DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #844280  autor: Liper13
 08 sty 2016, 16:15
Witam :) a więc mam internet mobilny od ORANGE i kartę SIM 3G/R-UIM/LTE
Mieszkam na wsi lecz mam kupiony modem, router i antenę zewnętrzną
Modem USP huawei E3131 HSPA+ a router to tp-link TL-MR3220
Do modemu podpięta jest antena zewnętrzna, a modem jest w routerze
Internet do kompa idzie po kablu ethernet. Mam 100% zasięgu (strona modemu) lecz internet nie działa odpowiednio:/
Mój kolega ma mobilny internet też mieszka na wsi i z samym modemem i 3 kreskami zasięgu ma w speed teście Latency 40ms, Download 4.71 mbps a upload 0.51 mbps
a u mnie prezentuje się to tak :
w przeciągu 5 min 3 testy ( mam screeny lecz nie wiem jak wstawić )
Testy robione po tym jak w stronie modemu rozłączyłem się i połączyłem z internetem zmieniając ip (wtedy szybciej działa przez 1-2 min)
LATENCY DOWNLOAD UPLOAD
1 test : 87 ms 2.91 Mbps 0.39 Mbps
2 test 160 3.25 0.27
3 test 0 ms 1.49 0
ISP: ORANGE POLSKA
ORG: ORANGE POLSKA

Problem może w konfiguracji routera ? Nie wiem, nie znam się :/
Wcześniej mając mobilny z t-mobile to nie chodził, był wolny, albo całkiem fajnie działał :/
może gdzieś coś nie łączy i kabel jak się ruszy to coś się psuje ?
Dodam, że na stronie modemu w zakładce network pisze WAN port is not connected!
jestem zielony w tym temacie :/ Proszę o pomoc
 #845253  autor: Vieslav
 15 sty 2016, 07:44
Wszystko jest ok. Tak działa internet mobilny. Nikt Ci nie zagwarantuje stałej prędkości na mobilnym łączu: jest ono wrażliwe na obciążenie sieci, warunki atmosferyczne, siłę zasięgu, odległość od nadajnika. Jak chcesz.wyższe prędkości i stabilne połączenie to jest internet przez kabel.
 #846456  autor: Liper13
 21 sty 2016, 16:25
czy lepszy router zapewni szybsze łącze ?


Mieszkam w miejscowości Zdzieci Stare, gmina Połaniec, Świętokrzyskie
Mój znajomy mając internet z Cyfrowego Polsatu osiąga prędkość pobierania 2mb/s w dzień i mówi, że bywa sporo lepiej, a nie ma anteny zewnętrznej.

Położenie routera to Podłoga korytarza obok szafki, podłączona jest do niego antena zewnętrzna.
Nieraz jak ktoś z rodzinki wchodzi do pokoju przez który biegnie kabalek z anteny to neta przerywa.
Lub istnieją takie sytuacje, że na stronie routera tl-mr3220 rozłączam się i połączam to przez jakieś 3-5 min internet chodzi wręcz b. dobrze a później go prawie nie ma :( na stronce routera też nieraz widzę, że zasięg 19 proc po rozłączeniu się jest a jak klikam connect i się połączy jest 100%

Czy w Orange są jacyś konsultanci którzy mogą zobaczyć co i jak może być źle w moim domu i naprawienie ewentualnych usterek bądź skonfigurowanie routera lub ustawienie go w odpowiednim miejscu i ustawienie anteny ? Najbliższy Orange jest blisko mojej miejscowości więc nie było by problemów z dotarciem, ponieważ na co dzień jestem w połańcu.


Moge zrobić zdjęcia co i jak wygląda jeśli potrzeba ;-)
a poza tym zabiorę kartę do kolegi i zobaczę jak to się w jego routerze prezentuje, może też zabiorę go do siebie i zobaczymy co to będzie :)
 #846610  autor: grabarz
 22 sty 2016, 10:01
Z tego co się orientuję antena zewnętrzna nie wyręcza modemu a tylko go wspomaga.
Proponuję spróbować postawić router z modemem blisko okna i w możliwie jak najwyższym punkcie. Podłoga jes tabsolutnie złym pomysłem. Czasem kilka centymetrów wystarczy żeby wejść w lepszy zasięg. Pamiętaj, że sygnał idzie zawsze w linii prostej.

Zobacz na mapie zasięgu gdzie Orange ma swój nadajnik i ustaw antenę tak aby była po dobrej stronie budynku (tak aby sygnał nie musiał przechodzić przez cały budynek).

P.S.
Chyba, że jest to antena kominowa, to wtedy położenie modemu rzeczywiście nie ma większego znaczenia.
 #862623  autor: kwasimodo
 20 kwie 2016, 14:12
u mnie internet mobilny z orange się często wiesza, na szczęście pomaga wyłączenie i włączenie ale dzieje się tak coraz częściej więc w końcu i telefon padnie od tego ciągłego resetowania ... :/