DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

 #630007  autor: Forest01
 28 kwie 2013, 21:40
A NOM rozważałeś? brat jakiś czas temu szukał taniego oparatora i trafił do nich. Z tego co się orientuje płaci grosze za abonament i ogolnie jest zadowolony.

 #630784  autor: pioter28
 03 maja 2013, 20:43
Od 1 maja br. mam WLR z NOM-u na linii TP/Orange. Abonament "Dzwoń oszczędnie" na 24 m-ce w cenie 28,01 zł w tym 15 minut na stacjonarne. Z telefonu stacjonarnego mało korzystam, głównie to ktoś do mnie dzwoni i bardziej służy mi on jako łącze pod internet, dlatego zdecydowałem się na alternatywnego operatora, żeby trochę odciążyć finanse. W chwili obecnej poza samym kablem, który jest własnością TP/Orange, żadna umowa mnie z nimi nie wiąże. BSA (TKTelekom) i WLR mam w dwóch różnych firmach, z polskim kapitałem, więc przynajmniej kasa zostaje w kraju.

 #633200  autor: Forest01
 15 maja 2013, 18:17
Moj braciak też jakąś podobną cenę ma w NOMie, nie pamiętam teraz dokładnie ale może to ten sam abonament, o którym Ty piszesz. Sam się zastanawiam nad nimi. Jak widać czasami warto zajrzeć do ofert mniej znanych operatorow, żeby jak to ująłeś odciążyć domowy budżet.

 #633221  autor: pioter28
 15 maja 2013, 20:07
W maju NOM zmienił swoją ofertę i taryfy "Dzwoń oszczędnie" chyba już nie ma w sprzedaży. Tak przynajmniej widnieje na ich stronie internetowej. A co do firm alternatywnych, to krótko po przełączeniu mnie do NOM-u miałem telefon z firmy Nowa Telefonia i oferowali obniżenie abonamentu. Oczywiście powiedziałem, że już obniżyłem i podziękowałem, ale patrząc na ich stronę, to najtańszy abonament jest za 29.90 zł w tym 30 minut rozliczanych sekundowo i rozmowy tańsze od NOM-u. No trudno pośpieszyłem się i w miarę dobra oferta przeszła mi koło nosa. :?

 #633236  autor: marcin0216
 15 maja 2013, 21:14
my mamy z kolei WLR w t-mobile. abo 35 zł, w tym 60 min na T i stacjonarne, do tego rabat 10 zł, za to że jedna z komórek jest w T. podobne rabaty są w orange, z tym że tam abo i na komórce i na stac musi być conajmniej 39

 #633981  autor: optymusprime
 19 maja 2013, 17:04
Czy można się spodziewać lepszych, tańszych ofert od lipca, po spadku MTR?

 #634013  autor: Maniek99
 19 maja 2013, 18:34
@optymusprime
Taniej, nie sądzę, chyba że w VoIPach.
Kablowi pewnie więcej minut dorzucą, żeby spowolnić uciekających.

 #634388  autor: solidburn
 21 maja 2013, 12:55
t-mobile umowa na 12 miesięcy numer stacjonarny przeniesiony z tpsa i jest jako GSM niby w obrębie domu co przekłada się na przynajmniej 10km od niego cena 10zl w tym 0min
kończy się na dniach i musze powalczyć o zmniejszenie kwoty ;) zrezygnuje z papierowej fak
 #882779  autor: aster
 15 sie 2016, 14:39
Może ktoś pomoże w pewnej sprawie - kilka lat temu rodzice dali się namówić jakiejś firmie Novum na przeniesienie z Tepsy do nich swojego numeru stacjonarnego.

Są w jakiejś podstawowej taryfie, chyba tej za 31,50zł/mies. i rozmowami po 0,16/0,21zł (lokalne/międzystrefowe).

Generalnie chcą zachować swój numer stacjonarny tak więc szukam dla nich najniższego abonamentu gdyż telefon służy głównie do odbierania połączeń. Czy jest coś lepszego/tańszego na rynku?
 #883141  autor: Ruben
 18 sie 2016, 09:59
@aster,
numer stacjonarny można przenieść także do operatora komórkowego np. T-mobile czy Play i korzystać na telefonie komórkowym w promieniu do 500m od domu.
W Play najniższa cena dla utrzymania numeru to 10pln/m-c a przy pełnym no limicie 20pln/m-c.
 #883304  autor: Youtro
 19 sie 2016, 11:04
Witam serdecznie,
ceny abonamentów są dość wysokie. Czy ktoś z Was zna temat od drugiej strony?

Co wpływa na cenę obanamentów u operatorów oferujących telefony stacjonarne? Jakie koszty ponosi operator jeśli i tak korzysta z linii TP (dzięki umowie Third Part Acces) poza oczywistymi:
- koszt wystawiania i doręczania faktur,
- utrzymania działu księgowego,
- pomocy technicznej (infolinii),
- działu marketingu i sprzedaży.

Czy o linię, jakość połączeń, brak przerw w dostawie usługi trzeba jakoś specjalnie dbać, czy to jest na barkach TP?

O jakichś kosztach zapomniałem?
 #883584  autor: aster
 21 sie 2016, 00:48
Ruben pisze:@aster,
numer stacjonarny można przenieść także do operatora komórkowego np. T-mobile czy Play i korzystać na telefonie komórkowym w promieniu do 500m od domu.
W Play najniższa cena dla utrzymania numeru to 10pln/m-c a przy pełnym no limicie 20pln/m-c.
Dzięki za info - oni woleliby zachować tradycyjny, stacjonarny telefon, w ogóle nie wiem czemu przeszli z Tepsy do tego Novum, ale nic już z tym nie poradzę. Są jeszcze kolejne numery w domu z Netii, ale tu sporo usług (włącznie z netem) jest w trakcie wypowiedzenia.

Netia w ogóle zmieniła się nie do poznania na przestrzeni lat - i to w negatywnym świetle. Dziś np. w ogóle nie sposób znaleźć cen na ich stronie, ani szczegółowych info na temat taryf na telefon stacjonarny. Jest to cień firmy, z którą miałem do czynienia lata temu...