DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #691632  autor: marcinb
 19 sty 2014, 18:14
Witam.

Potrzebuję znaleźć ofertę Internetu na kartę, charakteryzującą się tym, że:
- nie jest na zasięgu Orange i Aero2 (odpada więc bardzo promocyjna oferta Orange free na kartę),
- bez stałego abonamentu, lecz opłata za wykorzystane dane (Internet jest używany sporadycznie, możliwa jest sytuacja, że przez jakiś miesiąc w ogóle, a w innym okresie troszkę częściej - mam tu na mysli np. 1-2 dni w tygodniu. Szkoda więc płacić abonament),
- oferta bez modemu (sprzęt już jest).


Jak już wspomniałem wg mnie najbardziej nadaje się oferta Orange free, lecz zasięg jest tragiczny (tej sieci), ewentualnie karta z nju mobile i byłby wykorzystywany et ale ten sam problem z zasięgiem.

Co możecie polecić?

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM

 #691639  autor: Sig
 19 sty 2014, 18:43
Tak doświadczony użytkownik, a nie poda nawet szacowanego zapotrzebowania na transfer, bo "sporadycznie" to nic nie znaczy.

Przecież nie polecę ci w ciemno np. Plus na Kartę z Allegro, bo skąd mam wiedzieć, czy 12GB na 120 dni za ok. 55 zł się mieści w wymaganiach, czy nie? Niby sporo, ale może "sporadycznie" chcesz np. oglądać YouTube w 1080p? Skąd mamy wiedzieć?

OK, przeczytałem raz jeszcze. Oszacuj zużycie i myślę, że trzeba będzie celować w ofertę z długim okresem wazności konta i tanimi pakietami, ale z tego co widzę, to raczej będzie pasować (jak Orange odpada) oferta dla telefonów (może Virgin), ale jak toto działa na modemie, to nie dam gwarancji. W końcu to tethering, czy jak to się nazywa.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #691669  autor: marcinb
 19 sty 2014, 20:07
Witam Sig :-)

Sporadycznie to rzeczywiście sporadycznie - jeśli już będzie używany to max 100 MB na miesiąc.

Aby nie było za łatwo to nie będę mieć dostępu do tego sprzętu więc raczej odpada Internet pakietowy aktywowany bezpośrednio z modemu/telefonu lub za potwierdzeniem kodu sms.

Co mi przychodzi do głowy - play fresh i aktywowac raz większy pakiet, który przez play24 będzie co miesiąc przedłużany tym najmniejszym (25MB).
Tyle, że musiałbym o tym pamiętać - kłopot i nie kłopot (są kalendarze z przypomnieniami - do zrobienia ale zawsze jedna sprawa więcej do pamietania).

Najlepiej gdyby była jakaś karta z tarydfą data z roczną ważnością konta :)

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM

 #691723  autor: BUCKS
 19 sty 2014, 22:42
Virgin i 100MB gratis na 30 dni za doładowanie kwotą min. 10zł - promocja miała być do końca roku ale chyba nadal obowiązuje.
Mobile Vikings 2GB na 30 dni za doładowanie 19zł (zasięg Play i T-Mobile) albo co kowliek innego co daje możliwość zakupu np. pakietu 200MB, abyś miał rezerwę jeśli nie ma lejka.

 #691731  autor: buba1234
 19 sty 2014, 23:06
Chyba najlepiej brać Virgin i doladowywac co miesiac 10zł i masz bonus 100MB. Co jakiś czas kupowac 1GB za 19zł i potem przedłuzac pakietem za 2zł 25MB. Zarejestruj sie na stronie virgin to dostaniesz 50% do doladowania wtedy 1GB wyjdzie okolo 13zł.


Czy mozna ustawic stale zlecenie doladowania telfonu w banku?
Czy istnieje aplikacja na androida, ktora wysylalaby kody cyklicznie?


Troche mnie zdziwiles ze wystarczy 100MB.

________________________________

 #691764  autor: perdos1
 20 sty 2014, 00:54
marcinb pisze:Najlepiej gdyby była jakaś karta z tarydfą data z roczną ważnością konta :)
Virgin pasuje idealnie. Tak jak wyżej pisali, ładujesz za 10 zł i masz 15 zł na koncie+ 100MB ważne 30 dni + konto ważne rok. Jak ci się skończy pakiet to masz lejek 32Kb/s. Jeżeli lejek nie wystarczy to kupujesz pakiet za pieniądze z konta lub znów łądujesz za 10 zł.

 #695059  autor: marcinb
 31 sty 2014, 20:21
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Już kiedyś używałem Virgin do tego celu - chyba rok temu gdy mięli jakąś promocje na transmisję danych.
A teraz ładowałbym co miesiąc dyszkę (fakt, to nie majątek) i ładowałbym i ładowałbym... Zrobiłaby się skarbonka, a środków nie byłoby na co wydać :-)

Zastanawiam się czy jednak najbardziej ekonomicznym byłby wariant o którym pisałem wcześniej czyli play fresh z raz uruchomionym większym pakietem i przedłużanym później najtańszym 25 MB.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM

 #695068  autor: cyanoone
 31 sty 2014, 20:41
marcinb, W Virgin też są pakiety, nawet tańsze niż w PLAY Fresh :)

Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #695111  autor: buba1234
 31 sty 2014, 22:37
ładujesz, masz bonusy 100MB, a potem ze skarbonki kupujesz pakiety najlepiej 1GB i potem przedluzac waznosc pakietem 25MB za 2zł.

