DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #272161  autor: Necoman
 18 cze 2008, 08:33
2 dni temu zakupilem to cacko. Telefonik kupilem w jednej ze slaskich sieci sprzedazy telefonow komorkowych. Mam 3 aktywne numery, wiec samsung z tym modelem idealnie trafil w moje gusta.
Ale zacznijmy od poczatku.

Pierwsze co sie rzuca w oczy to wielkosc telefonu - jest naprawde duzy. Nie jakis ogromny ale wiekszy od mojej Nokii N73. Mozecie wiec sobie wyobrazic. Ekran to QVGA 2,3 cala. JEst naprawde duzy, janosci i kontrast jak to w samsungu - wysmienity.

Bardzo przypadla mi do gustu klawiaturka. Widac ze producent wykorzystal wielkosc telefonu. Klawisze numeryczne sa duze, odstep pomiedzy poszczegolnymi guzikami wynosi okolo 1 mm. Niby nie duzo ale naprawde poprafia komfort pisania. Nie da sie nie trafic w klawisz. Testowal to moj kumpel, koszykarz z ogromnymi dlonmi i naprawde bardzo mu sie to podobalo. Skok klawiszy jest idealny. Czuc kiedy sie wciska, przycisk wciska sie rownomiernie i bardzo przyjemnie. Lepiej niz w SE K750i. A tutaj jak do tej pory najfajniej wciskalo mi sie przyciski.

Menu telefonu to standardowe samsungowskie, nic nowego. Aparat 3 mp, robi ladne zdjecia ale tylko w dzien. W nocy jest to praktycznie niemozliwe (brak lampy i ograniczone ustawienia aparatu). Ogolnie wszystko niby jak w normalnym popularnym samsungy gdyby nie...

... pewien szczegol ktory czyni ten telefon wyjatkowym. Mianowicie jest to obsluga niezaleznie 2 kart sim. Mozemy wlozyc dwie karty jednej sieci, mozemy tez rownierz 2 karty roznych sieci. Dlatego tez telefon jest duzy, samsung musial w nim umiescic duzo wiecej elektroniki i dodatkowo 2 anteny.

Przejdzmy do opisu jak wyglada obsluga 2 kart. Wkladamy je, pod bateria sa dwa sloty + slot na karte MicroSD. Uruchamamy telefon i widzimy ekran konfiguracyny. Ustawiamy w niej ktora karta ma byc karta glowna, a ktora dodatkowa. Mozemy tez nazwac karta karte po swojemu.

Po wstepnej konfiguracji uruchamia sie menu, Na dole widzimy nazwy kart sim, na gorze po lewej widac zasieg z 1 karty, na gorze po prawej pod bateria zasieg z 2 karty sim.
Obrazek

Zapytacie pewnie jak przelaczac sie miedzy kartami sim. Otoz sluzy do tego magiczny przcisk z boku telefonu. Wyglada to tak:
wybieramy numer telefony, i jednoczesnie mozemy wybrac tym przyciskiem z ktorego numeru chcemy zadzwonic. Widac to na fotce ponizej,
Obrazek
Podobnie jest po napisaniu sms'a, przed wyslaniem wybieramy z ktorego numeru chcemy wiadomosc przeslac.

Odbieranie polaczen i sms odbywa sie na takiej samej zasadzie. Gdy ktos do nas dzwoni lub napisze zawsze widzimy informacje na ktory numer probuje sie kontaktowac.

Zapytacie co sie dzieje jak prowadzimy jedna rozmowe a ktos probuje dzwonic na drugi numer. Otoz sluszymy w sluchawce delikatne stukanie a na telefonie pojawia sie informacja ze ktos dzwoni, Mozemy rozmowe zawiesic, odebrac lub odrzucic.

Ogolnie telefonik jest rewolucyjny, szczegolnie osob jak ja, ktorzy maja telefon prywatny i sluzbowy. Jakosc wykonania jest duzo lepsza niz w mojej nokii N73. Wszystko prezentuje sie bardzo przyjemnie i trwalo.
Polecam, osoby ktorzy szukaja takiego urzadzonka raczej nie zawioda sie. Odpowiem na wszelkie pytanka.

