DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #890977  autor: johny7539
 11 paź 2016, 15:19
Witam :)
Posiadam telefon stacjonarny na linii orange z abonamentem 69zł, czyli full. Umowa kończy się za miesiąc i dochodzę do wniosku, że już nie potrzebuję takiego abonamentu. W zasadzie zależy mi tylko na tym by zachować numer i posiadać darmowe do stacjonarnych.
W orange najtańsza opcja to ponad 40zł i darmowe stacjonarne od 18 do 8, jak dla mnie bardzo słabo... Dodam, że na linii jest bardzo dużo awarii, średnio raz na dwa miesiące, naprawa ok. tygodnia, trochę irytujące....
Widzę, że operatorzy oferują telefon stacjonarny z zachowaniem numeru, ale na zasięgu komórkowym. Przykładowo w play za 25zł mam full. Czy ktoś korzysta/korzystał z oferty telefonu stacjonarnego na sieci komórkowej ? Na jakim pasmie to hula? 900MHz?
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze, liczę na pomoc i rozjaśnienie sytuacji :)
 #890982  autor: MICHASB1
 11 paź 2016, 15:52
Witam

Obecnie (od 3miesięcy) używam Play stacjonarny
19,90zł rozmowy bez limitu oferta bez telefonu.
Wcześniej(przez 4 lata) był t-mobile numer stacjonarny 36,6zł - 500 minut do t-mobile i stacjonarnych.

kod promocyjny micha.b1
50 zł na pierwszy przejazd mytaxi
 #890983  autor: johny7539
 11 paź 2016, 16:11
Dzięki za odzew ;)
I jak się sprawdza nowa oferta? Nic nie zarywa? Jakość dźwięku w porządku? Ciekaw też jestem, jak to wygląda w przypadku gdy ktoś dzwoni do mnie, czy jest to liczone jako połączenie na stacjonarne czy komórkowe....Bo chciałbym przenieść numer.
 #891016  autor: Ryszard Lubicz
 11 paź 2016, 19:32
Podepnę się pod temat.
Dzisiaj złożyłem w salonie Play wniosek o przeniesienie numeru stacjonarnego z Netii do Play. Po przyjściu do domu zobaczyłem błąd we wniosku - pracownik Play wpisał , że numer ma być przeniesiony z Orange...
Czyli co teraz? Muszę ponownie jechać do salonu i wszystko od nowa? A jeszcze mnie przestrzegał - trzeba uważać na najmniejszy błąd, źle postawiony przecinek i już Netia odrzuci wniosek...

Grażynko wybacz...
 #891077  autor: MICHASB1
 12 paź 2016, 09:43
Działa, jakość połączeń dobra. Gdy ktoś dzwoni do Ciebie wybiera numer stacjonarny
np: 58 341 9x xx liczone jako połączenie na stacjonarne.
Numer działa w obrębie strefy ograniczonej nadajnikami operatora (w mieście w promieniu około kilometra od domu )

kod promocyjny micha.b1
50 zł na pierwszy przejazd mytaxi
 #891232  autor: zolvio
 12 paź 2016, 23:38
do VOIP musisz mieć dobre łącze internetowe, ważny jest zwłaszcza niski i stabilny ping.
U mnie około 90ms praktycznie nie da się korzystać ani przez bramkę, ani przez apkę na smartfonie (mam Happycall).
Przed podjęciem decyzji o VOIP zalecam sprawdzić parametry łącza jakimś pingtestem.
Każdemu "świeżemu" użytkownikowi VOIP polecam zablokować międzynarodowe (chyba że sam używa), no i hasło dać mocne:) Jest sporo włamań - mi jacyś Serbowie gwizdnęli 40 zł, na szczęście z bonusu przyznanego za przeniesienie numeru.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #891234  autor: Sig
 12 paź 2016, 23:40
Ja do jeszcze niedawna korzystałem z Happycall. 1 zł miesięcznie za utrzymanie numeru, można przenosić z innych sieci i za przeniesienie dają jakiś bonus. Nie wiem, czy aktualne (warto spytać), ale wczesniej dawali chyba doładowania 10 zł przez 12 miesięcy *czyki 120). Stacjonarne w Polsce od 4 groszy.
https://www.happycall.pl/

