli chcialoby się takowe cuś popełniać z sąsiadem!

 #381433  autor: kuwejt
 18 sty 2010, 20:06
ja mam cyfrową vectre i z dekodera mam dodatkowo wyjscie analogwe więc bez problemu można podciągnąc na więcej niż jeden telewizor tyle że oczywiście tak już będziemy mieć sygnał analogowy :mrgreen:

 #381435  autor: Prometo
 18 sty 2010, 20:23
kuwejt pisze:ja mam cyfrową vectre i z dekodera mam dodatkowo wyjscie analogwe więc bez problemu można podciągnąc na więcej niż jeden telewizor tyle że oczywiście tak już będziemy mieć sygnał analogowy :mrgreen:
Możesz na 2 odbiornikach TV odbierać dwa inne kanały czy tylko na 2 TV te same kanały?

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #381501  autor: kuwejt
 19 sty 2010, 10:24
Jakbym rodzielil sygnał analogowy to logika nakazuje iż na 2gim odbiorniku można oglądać niezależnie. Pisze tak ponieważ nie mam 2 telewizorów i tego rozwiązania nie testowałem. Ale wydaje mi się ze tak właśnie jest. Ja będę miał czas to wrzuce analoga na laptoba bo mam tuner i sprawdzę dla pewności

 #384437  autor: thonka
 01 lut 2010, 02:49
w UPC cyfrowym rowniez dekodery maja wyjscie analogowe tak wiec jezeli chcialbys rozdzielic sygnal na wiecej odbiornikow to zainteresuj sie wlasnie upc, moze oferta nie jest jakas powalajaca, ale za darmo w ramach oferty cyfrowej mozna wyprowadzic z dekodera sygnal analogowy na wiecej niz 1 odbiornik (sprawdzone - dziala).

teraz troche o platformach satelitarnych (tu akurat mam rozeznanie, bo sam musze zaczac przedstawiac domownikom oferte). nie da sie w nich rozdzielic sygnalu, by moc ogladac z 1 dekodera rozne kanaly na wielu telewizorach. 1 dekoder = 1 kanal ogladany w danym momencie (a na ile Ty to telewizorow rozdzielisz to juz twoja sprawa).

w c+ jeszcze niedawno dawali gratis tzw. multiroom, ale mial on bardzo duza wade - trzeba bylo go ladowac w 'bazie' co 6h ogladania. ostatecznie mutliroomy jako urzadzenia sie skonczyly i dystrybutorzy dawali po prostu druga karte dostepowa ;)
sa tez roznego rodzaju splittery (przewodowe/bezprzewodowe do nawet 4-5 dodatkowych dekoderow, dzialaja tylko z kartami c+), ktore kopiuja karte glowna do innego dekodera.
przez cyfre niby nie uznawane, ale jakby chcieli to wymieniliby karty na nowsze i ucieli ten proceder.

decydujac sie jednak na cos takiego jak multiroom (ew. promocje cyfrowego polsatu lub telewizji n z dodatkowym dekoderem) w telewizji satelitarnej musisz sie liczyc z tym, ze kazdy dekoder musi miec poprowadzona osobna linie z konwentera (ta mala puszka na wysiegniku) przy 'talerzu', bo nie da sie takiego kabla podzielic szeregowo tak jak przy tv analogowej (kazdy dekoder wysyla po tej linii prad do konwentera sterujac nim, gdyby podlaczyc wiecej niz jeden dekoder do takiej linii to w najlepszym przypadku zaklocalyby sie).

np. w telewizji N jezeli chcialbys miec dekoder z nagrywarka i dodatkowo podlaczyc ten gratisowy dekoder z telewizja na karte w drugim pokoju, to musialbys miec zestaw antenowy z min. 3 wyjsciami z konwentera (w praktyce spotyka sie konwentery na 1, 2, 4, 8 wyjsc) i 2 kable przeciagnac do dekodera z nagrywarka (1 linia do ogladania, 2 do nagrywania innego kanalu), a trzeci do tego drugiego dekodera i tak jest z kazda telewizja satelitarna.