Acha sesja fotograficzna (lepsze zdjecia wrzuce jutro gdy bede mial lepsze oswietlenei z okna):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


PS - bawie sie tez od paru godzin Nokia 6120 na symbianie S60. Powiedzcie mi dlaczego na tak malym telefoniku ten system tak pieknie chodzi. Na nic nie trzeba czekac, telefon zachowuje sie jakby nie byl na symbianie. Jest dobre 3 razy szybszy od mojej Nokii N73. Ktos moze mi odpowiedziec na to pytanie?

pozdrawiam

 #272163  autor: Prometo
 18 cze 2008, 08:59
Necoman pisze:Ktos moze mi odpowiedziec na to pytanie?
Ma szybszy procesor 369 Mhz.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #272662  autor: krzykos
 20 cze 2008, 17:08
To ja mam pytanie:) Są dwie karty SIM - czy każda z nich ma włączone żądanie kodu PIN? Czy te karty mogą mieć taki sam nr PIN? Czy każda musi mieć inny numer? Czy też muszą mieć PIN-y wyłączone? Ile trzyma bateria? A najważniejsze Necoman
możesz podać mi na PW gdzie dokładnie kupiłeś ten fonik i za jaką cene? :oops:
 #273556  autor: Necoman
 24 cze 2008, 23:51
normalnie telefon po kolei pyta sie o poszczegolne kody pin. Telefon kupilem na allegro ale odebralem osobiscie na slasku (siec Armatel), min 3 stawy w realu w Katowicach

 #275076  autor: krzykos
 05 lip 2008, 10:30
A więc teraz ja:) stałem się posiadaczem tego modelu. W moim życiu jest to pierwszy telefon po Noki :) Musze przyznać, że telefon jest zgrabny, wcale nie za ciężki - można by powiedzieć taki w sam raz. Nie będę tutaj porównywał menu Noki z Samsungiem ( lepiej chodzi mi sie po menu tego pierwszego - ale myślę, że jest to pewnie kwestia przyzwyczajenia :), kupiłem ten telefon głównie dla funkcji obsługi dwóch kart SIM jednocześnie i tutaj moje spostrzeżenia:) rzeczywiście telefon ma wbudowane dwa gniazda SIM i obie karty są włączone równocześnie -ale TUTAJ UWAGA - mozemy dzwonić tylko z jednej - aby zadzwonić z drugiej trzeba przełączyć się na drugą kartę i tą kartę wybieramy jako główną oczywiście takie zmiany możemy robić też z pozycji Menu - ale znów trzeba przełączać:( Czyli te szumne dwie karty SIM - to tak naprawdę możliwość odbierania rozmów z dwóch różnych numerów - jeśli rozmawiasz na nr 1 a ktos dzwoni na nr 2 to słyszysz w słuchawce puk puk :) nie ma możliwości zadzwonienia do siebie z tego aparatu z jednego numeru na drugi; co zauwazyłem u siebie? mając nokię - miałem lepszy zasięg każdej z testowanej sieci - ta sama sieć na D880 ma slabszy zasięg - niby winna samego modelu anteny w tym fonie - moze z powodu dówch kart? bateria mi trzyma równe 4 dni - nie korzystając z internetu ( a możemy to robić tylko na glownej karcie SIM -nr1), telefon używam głownie do dzwonienia kilkanaście razy dziennie i oczywiście do wysyłania smsów:) nie wyłączam telefonu na noc:) ot - to chyba tyle.... podsumowując w skali od 1 do 6 dałbym 4 z dobrym plusem:) na pewno duży pozytyw to to , że nie musze nosić już dwóch aparatów ze soba:))) jeśli coś zauważe, to napiszę później:)

 #290257  autor: soul blade
 28 wrz 2008, 04:04
Necoman, a jak z jakością mp3 przez słuchawki jak i przez głośniczek ??

