DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #896718  autor: data17
 22 lis 2016, 16:06
Witam moja mama nieświadomie popisała umowę z jakimś gówno operatorem myśląc, że to Netia podali taki sam numer jak domowy.. Czy idzie to jakoś odkręcić??

Nie wiem nawet co to za operator Telekomunikacja Cyfrowa uk Grzybowska 87 WARSZAWA
 #896723  autor: qcom
 22 lis 2016, 16:19
Jeśli zawierała umowę na odległość czyli, przez internet, telefonicznie lub przez jakiegoś sprzedawce który przyjechał do domu ma 14 dni na rezygnację. Chyba, że operator zaczął świadczyć już usługę wtedy może być problem z odstąpieniem od umowy.
 #896733  autor: Maniek99
 22 lis 2016, 17:44
Radzę jak najszybciej skontaktować się z aktualnym opem i zakazać im zrywać umowę.
Znajomą ostatnio też wkręcili ci z Telekomunikacji Cyfrowej. Ale mimo że anulowała tą umowę dwa dni po podpisaniu, to stary operator dostał już wypowiedzenie i rozwiązał umowę z winy abonenta.

Teraz Orange straszy ją karą, nie chcą wznowić starej umowy, w salonie co prawda sugerują podpisanie nowej, ale nie chcą dać na piśmie, że kara ją minie.

Teraz sprawa jest wyjaśniana przez UKE.
W każdym razie nawet jak obejdzie się bez UKE, to i tak warto do nich zgłosić, bo jest większa szansa że dowalą im karę, a przy okazji dostaniesz stanowiska wszystkich stron na piśmie.
 #896748  autor: data17
 22 lis 2016, 19:09
Napisałem do Netii mówią, że nie da się nic zrobić tylko trzeba składać rezygnacje ;//
Wysłałem do tego pseudo operatora rezygnacje na maila to odpisali, że mają 30dni na odpowiedz także w sumie z tego co widze to malo moge zdzialac
 #896756  autor: Maniek99
 22 lis 2016, 19:53
Poleconym też powinieneś wysłać, bo maila mogą olać.
Skarga do UKE też może się przydać jak nie chcesz stracić starego numeru.
 #897343  autor: data17
 26 lis 2016, 13:30
Abyśmy mogli odmówić realizacji zgłoszenia na przeniesienie numeru do innego operatora, bardzo proszę o przesłanie pisemnego zlecenia.

Dokument poświadczony odręcznym podpisem właściciela usług, może Pan wysłać faksem pod numer 22 338 50 00, w zeskanowanej formie na adres [email protected], dołączyć jako załącznik (pdf, jpg, bmp) w zgłoszeniu w serwisie Netia On-line

ktoś ma wzór takiego oświadczenia ? :D Bo nie bardzo wiem co napisac
 #906511  autor: pawello9872
 22 sty 2017, 10:27
Orientujecie się może jaka jest w tej firmie procedura przeniesienia numeru? Chodzi mi o to, że mój dziadek też podpisał z Telekomunikcją Cyfrową umowę ale obecny operator Telestrada odmówił wydania numeru. I nie wiem teraz czy umowa z TC będzie nadal ważna na numerze tymczasowym czy zostanie anulowana?
 #906528  autor: Maniek99
 22 sty 2017, 12:16
Skoro aktywowali już numer tymczasowy, to znaczy, że przemycili gdzieś zgodę na natychmiastową aktywacje, a to znaczy że nie możesz już wypowiedzieć umowy bez konsekwencji, więc mogą cię trzymać na tym numerze tymczasowym.

Chyba że chcesz iść w stronę, że to naciągacze, wtedy rezygnacja (jeżeli nie minęło jeszcze 14dni od podpisania).
Jak odpiszą że, nie bo zgodziłeś się na wcześniejszą aktywację, to UKE.
 #914924  autor: Rebeliant
 09 mar 2017, 18:17
Moja babcia wczoraj podpisała.:| Napisałem pismo z wypowiedzeniem umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa. Mam nadzieję, że uda się ją z tego wywinąć.
 #923282  autor: sm1956
 29 kwie 2017, 19:39
Moja żona została oszukana przez "Telekomunikację Cyfrową" (TC), która podszyła się pod Orange. Teraz TC straszy nas windykacją i sądem, a żona nie może przecież być świadkiem we własnej sprawie. No, ale przecież może być świadkiem w sprawach innych.A inni mogą być w ewentualnej sprawie naszej. W ten sposób możemy sobie solidarnie pomóc i ukrócić oszustwo. Wszystkich, którzy widzą to tak, jak ja, proszę o kontakt: [email protected] albo [email protected] (do wyboru). Pozdrawiam!
 #923779  autor: Remington
 03 maja 2017, 16:08
sm1956 pisze:Teraz TC straszy nas windykacją i sądem, a żona nie może przecież być świadkiem we własnej sprawie.
Oczywiście, że może! Niemniej słusznie, że zbierasz innych świadków.