DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #389630  autor: Prezesek
 24 lut 2010, 17:58
Jest taka możliwość? Radiowo? Od razu zaznaczam, ze telefonu stacjonarnego z Orange nie chcemy... Możesz coś więcej napisać mi na PW o tym telefonie i internecie? Z góry dzięki za info :wink:

 #389640  autor: simon.m
 24 lut 2010, 18:27
jeżeli tp odmawia podłączenia tela z powodów technicznych to masz prawną możliwośc podpisania tzw. aneksu 10mc. W tym czasie tp zobowiązuje się do podłączenia Ci telefonu stacjonarnego (usługa powszechna). Jeżeli nie dotrzyma tego terminu, to co miesiąc (do czasu podłączenia) będzie wypłacac Ci w ramach rekompensaty kwotę abo (50zł).
wszystko ładnie pięknie tylko nikt nie zagwarantuje Ci że to będzie podłączenie kablowe, czy radiówkę z tp.
internet nie jest tzw. usługą powszechną więc nie muszą Ci go podłączyc

 #389658  autor: kamil1221
 24 lut 2010, 19:28
Wszystko o Internecie Satelitarnym
Jeśli chodzi o telefon radiowy - dokładnych informacji Tobie nie jestem w stanie udzielić bo nie znam cen i w jaki sposób jest on zakładany.
Pytanie najlepiej kierować pod 19393.

 #389668  autor: blade827
 24 lut 2010, 20:31
Kamil ostatnie pytanie od kiedy moge korzystac juz z Neo ? Czy gdy monter podepnie juz gniazdko moge podpinac juz modem i korzystam ? zaznacze ze modem juz mam w domu ale siedzi w pudełku ;)

 #389669  autor: kamil1221
 24 lut 2010, 20:44
Dostaniesz informację albo smsową, bądź z salonu który zakładał ci usługę zadzwoni ktoś informując o tym że możesz się już podłączyć do internetu i logować.

 #390047  autor: blade827
 26 lut 2010, 17:05
Ostatnia sprawa ktora mnie strasznie gnebi to sprawa techniczna. Wiem ze ekipa z TP ciagnac kabel do domu np ze skrzynki TP znajdujacej sie na słupie uzywa kabla telefonicznego ktorego zwieczeniem w domu jest gniazdko wiercone prosto w scianie, i tutaj pojawia sie moj dylemat czy TP dysponuje takim zakonieczniem kabla tzn gniazdkiem umozliwiajacym jego polaczenie z modemem aby nie trzena go było umieszczac w scianie. Czy maja cos na wzzor jakies kostki lub listwy aby mozna ja bylo swobodnie polozyc np na ziemi bez rozwalania sciany ? Pytam czysto z ciekawosci bo przez okres 10 lat sa montowane ciagle te same gniazdka moze TP ma cos takiego przyszlosciowego mam nadzieje ze dobrze mnie zrozumieliscie ?? Jesli sczescie pozwoli i takie cos by istnialo to czy nie ma problemu z wyborem u montera spsosobu instalacji ?

PS. Niestety minely 3 dni i ani slychu telefonu od montera w sprawie pociagniecia kabla moze poniedzialek bedzie szczesliwy bo na weekend nie licze

Pozdrawiam

 #390093  autor: abcd
 26 lut 2010, 19:48
blade827 pisze:Czy maja cos na wzzor jakies kostki lub listwy aby mozna ja bylo swobodnie polozyc np na ziemi bez rozwalania sciany ?
U mnie połączeniem jest kabel ethernetowy zakończony wolno wiszącym gniazdkiem do montażu w ścianie.

 #391939  autor: blade827
 08 mar 2010, 08:24
No i jednak stało sie najgorsze co mogło być telefon do działu technicznego i informacja ze brak wolnych portów do podłączenia. Dobrze ze wykonałem telefon inaczej czekałbym pewnie z miesiac na monetra widmo. Pani z działu tech uprzejmie poinformowała ze najlepiej co miesiac skladac umowe i czekac bo byc moze ktoregos miesiaca port sie zwolni. Nie no to sa jakies jaja normalnie, chce placic za internet ale nikt tej kasy odemnie niechce mamy rok 2010 przypomne. Niestety ale alternatywy nie ma a jedyna mozliwoscia jest pociagniecie kabla od TP myslicie ze jest jakas mozliwosc sklonienia ich do modernizacji tak aby dalo sie podpiac wiecej uzytkownikow i co najwazniejsze aby mozna bylo miec internet wiekszy niz 2 MB bo niestety takie sa u nas ograniczenia. Poprostu idzie sie zalamac

 #392037  autor: simon.m
 08 mar 2010, 18:17
nic nie zdziałasz... nie zmusisz tp do podłączenia neo. ew. popytaj się czy jesteś w zasięgu orange freedom pro (tylko że tam są limity i prędkośc do 1mega)