[ Dodano: 2008-09-29, 01:09 ]
Czy ktoś odpowie na moje pytanie ??? :|

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #292238  autor: tal
 11 paź 2008, 23:50
A powiedzcie mi jaki system operacyjny jest w D880? Chce sobie wgrac TomToma i nie wiem jaka wersje. Pozdro

 #292264  autor: kowcio
 12 paź 2008, 09:51
tal pisze:A powiedzcie mi jaki system operacyjny jest w D880?
Żadnego nie ma systemu operacyjnego. Zwykłe menu od Samsunga jest (dokładnie tak, jak w D900).
Więc sobie nic nie zrobisz z Tom Tomem w tym telefonie :-)

 #292286  autor: tal
 12 paź 2008, 11:18
A jest mozliwe wgranie np symbiana lub uzycie jakiegos innego programu do nawigacji?

 #292291  autor: kowcio
 12 paź 2008, 11:29
tal pisze:A jest mozliwe wgranie np symbiana
Nie, przynajmniej ja o tym nic nie wiem.
tal pisze:uzycie jakiegos innego programu do nawigacji?
Nie wiem, ale chyba nie :)
Z resztą co Ci po takiej nawigacji, jak nie masz dotykowego ekranu? Jakoś sobie tego nie wyobrażam.

 #292310  autor: tal
 12 paź 2008, 13:16
Ano widzisz, poprzednio mialem N70 i wgranego tomtoma. Navi spisywalo sie znakomicie, a brak dotykowego ekranu wogole nie byl przeszkoda.

 #292312  autor: elrond
 12 paź 2008, 13:25
kowcio pisze:Z resztą co Ci po takiej nawigacji, jak nie masz dotykowego ekranu?
A co ma piernik do wiatraka? Bo to jeden jest telefon z GPSem i bez dotykowego?
tal pisze:A jest mozliwe wgranie np symbiana lub uzycie jakiegos innego programu do nawigacji?
Można kombinować z GPSem na bluetooth, ale po pierwsze - to jest dość drogie, a po drugie - ten samsung podobnie jak pozostałe "bezsystemowe" nie dopuszczają javy do bluetooth więc nic nie zrobisz. Tym bardziej nie "wgrasz" do telefonu symbiana... :wink:

 #292329  autor: tal
 12 paź 2008, 14:09
elrond pisze:
kowcio pisze:Z resztą co Ci po takiej nawigacji, jak nie masz dotykowego ekranu?
A co ma piernik do wiatraka? Bo to jeden jest telefon z GPSem i bez dotykowego?
tal pisze:A jest mozliwe wgranie np symbiana lub uzycie jakiegos innego programu do nawigacji?
Można kombinować z GPSem na bluetooth, ale po pierwsze - to jest dość drogie, a po drugie - ten samsung podobnie jak pozostałe "bezsystemowe" nie dopuszczają javy do bluetooth więc nic nie zrobisz. Tym bardziej nie "wgrasz" do telefonu symbiana... :wink:
No wlasnie do Nokii N70 mialem dokupiona przystawke GPS i wszystko dzialalo cacy. Instalacja aplikacji tomtoma ograniczala sie jedynie do wgrania na karte pamieci i tel sobie ja sam wyszukiwal. Przystawka ofc laczyla sie przez bluetooth. Licze, ze moze ktos madrzejszy w tym temacie niz ja jednak wpadnie na pomysl jak to zrobic, a jesli nie to trudno trzeba bedzie chyba poprostu kupic gpsa ;)

 #304389  autor: piceer
 17 gru 2008, 14:43
a mnie ciekawi jakość rozmów ?

 #304390  autor: kowcio
 17 gru 2008, 14:45
piceer pisze:a mnie ciekawi jakość rozmów ?
Rozmawiałem przez ten telefon, jakość rozmów jest porównywalna z Samsungiem D900i, w którym jakość jest dobra, może nawet troszkę więcej niż dobra ;)