________________________________

 #695155  autor: marcinb
 01 lut 2014, 11:02
cyanoone pisze:marcinb, W Virgin też są pakiety, nawet tańsze niż w PLAY Fresh :)

Pozdrawiam ;)
wiem, wiem, korzystałem :-)

[ Dodano: 2014-02-01, 11:04 ]
buba1234 pisze:ładujesz, masz bonusy 100MB, a potem ze skarbonki kupujesz pakiety najlepiej 1GB i potem przedluzac waznosc pakietem 25MB za 2zł.
no dobra :-)


---
Ok, to mógłby być Virgin zamiast Fresha, ale pamiętam (przynajmniej z rok, dwa temu) iż nie można było przedłużać tam pakietów zdalnie - trzeba było podawać kod z smsa, a nie mam możliwości być przy modemie aby go odczytać (ok, mam możliwośc ale musiałbym specjalnie jechać...).

Nie wiem jak jest teraz.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM

 #695400  autor: Karlos20
 02 lut 2014, 13:16
Cześć marcinb :)
Virgin ma duży plus w kwestii pakietów netowych, gdyż możesz zakupić dowolny pakiet netowy - więcej niż raz (w porównaniu do taryf na kartę w Play bez MiniMaxa).
2 zł za 25 MB albo doładowanie za 10 zł z gratisowymi 100 MB + przedłużenie go kolejnymi 25 MB. Zawsze jest też lejek 32 kbit/s, bez limitu przetransferowanych danych, póki konto jest aktywne na wychodzące.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #707430  autor: marcinb
 01 kwie 2014, 15:52
Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Przyciskam 'pomógł'.
ps. Ostatecznie mam internet z vectry - 1GB/m-c od znajomej na tzw. wieczne oddanie - sama nie korzysta.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #915285  autor: marcinb
 11 mar 2017, 18:35
Lekko odkopię temat :-)
Teraz jest pytanie o cykliczny inernet, tak ze 3-5 GB co miesiąc.
Bezdotykowy :-)
To znaczy najlepiej aby uruchomić jakiś pakiecik cykliczny, pilnować tylko aby nie zabrakło środków i niech hula samo.

Jeśli nic nie znajdę (tańszego i z <GB/m-c) to namówię zainteresowaną na
http://www.play.pl/oferta/play-internet ... -internet/
Czyli abonament z 1oGB za 10 zł.

Jest teraz np. w VM 1 GB za 2 zł, ale to trzeba pilnować kiedy się kończy, sam się nie odnawia itd.

Macie jakieś propozycje?

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #915295  autor: amigo007
 11 mar 2017, 19:13
Jak 3-5gb starczają, to rzeczywiście play nie jest zły. Nie wiem też jak u Ciebie z zasięgiem. Z orange masz np. ofertę na kartę orange free na kartę. Doładowanie 25zł daje extra 10gb na miesiąc. Środki bonusowe można za darmo wydłużyć do roku czasu. I doładować ponownie w razie wykorzystania pakietu. Doładowanie 50zł daję 15gb transferu. 100zł to 50gb, a 200zł daje extra 100gb. I jak mówiłem te gigabajty wydłużamy do roku czasu. Jest też na przykład oferta lajtmobile (zasięg plus gsm), i ich internet mobilny. W opcji z miesięcznym wypowiedzeniem, mamy 20gb za 20zł miesięcznie. Przy umowie na 24 m-ce, przez 6 m-cy płacimy 10zł później 20zł.
 #915300  autor: amigo007
 11 mar 2017, 19:44
No to mówię że play nie jest zły, daję ci kilka alternatyw. Właściwie jeśli byś chciał przetestować pakiety w lajtmobile (sieć plus), to teraz masz promocję na startery za 5zł. Pakiet internetowy też masz 10gb za 10zł. Tylko niestety wersja "dotykowa", co miesiąc trzeba włączać. W wersji cyklicznej mają tylko 4gb za 14,99zł (nieopłacalne). Jest też promocja w karcie +100% pierwszego doładowania do 500zł. Więc ceny pakietów dzielimy na pół przez ileś miesięcy (po odpowiednim doładowaniu). A moje zestawienie nie do końca musi być droższe. Piszesz 3-5gb. Jeśli zszedłbyś bliżej 3gb, to w orange owszem raz doładowujesz za 25zł. Ale po wydłużeniu środków, masz ten transfer na rok. Wykorzystując miesięcznie 3gb lub ciut więcej. Masz za 25zł 3 m-ce internetu. 8,33zł na miesiąc. I samo 25zł jest na koncie, do zużycia później cennikowo na internet. Lub nawet na sms premium.
 #925709  autor: sa
 14 maja 2017, 09:04
a2mobile za 9,90zł masz 5gb bez limitu prędkości(zasięg plusa jako roaming ale działa bez problemu przetestowane i na telefonach jako modemach i na samym modemie)a potem z progami prędkości 3 Mb/s i 1Mb/s,co 5Gb, a po zużyciu 15GB jest standardowy "lejek" 512kb i masz go już no limit.Pakiet jest standardzie cykliczny ,ale jakby nie była potrzebny to po uruchomieniu pakietu można go wyłączyć kodem.

W przypadku tego neta coś pisał wcześniej tj.do 100mb na m-c to doszła nowa opcja,bo jest w play nowa oferta odNOWA tam za np.5zł kupujesz pakiet 1GB i jest ważny tak długo póki go nie zużyjesz,nic nie trzeba włączać poza samym pakietem.A jedyny wymóg to faktycznie korzystać z tej karty co m-c ,a wtedy użytkowanie jest w zasadzie bez terminu ważności i bez żadnych dodatkowych opłat..