w c+ lubuja sie w promocjach to i to gratis przez x miesiecy, na to rabat przez y miesiecy, a potem po okresie promocji plac po 100-150zl za wszystkie te pakiety (uwazac trzeba zwlaszcza na zapisy w umowach, gdzie owszem daja np. hbo na x miesiecy za free, ale potem musisz miec ten pakiet aktywny do konca umowy, gdy zdecydujesz sie go wybrac przy podpisywaniu umowy - lepiej w takim razie nie brac go w ogole juz na poczatku).
czesto lepsze dekodery sa tylko na wynajem, a wiec jest to dodatkowy koszt (czasem w ramach promocji nie ma tej oplaty).
kanaly hd sa dodatkow platne (w promocjach daja do nich dostep za free, ale trzeba wynajac dekoder hd)
mozna za to u nich dostac bardzo dobre warunki na przedluzenie umowy, sa w stanie zejsc o wiele nizej niz promocje dla nowych abonentow.

w cyfrowym polsacie natomiast rozbroila mnie obecna promocja, gdzie niby dostajemy 6 miesiecy w promocji gratis, ale w zamian mamy umowe na jedyne 29 miesiecy. dekodery zarowno na wynajem jak i na wlasnosc (te lepsze znow tylko na wynajem), nie wiem o nich nic wiecej niestety.
kanaly hd dodatkowo platne.

w n jest o tyle dobrze, ze placi sie w obecnych promocjach przez caly okres umowy stala kwote. w N wkurza mnie natomiast totalne olewanie dotychczasowego klienta. jedyna propozycja po 24 miesiecznej umowie to rabat do 38zl przez 3 miesiace (umowa na skromne 24 miesiace), a potem po 16zl za kazdy pakiet, ktory sie ma aktywny (w moim przypadku 4, a wiec 64zl, gdzie nowy ma to wszystko za 48zl co miesiac przez 13 miesiecy).
oplata za dekoder jest jednorazowa (aktywacja) i jest on tylko wynajmowany przez okres umowy. karta jest na stale sparowana z dekoderem, przelaczenie jej do innego urzadzenia najczesciej prowadzi do jej zablokowania.
kanaly hd sa zawarte w cenie pakietow.

w domu mamy N i niedlugo konczy nam sie umowa. choc nie ja decyduje co bedzie akurat wybierane, to osobiscie wybralbym C+ ze wzgledu na sport i mozliwosc legalnego rozdzielenia na kilka pokoi, bo sam musze sobie radzc z antena naziemna... brak polsatu mozna przezyc ;) wazniejsze wydarzenia sportowe i tak transmituja w otwartym polsacie.

teraz w promocji c+ maja stala cene 50zl za pakiet komfortowy+ wraz z opcja canal+, kanalami hd oraz filmbox gratis na caly okres 18 miesiecznej umowy. do tego dochodzi w tej opcji multiroom rowniez gratis i dodatkowy dekoder (starocie) za 1gr. oczywiscie glowny dekoder trzeba wynajac.

nie wiem czy w innych platformach jest to praktykowane, ale w N zamawiajac jakakolwiek oferte przez internet/telefon na ponad 12 miesiecy masz mozliwosc bezkarnego rozwiazania umowy (gwarantuje to dyrektywa UE), nawet gdyby umowa byla na 24 miesiace.

reszta to juz tylko dobor oferty, a tu juz jest roznie, bo zalezy to od osobistych preferencji.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #385193  autor: Alek06
 03 lut 2010, 19:19
Ja mam N od poł roku no i jakos nie moge narzekac
W sumie daja fajne filmy , mozna sobie na VOD wypożyczyc...
Nie ma problemu.

 #385217  autor: Jules
 03 lut 2010, 20:03
Szkoda tylko, że N nie ma tej opceji dzięki której na różnych TV możesz jednocześnie oglądać inne kanały... oby to się zmieniło w najbliższej przysłości

 #392396  autor: Fafral
 10 mar 2010, 15:45
Mojej dziewczyny rodzice kupili Cyfre+ z tym multiroomem.
Wybrali sobie dekoder HD +drugi malutki gratis.
2x karta do odbioru TV

Płacą ok 80 zł a mają naprawdę duużą pule kanałów.

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S