DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #609879  autor: marianek34
 25 sty 2013, 14:29
Tak, telefon stacjonarny musi być i najlepiej właśnie z tym pakietem 60 minut. Dla mnie oferta z T-Mobile jest najkorzystniejsza.

[ Dodano: 2013-01-25, 14:37 ]
Tmobile nie podpisała odpowiednich porozumień i na linii TP umie przenosić numery tylko od i do TP
Czyli najpierw do TP na umowe np. 12 miesiecy i pozniej do T????

 #609894  autor: zygikuleczka
 25 sty 2013, 15:40
Rezo, jest odwrotnie chyba. W przypadku Nowa Taryfa Domowa nie płaci się za utrzymanie łącza.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #609906  autor: Maniek99
 25 sty 2013, 16:25
@marianek34
Teoretycznie tak, choć najlepiej zapytać w T.

 #610020  autor: Vieslav
 26 sty 2013, 10:18
zygikuleczka pisze:W przypadku Nowa Taryfa Domowa nie płaci się za utrzymanie łącza.
Płaci się jeśli masz ADSL. W regulaminie każdej usługi ADSL masz zapis, że jeśli nie ma żadnej usługi głosowej aktywnej na danej linii (fizycznej linii, czyli kolokwialnie na drucie, nie na numerze) to płacisz za utrzymanie. Nowa Taryfa Domowa nie jest usługą na linii Orange! Jest to telefon stacjonarny przez sieć GSM, czyli coś jak komórka tylko o ograniczonym zasięgu.

 #622087  autor: macc
 22 mar 2013, 21:10
"Rozmowy za 5 groszy" - świąteczny prezent od telefonii HaloNet

Z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy dla Klientów telefonii HaloNet promocję "Rozmowy za 5 groszy".

Promocja obowiązuje od 28 marca do 01 kwietnia br. W tym okresie będzie można wykonywać połączenia na numery stacjonarne do wybranych krajów po obniżonej stawce tj. 5 groszy brutto za minutę rozmowy.

Promocją są objęte następujące Państwa: Polska, Niemcy, Francja, Irlandia, Wielka Brytania i Włochy. Dzięki promocyjnym stawkom koszty rozmów zmniejszą się (w porównaniu z obowiązującym cennikiem HaloNet), w zależności od danego kierunku, od 28 do 44%.

Szczegółowe informacje dotyczące "Rozmów za 5 groszy" są dostępne na stronie: www.halonet.pl/promocje/rozmowy-za-5groszy/.
halonet wprowadza promocję połączeń na święta

 #630007  autor: Forest01
 28 kwie 2013, 21:40
A NOM rozważałeś? brat jakiś czas temu szukał taniego oparatora i trafił do nich. Z tego co się orientuje płaci grosze za abonament i ogolnie jest zadowolony.

 #630784  autor: pioter28
 03 maja 2013, 20:43
Od 1 maja br. mam WLR z NOM-u na linii TP/Orange. Abonament "Dzwoń oszczędnie" na 24 m-ce w cenie 28,01 zł w tym 15 minut na stacjonarne. Z telefonu stacjonarnego mało korzystam, głównie to ktoś do mnie dzwoni i bardziej służy mi on jako łącze pod internet, dlatego zdecydowałem się na alternatywnego operatora, żeby trochę odciążyć finanse. W chwili obecnej poza samym kablem, który jest własnością TP/Orange, żadna umowa mnie z nimi nie wiąże. BSA (TKTelekom) i WLR mam w dwóch różnych firmach, z polskim kapitałem, więc przynajmniej kasa zostaje w kraju.

 #633200  autor: Forest01
 15 maja 2013, 18:17
Moj braciak też jakąś podobną cenę ma w NOMie, nie pamiętam teraz dokładnie ale może to ten sam abonament, o którym Ty piszesz. Sam się zastanawiam nad nimi. Jak widać czasami warto zajrzeć do ofert mniej znanych operatorow, żeby jak to ująłeś odciążyć domowy budżet.

