DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #118421  autor: kamil1221
 28 paź 2006, 22:25
Dziś kupiłem dla mojego brata Samsunga X200 - tego klapkowca wyłącznie do dzwonienia.
Mam kilka pytań dotyczących użytkowania.
Pytanie pierwsze - ile maksymalnie kilobajtów może ten telefon odebrać w wiadomości MMS ?

Czy ta irda może działać normalnie - czy tylko na wizytówki i to jeszcze wysyłane tylko do innego telefonu z Samsunga, bo ja nie mogę przesłać z Sagema na X200 wizytówki.
Czy potrzeba jakiegoś programu do Samsunga ?
Jakie formaty multimediów odczytuje ten Samsung - chodzi o typy obrazków, dźwięków (jpg, midi).
Ogólnie to jeden z nielicznych Samsungów, który mi się podoba (c100, x700).
Jest ładny i do tego klapka :)
Trochę dziecinnie wyglądające menu - ale nie jest źle (oczywiście lepiej niż w noki tej serii typu n6020).
;)




Poprawiłem nazwę tematu na właściwą.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2009, 13:28 przez kamil1221, łącznie zmieniany 1 raz.

 #118446  autor: rafcyk
 28 paź 2006, 22:42
kamil1221 pisze:Czy ta irda może działać normalnie - czy tylko na wizytówki i to jeszcze wysyłane tylko do innego telefonu z Samsunga, bo ja nie mogę przesłać z Sagema na X200 wizytówki.
Niestety nic nie prześlesz między telefonami oprocz wizytowki. Nawet z kompa nie pojdzie, bo x200 odrzuci.

Siemens C25 -> Nokia 3310 -> Nokia 6210 -> SE T630 -> Motorola V3 -> SE K750i -> Nokia 6131 -> Nokia 6300 -> Nokia E51 -> HTC Diamond -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy I5800 -> HTC Wildfire -> Blackberry 9300 -> Nokia E6 -> Samsung Galaxy S2

 #118460  autor: kamil1221
 28 paź 2006, 22:55
Zauważyłem, że nie idzie nawet przez kompa (mam IrDE USB - lipa).
Czyli mówiąc inaczej od czasów C100 z IrDA nic się nie zmieniło - dalej nie działa.
Więc pytanie - po co komu taka lipna podczerwień ?

 #118494  autor: tymis
 28 paź 2006, 23:24
Nie wiem jak jest dokładnie w tym modelu ale co do Samsungów to jest jeszcze jedna wada, dla mnie akurat istotna. Java w tych telefonach (2.0), mimo, że obsługuje tzw. szybkie gry to zupełnie nie radzi sobie z aplikacjami napisanymi w Javie. Mam tu na myśli aplikacje ze sprawdzonych witryn w rodzaju baz teleadresowych, map miast, kraju, itp. We wspomnianych bazach nie można dokonać i zapisać wpisów (!). W przypadku innych aplikacji te telefony są niesamowicie wolne i np.: znalezienie trasy przejazdu między dwoma miastami zajmuje ponad 3 minuty zamiast parę sekund jak to ma miejsce w przypadku Nokii cze SE. Nie wiem jak to jest w najnowszych modelach tego producenta, może ktoś to sprawdził? Kontaktowałem się z administratorem strony dostarczającej aplikacje Java i potwierdził, że aparaty tego producenta "nie trzymają standartów" dotyczących aplikacji w Javie i są bardzo wolne. Stąd nie ma ich w wykazie aparatów, na których "chodzą" oferowane (odpłatnie) aplikacje.

Każda sieć ma plusy i minusy, chodzi o to, żeby te plusy nie przesłoniły minusów...

 #118619  autor: Neutrine Ray
 29 paź 2006, 02:10
MMS:

X200 obsluguje mms w standardzie 2.0, maxymalna wielkosc wiadomosci mms to 50 kB, dlugosc tekstu wynosi 1024 znakow na strone (max 5 stron).

Pliki Graficzne jakie suportuje to: JPEG, GIF, AGIF, WBMP,

Dzwiekowe:AMR, SMAF, MIDI, SP-MIDI, i-Melody.
Maksymalna pamiec mms to 700 kB.

Obsługiwane formaty odebranych plików graficznych: JPEG, GIF, AGIF, WBMP, PNG

Obsługiwane formaty odebranych plików audio:AMR, SMAF, MIDI, SP-Midi, i-Melody

IrDa:

Obsluguje tylko PIM - Personal Information Management. Czyli wizytowki kalendarz, kontakty etc.

Obslugiwane Formaty:

WBMP, GIF, AGIF, JPG, AMR, MIDI, i-melody - Poprzez WAP/GPRS

Lacznosc:

Telefon polaczysz za pomoca kabla USB (RS-232) z kompem poprzez Samsung PC Studio PIMS (ver.II 1.0), CellPhone Manager lub MobilEdit!.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #118676  autor: kamil1221
 29 paź 2006, 11:59
Najbardziej mnie boli 50 kilo na MMS - trochę mało (to, dlatego nie chciał odtworzyć MMSa, który miał 90 kilo).
Ogólnie telefon naprawdę fajny ;)
Jak za 250 zł w komisie, z gwarancją producenta myślę, że się opłacało.
Myślę, że za parę dni napiszę o nim test - jeśli mi czas pozwoli.

Dzięki wszystkim

 #118721  autor: rafcyk
 29 paź 2006, 14:08
Telefonik dość prosty i nieskomplikowany. Niestety nie zawiera jakiś wielkich ficzerów ;-) Prosty i ładnie wyglądający telefonik do dzwonienia i smsów.

Siemens C25 -> Nokia 3310 -> Nokia 6210 -> SE T630 -> Motorola V3 -> SE K750i -> Nokia 6131 -> Nokia 6300 -> Nokia E51 -> HTC Diamond -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy I5800 -> HTC Wildfire -> Blackberry 9300 -> Nokia E6 -> Samsung Galaxy S2

 #118762  autor: Neutrine Ray
 29 paź 2006, 15:02
rafcyk pisze:Telefonik dość prosty i nieskomplikowany. Niestety nie zawiera jakiś wielkich ficzerów ;-) Prosty i ładnie wyglądający telefonik do dzwonienia i smsów.
K310i tez ,a jednak znacznie lepszy ;)

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga