DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #108868  autor: przemas22
 25 wrz 2006, 18:55
Zastanaiwam sie nad zakupem karty pamieci do mojego nowego X700 ,mam pare pytań
-jakiej firmy polecacie aby nie było problemu z kompatybolnoscia
-nie wiem która wybrac 256 czy 512 ,zalezy mi najbardziej aby była szybka i telefon sie nie wieszał ,czy jest róznica w predkosci działania tej i tej
-czy kupował ktos na allegro i moze polecic jakiegos pewnego sprzedawce
Głównym zadaniem systemu jest ochrona użytkownika, sprzętu, instalacji elektrycznej, sygnałowej i antenowej, i w takiej roli jest on bardzo skuteczny. Odbiornika nie można wtedy włączyć - jeśli pozostaje on w trybie czuwania, obserwujemy miganie diody LED na panelu sterującym pod ekranem. Zdarzają się usterki, które w ogóle nie są zauważalne przez system zabezpieczeń. Należą do nich uszkodzenia np. paneli LCD lub mikroprocesorowych układów sterowania panelem LCD. W tym drugim przypadku możemy zaobserwować zniekształcenia barw treści obrazu, nadmierne rozjaśnienie lub przyciemnienie obrazu, charakterystyczne "komputerowe" granice konturów, czy zaburzenia kontrastu.Kiedy dostrzegamy nienaturalne objawy pracy naszego telewizora, np. dziwne odgłosy z wnętrza odbiornika (trzaski, "iskrzenia", itp.), towarzyszące tym odgłosom zakłócenia widoczne na ekranie, zmiany geometryczne obrazu, zmiany jasności świecenia, samoczynne wyłączanie się odbiornika lub całkowite wyłączenie się i brak reakcji na próby włączenia, należy zabezpieczyć go, odłączając wtyk sieciowy od zasilania 230V. Zabieg taki jest bardzo prosty do wykonania i bardzo często pozwala użytkownikowi zaoszczędzić kosztów naprawy. Uszkodzenia wielu dyskretnych elementów elektronicznych np. kondensatorów elektrolitycznych, często pociągają za sobą uszkodzenia innych kosztownych podzespołów, dlatego szybkie odłączenie zasilania, w takim przypadku jest bardzo istotne, aż do wizyty serwisanta. Wszystkich objawów nieprawidłowej pracy sprzętu nie jesteśmy w stanie opisać, pozostawiamy Państwu ocenę sytuacji, zawsze służymy poradą, gdy jest ona potrzebna.

Edit: Zapoznaj się z zasadami tytułowania tematów//Przemek[/i]
Ostatnio zmieniony 25 paź 2013, 14:29 przez przemas22, łącznie zmieniany 2 razy.

 #108901  autor: Exidis
 25 wrz 2006, 19:32
-jakiej firmy polecacie aby nie było problemu z kompatybolnoscia
Na X700 dzialaja Kingstony do 512MB i SanDiski do 1GB
przemas22 pisze:nie wiem która wybrac 256 czy 512 ,zalezy mi najbardziej aby była szybka i telefon sie nie wieszał ,czy jest róznica w predkosci działania tej i tej
Chyba nie ma roznicy.
przemas22 pisze:czy kupował ktos na allegro i moze polecic jakiegos pewnego sprzedawce
Ja kupowalem od uzytkownika pronotek-pl i bylo ok.

Największe polskie forum o Samsungach Zapraszam!

 #112923  autor: magdad7
 10 paź 2006, 17:10
Ratujcie: mam Samsunga X700 i karte 1Gb, przy pierwszej probie bylo wszystko ok, ale potem zaczely sie problemy: jest komunikat ze karte wlozono, ikona pojawia sie na moment i znika... i niestety karta jest niewidoczna. Czy ktos wie co z tym zrobic? karte 512 widzi bez problemu wiec slot jest sprawny, z kolei karta tez w porzadku - komputer ja widzi...

magdad7

 #112927  autor: przemek910
 10 paź 2006, 17:24
Może slot na karty pamęci w telefonie jest nie sprawny? Jak masz na gwarancji ten telefon, to oddaj go do seriwsu.

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #112929  autor: magdad7
 10 paź 2006, 17:29
jest sprawny, bo 512 czyta...

magdad7

 #112931  autor: przemek910
 10 paź 2006, 17:30
A czy telefon jest przystosowany do czytania kart o takiej pojemności :?:

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #112933  autor: magdad7
 10 paź 2006, 17:31
z tego co czytalam w roznych info to tak, karta tez jest sprawna - podlaczona przez adapter do kompa dziala bez zarzutu

magdad7

 #112934  autor: przemek910
 10 paź 2006, 17:32
Karta jest dobrego formatu?

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #112936  autor: magdad7
 10 paź 2006, 17:34
tzn.? nie jestem specjalista ;)

magdad7

 #112937  autor: przemek910
 10 paź 2006, 17:36
Karta musi byc formatu TRANSFLASH
Obsługiwane standardy kart pamięci - TransFlash

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #112938  autor: magdad7
 10 paź 2006, 17:38
tak ja opisal sprzedawca... to jest Kingston micro sd transflash

magdad7

 #112939  autor: przemek910
 10 paź 2006, 17:41
tak ja opisal sprzedawca... to jest Kingston micro sd transflash
To jest dobry, w takim razie nie wiem w czym lezy problem.
Proponuję byś zaglądneła na forum http://samsung-mobile.pl/

Pozdrawiam.

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #112941  autor: magdad7
 10 paź 2006, 17:42
dziekuje, rowniez pozdrawiam :D

magdad7

 #113024  autor: Neutrine Ray
 10 paź 2006, 22:44
Przeprowadzilismy troche testow i na www.samsung-mobile.pl masz osobny dzial posiwecony kartom. Oficjalnie X700 obsluguje tylko 512Mb, ale X700 widziz i wspolpracuje rowniez z kartami 1GB SanDiska. Aczkolwiek nikt nie moze odpowiadac za rozne reakcje roznych X700 z roznymi czipami i softem jak zareaguje na 1GB, wiekszosc dziala.

Wymagania dla poprawnego dzialania kart w telefonie:

Najmniej zgloszonych problemow dotyczy kart SanDiska.
Dla pewnosci zawsze nalezy miec mozliwie najnowszy firmware.
Karta musi byc sformatowana systemie FAT16
Nazwy katalogów/plikow maja max. 20 znakow (tylko z formatu GSM).

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga