DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #389075  autor: blade827
 21 lut 2010, 20:12
Podczepie sie pod temat gdyz poprostu moj net z radiowki doprowadza mnie do totalnego szału. Moj wybór padł na TP gdyż w miescie w ktorym mieszkam 90 % mieszkancow korzysta wlasnie z niego. Mieszkam na ulicy w domkach jednorodzinnych Neostrade ma co druga osoba, wiec chciałbym miec i ja niestety nie mam telefonu. Co do problemow z instalacja chyba ? nie powonno byc problemow (chyba) MOje pytanie jak to jest z tym pociagnieciem samego kabla na internet czy nie ma z tym zadnych problemow ? Jaki by był koszt tego ? Zastanawiema sie na Freedomem gdyz jestem abonentem Orange tylko nie wiem jak to jest czy te 29 zl placiłbym Tp za kabel a freedoma Orange ? Wolalbym jednej firmie bo chyba internet zarowno Neostrada jak i Freedom jest cenowo taki sam ? Czy ktos jest moze konultantem w tej sprawie i moglby mi poradzic bo poprostu na swojaja radiowke trace nerwy place gosciowi 50 zl a net chodzi makabrycznie szczegolnie jak dosiadzie sie 8 osob do niego (4 mb rozdzielone na 10 osob - tragedia)

 #389078  autor: kamil1221
 21 lut 2010, 20:19
Podłączenie się do linii stacjonarnej kosztuje 12,20zł - wtedy zobowiązujesz się że przez rok nie zmienisz TP na innego operatora.

Jeśli chcesz Internet w Orange to za linię i tak będziesz płacił TP.
Orange Freedom jest tańszy o kilka zł od Neo, a dla Klientów Orange jeszcze tańszy + pakiety złotówek do wykorzystania w orange na swój numer otrzymujesz (1Mb/s - 20zł, 2 i 6Mb/s - 30zł).

 #389080  autor: blade827
 21 lut 2010, 20:34
Kamil dzieki piekne za szybka odpowiedz ;) Rozumiem ze to 12, 20 zł to cala kwota jaka ponosze za pociagniecie kabla do siebie razem z wierceniem w scianach itp ? a potem tylko place to 29 zl TP za utrzymanie lini ? Do kogo najlepiej zglosic sie o instalacje takiego kabla (pociagniecie ze skrzynki do siebie na chate) ? I ile musialbym czekac az montezy z TP mi taka usluge zrobia moze wiesz to :) Chialbym Orange 6 mb bo chyba taki by mnie najbardziej interesowal czytalem iz dostaje dodatkowe 30 zl w pakiecie ale jak one sa przyznawane na moj telefon komorkowy czy jak ( w tej chwili posiadam Orange abonament 55 ) ?

 #389085  autor: kamil1221
 21 lut 2010, 20:39
Po zamówienie łącza możesz się udać do salonu TP lub Orange.
Monter przyjeżdża zazwyczaj tydzień po wprowadzeniu zamówienie.
Jeżeli chodzi o wprowadzenie zamówienie - musisz mieć ze sobą dowód osobisty i jakies dokument potwierdzający że masz prawo do lokalu.

Jak otrzymasz już pierwszy rachunek za linię będziesz mógł w salonie TP lub Orange zawrzeć umowę na Freedoma.

6 mega to dość dużo - nie wiadomo czy będą warunki techniczne.

Co mies. dostaniesz 30zł na rozmowy w orange - środki będą wpływały na Twój numer.

 #389086  autor: kerim36
 21 lut 2010, 20:42
blade827,

szczegoly:
KLIKNIJ

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

net

 #389195  autor: kiwi7
 22 lut 2010, 15:18
Hej, a jestes pewien , ze net mobilny u Ciebie sprawnie funkcjonuje? Wiem , ze w centrum miasta jest ok. i duza częśc użytkowników jest zadowolona, ale z tego co slyszalam na obrzezach miasta z polaczeniami bywa roznie u wszystkich operatorow oferujach net mobilny. Fajnie by było, gdyby wprowadzili możliwość przetestowania neta na probe , jak w neostradzie?

 #389222  autor: simon.m
 22 lut 2010, 18:16
lepiej weź normalny numer telefoniczny i od razu zawieś (21,35zł/mc) wychodzi taniej niż za utrzymanie łącza (29zł/mc) po roku masz prawie 100zł w kieszeni.

 #389250  autor: blade827
 22 lut 2010, 20:18
kamil mam pytanko czy jest w tej chwili mozliwosc sprawdzenia czy da rade to 6 mb u mnie pociagnac ? jak myslisz bo zalezy mi wlasnie na tym necie w tej chwili widze ze jest jakas promcja na 12 miesiecy 89 zl wiec wole doplacic troche wiecej i miec cos szybszego ;jutro wybieram sie do salonu Orange mam kilka pytan gdyz pisales mi wczesniej ze do wydania dyspozycji o pociagniecie kabla orpocz dowodu potzebowac bede jakis dokument o zezwoleniu na instalacje w danym lokalu. Czy to oznacza iz nie bede mogl tego zapisac na siebie tylko na ktoregos z moich rodzicow o co w tym chodzi ? rozumiem ze oczekiwanie na instalacje trwa okolo tygodnia wiec kiedy moze przyjsc pierwszy rachunek za dierzawe lacza zebym mogl juz zakupic Freedoma ? bo rozumiem z tego co pisales ze musze czekac do pierwszego rachunku wiec jak mniemam moze to byc nawet miesiac jesli sie myle prosze o poprawe :) dzieki z gory za odpowiedz

 #389275  autor: kamil1221
 22 lut 2010, 21:45
W salonie powinni sprawdzić dzwoniąc pod numer odpowiedniego działu - lecz jest to tylko wstępna weryfikacja i nie jest ona ostateczna.

Podczas spisywania zamówienia na linię możesz podać w uwagach że warunkiem instalacji jej ma być umożliwienie świadczenie internetu o prędkości 6Mb/s.

Musisz mieć jakiś dokument potwierdzający iż jesteś właścicielem i/lub możliwość zarządzania mieszkaniem (np. jakiś akt notarialny).

Potrzeby jest rachunek za linię, gdyż musisz jakoś udowodnić że ją posiadasz i jest aktywna.

Tak może być to mies. i nawet trochę więcej.

 #389585  autor: blade827
 24 lut 2010, 15:17
Takie małe sprostowanie. Po wczorajszej wizycie w salonie Orange zamowiona juz mam linie od TP (czekam na montera) i do tego Neostrada 2 mb na 12 miesiecy. Niestety nie udało sie zakupic Freedom gdyz pracownik salonu poinformował mnie iz ewentualnoscia jest jesli zakupiłbym zamisat samego kabla (29 zl/miesiac) abonament 50 zl w TP i natychmiastowe zawieszenie go (oplata 21 zl/miesiac) dziwne gdyz myslalem ze majac juz sam kabel od TP nawet w postaci tej glupiej dierzawy lacza moge sobie dowolnie podpinac badz tez Neo lub Freedom przynajmniej tak wywniskowalem z wczesniejszych postow - tutaj skierowanie do ziomka Kamila ktory wszystko objasnij w szczególach jeszxze raz wielkie dzieki :) Kamil moze wiesz cos w tym temacie czy to normalne ? Chcialem brac Freedom ze wzgledu na zl do Telefonu ale niestety bede musial chyba poczekac te 12 miesiecy ;) Moje pytanie po jakim okresie jesli bede mial juz Neo moge sprobowac zwiekszyc na probe do 6 mb czy trzeba to jakos zglosic w salonie lub na telefon, czy oni w jakis sposob moga mi to wczesniej sprawdzic czy te 6 MB da rade wogole jakos śmignac u mnie, przy zalozeniu ze 2 MB chodzi calkiem znosnie ( mam ogromna nadzieje na to ;) )? ??

 #389599  autor: kamil1221
 24 lut 2010, 16:04
Dziwne - sam pracuje w salonie Orange i nigdy nie miałem problemu z Freedomem na samym kablu. Może się regulamin w tej kwestii zmienił - bo sam zakładałem już baroooodz dawno.

Zwiększyć prędkość możesz w Salonie TP lub Orange, ale jak mnie również pamięć nie myli przez 19393. Prędkość wydaje mi się że możesz już zwiększyć praktycznie na start gdy zostanie uruchomiony net w opcji 2Mb/s - po prostu ewentualna zmiana prędkości nastąpi przy nowym okresie rozliczeniowym.

 #389604  autor: Prezesek
 24 lut 2010, 16:22
Witam,
Mam pytanie odnoście neostrady bez tela... Mianowicie, czy jezeli nie bedzie mozliwości technicznych ( w miejscu, w którym chcemy ją podłączyc tepsa nie ma kabli) należy się jakieś odszkodowanie? Czy te odszkodowanie jest tylko za telefon w tepsie ( 50 zł miesięcznie to chyba jest)

 #389606  autor: kamil1221
 24 lut 2010, 16:28
Jakie odszkodowanie ?

Podczas składania zamówienie na linię powinieneś w uwagach zaznaczyć że chcesz instalacji linii pod warunkiem możliwości świadczenia usługi Neostrady o danej przepustowości.

 #389608  autor: Prezesek
 24 lut 2010, 16:42
Kamil1221 Tepsa ma zapewnić każdemu mieszkańcowi Polski dostęp do telefonu stacjonarnego,lini... Chyba się nie mylę? Osoba z mojej rodziny składała już kilka wniosków tel+neo, sam tel, sama neo itp kombinacje na całego... i za każdym razem odmowa, ponieważ nie ma możliwości technicznych... I dlatego pytam czy z tej racji nalezy nam się jakieś odszkodowanie.. ,(bo telefonu samego też nie podłaczą)I czy aby je uzyskać muszę złożyć wniosek o telefon czy o samą linię? oczywiście + neostrada. Na telepolis był kiedyś taki artukuł, że tepsa płaci swoim niedoszłym klientom.

 #389614  autor: kamil1221
 24 lut 2010, 16:49
Zawsze mogą ci w takim przypadku założyć telefon radiowy - do którego linii nie potrzeba.
Telefon będzie gwarantowany, a Internet satelitarny.

 #389630  autor: Prezesek
 24 lut 2010, 17:58
Jest taka możliwość? Radiowo? Od razu zaznaczam, ze telefonu stacjonarnego z Orange nie chcemy... Możesz coś więcej napisać mi na PW o tym telefonie i internecie? Z góry dzięki za info :wink:

 #389640  autor: simon.m
 24 lut 2010, 18:27
jeżeli tp odmawia podłączenia tela z powodów technicznych to masz prawną możliwośc podpisania tzw. aneksu 10mc. W tym czasie tp zobowiązuje się do podłączenia Ci telefonu stacjonarnego (usługa powszechna). Jeżeli nie dotrzyma tego terminu, to co miesiąc (do czasu podłączenia) będzie wypłacac Ci w ramach rekompensaty kwotę abo (50zł).
wszystko ładnie pięknie tylko nikt nie zagwarantuje Ci że to będzie podłączenie kablowe, czy radiówkę z tp.
internet nie jest tzw. usługą powszechną więc nie muszą Ci go podłączyc

 #389658  autor: kamil1221
 24 lut 2010, 19:28
Wszystko o Internecie Satelitarnym
Jeśli chodzi o telefon radiowy - dokładnych informacji Tobie nie jestem w stanie udzielić bo nie znam cen i w jaki sposób jest on zakładany.
Pytanie najlepiej kierować pod 19393.

 #389668  autor: blade827
 24 lut 2010, 20:31
Kamil ostatnie pytanie od kiedy moge korzystac juz z Neo ? Czy gdy monter podepnie juz gniazdko moge podpinac juz modem i korzystam ? zaznacze ze modem juz mam w domu ale siedzi w pudełku ;)

 #389669  autor: kamil1221
 24 lut 2010, 20:44
Dostaniesz informację albo smsową, bądź z salonu który zakładał ci usługę zadzwoni ktoś informując o tym że możesz się już podłączyć do internetu i logować.