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #891556  autor: johny7539
 14 paź 2016, 20:27
Voip u mnie odpada, mam internet lte z plusa, choć nadajnik blisko i z prędkością nie ma problemu, to pingi są różne.
Chyba wypróbuje ten stacjonarny z playa, może da się to jakość przetestować i sprawdzić czy w ogóle to hula :)
Dzięki za pomoc, może jeszcze ktoś coś dopowie :)
 #896171  autor: SMILE1988
 18 lis 2016, 15:27
a skype jak chodzi? mogę z pewnością potwierdzić, że jakość połączenia z VoIP Zadarma jest o wiele lepszą! 400 bezpłatnych minut na stacjonarne, bez umowy, no i numer oczywiście też można kupić! Rejestracja w 2 minuty - warto spróbować!
 #897547  autor: gustaw94
 27 lis 2016, 21:06
johny7539 pisze:Voip u mnie odpada, mam internet lte z plusa, choć nadajnik blisko i z prędkością nie ma problemu, to pingi są różne.
Chyba wypróbuje ten stacjonarny z playa, może da się to jakość przetestować i sprawdzić czy w ogóle to hula :)
Dzięki za pomoc, może jeszcze ktoś coś dopowie :)
Wybrałem moim rodzicom LTE Plusa z routerem Huawei E5186 LTE, który ma wbudowany port do analogowego aparatu telefonicznego. Im telefon służy głównie do odbierania połączeń, a więc przeniosłem numer z Orange do Halonet(1 zł rocznie za utrzymanie linii) i doładowałem go kwotą 7 zł aby awaryjnie móc z niego rozmawiać(100 minut do Pl wychodzi) i chodzi wszystko elegancko po za jednym numerem z Niemiec, który jest echo w telefonie, zamiast głosu po drugiej stronie ale nie odkryłem dlaczego tak się dzieje.Myślę, że warto spróbować, bo oszczędności w skali roku mam ponad 400 zł(bo miałem wcześniej też ten abo Orange za 41,46 zł) za sam telefon, a jeszcze dochodzi cena internetu do tego. Zwłaszcza, że ten router obsługuje pokryciowe 800 MHz :p
 #899063  autor: johny7539
 07 gru 2016, 20:35
Ja już wybrałem play stacjonarny bo z internetem bywa różnie ;)
Czy ktoś się orientuje czy obecny telefon mogę wykorzystać podłączając go do jakieś bramki gsm/3g w której umieszczę kartę z playa i będzie to działało? Co na to regulamin?
Obeznanych w temacie proszę o pomoc ;)
 #899273  autor: MICHASB1
 09 gru 2016, 09:28
miałem bramkę sagem RL300 (sieć era-stacjonarna) wkładało się kartę sim i podłączało telefon stacjonarny, ale średnio to działało z bezprzewodowym panasonicem - dużo szumu i trzasku

kod promocyjny micha.b1
50 zł na pierwszy przejazd mytaxi
 #899809  autor: HappyBoy
 13 gru 2016, 07:36
johny7539 pisze:jak to wygląda w przypadku gdy ktoś dzwoni do mnie, czy jest to liczone jako połączenie na stacjonarne czy komórkowe....Bo chciałbym przenieść numer.
Opłata jest jak za połączenie z numer stacjonarny :)
Ryszard Lubicz pisze:Podepnę się pod temat.
Dzisiaj złożyłem w salonie Play wniosek o przeniesienie numeru stacjonarnego z Netii do Play. Po przyjściu do domu zobaczyłem błąd we wniosku - pracownik Play wpisał , że numer ma być przeniesiony z Orange...
Czyli co teraz? Muszę ponownie jechać do salonu i wszystko od nowa? A jeszcze mnie przestrzegał - trzeba uważać na najmniejszy błąd, źle postawiony przecinek i już Netia odrzuci wniosek...
Orange odrzuci wniosek migracji numeru z powodu iź go nie posiada :)
Ponowna wizyta jest nieunikniona :)

johny7539 pisze:Mogę wykorzystać bramkę gsm/3g do w play stacjonarny?
Możesz. Sam korzystam z takiej bramki i działa bez zarzutu (z numerem komórkowym).
 #899963  autor: Ryszard Lubicz
 14 gru 2016, 06:58
HappyBoy pisze:Orange odrzuci wniosek migracji numeru z powodu iź go nie posiada :)
Ponowna wizyta jest nieunikniona :)
Już jest wszystko ok. Człowiek w punkcie Play się pomylił. A jeszcze potem okazało się , ze numer wiele lat temu był w Dialogu i wniosek o przeniesienie trzeba nadal składać do Dialogu chociaż Dialog to już Netia... W piątek podpisuję umowę.

Grażynko wybacz...