 #633221  autor: pioter28
 15 maja 2013, 20:07
W maju NOM zmienił swoją ofertę i taryfy "Dzwoń oszczędnie" chyba już nie ma w sprzedaży. Tak przynajmniej widnieje na ich stronie internetowej. A co do firm alternatywnych, to krótko po przełączeniu mnie do NOM-u miałem telefon z firmy Nowa Telefonia i oferowali obniżenie abonamentu. Oczywiście powiedziałem, że już obniżyłem i podziękowałem, ale patrząc na ich stronę, to najtańszy abonament jest za 29.90 zł w tym 30 minut rozliczanych sekundowo i rozmowy tańsze od NOM-u. No trudno pośpieszyłem się i w miarę dobra oferta przeszła mi koło nosa. :?

 #633236  autor: marcin0216
 15 maja 2013, 21:14
my mamy z kolei WLR w t-mobile. abo 35 zł, w tym 60 min na T i stacjonarne, do tego rabat 10 zł, za to że jedna z komórek jest w T. podobne rabaty są w orange, z tym że tam abo i na komórce i na stac musi być conajmniej 39

 #633981  autor: optymusprime
 19 maja 2013, 17:04
Czy można się spodziewać lepszych, tańszych ofert od lipca, po spadku MTR?

 #634013  autor: Maniek99
 19 maja 2013, 18:34
@optymusprime
Taniej, nie sądzę, chyba że w VoIPach.
Kablowi pewnie więcej minut dorzucą, żeby spowolnić uciekających.

 #634388  autor: solidburn
 21 maja 2013, 12:55
t-mobile umowa na 12 miesięcy numer stacjonarny przeniesiony z tpsa i jest jako GSM niby w obrębie domu co przekłada się na przynajmniej 10km od niego cena 10zl w tym 0min
kończy się na dniach i musze powalczyć o zmniejszenie kwoty ;) zrezygnuje z papierowej fak
 #882779  autor: aster
 15 sie 2016, 14:39
Może ktoś pomoże w pewnej sprawie - kilka lat temu rodzice dali się namówić jakiejś firmie Novum na przeniesienie z Tepsy do nich swojego numeru stacjonarnego.

Są w jakiejś podstawowej taryfie, chyba tej za 31,50zł/mies. i rozmowami po 0,16/0,21zł (lokalne/międzystrefowe).

Generalnie chcą zachować swój numer stacjonarny tak więc szukam dla nich najniższego abonamentu gdyż telefon służy głównie do odbierania połączeń. Czy jest coś lepszego/tańszego na rynku?
 #883141  autor: Ruben
 18 sie 2016, 09:59
@aster,
numer stacjonarny można przenieść także do operatora komórkowego np. T-mobile czy Play i korzystać na telefonie komórkowym w promieniu do 500m od domu.
W Play najniższa cena dla utrzymania numeru to 10pln/m-c a przy pełnym no limicie 20pln/m-c.
 #883304  autor: Youtro
 19 sie 2016, 11:04
Witam serdecznie,
ceny abonamentów są dość wysokie. Czy ktoś z Was zna temat od drugiej strony?

Co wpływa na cenę obanamentów u operatorów oferujących telefony stacjonarne? Jakie koszty ponosi operator jeśli i tak korzysta z linii TP (dzięki umowie Third Part Acces) poza oczywistymi:
- koszt wystawiania i doręczania faktur,
- utrzymania działu księgowego,
- pomocy technicznej (infolinii),
- działu marketingu i sprzedaży.

Czy o linię, jakość połączeń, brak przerw w dostawie usługi trzeba jakoś specjalnie dbać, czy to jest na barkach TP?

O jakichś kosztach zapomniałem?
 #883584  autor: aster
 21 sie 2016, 00:48
Ruben pisze:@aster,
numer stacjonarny można przenieść także do operatora komórkowego np. T-mobile czy Play i korzystać na telefonie komórkowym w promieniu do 500m od domu.
W Play najniższa cena dla utrzymania numeru to 10pln/m-c a przy pełnym no limicie 20pln/m-c.
Dzięki za info - oni woleliby zachować tradycyjny, stacjonarny telefon, w ogóle nie wiem czemu przeszli z Tepsy do tego Novum, ale nic już z tym nie poradzę. Są jeszcze kolejne numery w domu z Netii, ale tu sporo usług (włącznie z netem) jest w trakcie wypowiedzenia.

Netia w ogóle zmieniła się nie do poznania na przestrzeni lat - i to w negatywnym świetle. Dziś np. w ogóle nie sposób znaleźć cen na ich stronie, ani szczegółowych info na temat taryf na telefon stacjonarny. Jest to cień firmy, z którą miałem do czynienia lata temu...