DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #321258  autor: Pedros
 05 mar 2009, 16:23
tetris pisze: Moim zdaniem demonizujesz ;) jakby się dobrze zastanowić, to ostatnio sporo decyzji jest tam ok, niedawno obniżyli stawki ze stacjonarek na komy, wczoraj widziałem też niusa, że ceny za voip (na komórki) też poszły w dół...czasem odnosze wrażenie, że cokolwiek tp by nie zrobiła to i tak będzie źle odebrane....
fakt nie taka TPSAa zła jak ja maluja ;)
ale ogólnie jestem chyba nastawiony anty TPSiarsko wiec emocje wziely gora

jednak trzeba przyznac ze spadly ceny na kom i na kom na VoIP'ie

Tempus Fugit Acternitas Manaet

 #321275  autor: piotrekkk
 05 mar 2009, 18:21
Pedros, obiecałeś ciekawą ofertę Netii... a wyszło... to co zwykle... owszem na LLU, oferta jest godna przemyślenia jeśli ktoś jest w zasięgu LLU, ale WLR i BSA nie wiele się zmieniają... a sam WLR to już bez komentarza ;)

 #321338  autor: tajniak
 05 mar 2009, 22:32
nie rozumiem tej oferty... Czy linia TP to też LLU?

 #321340  autor: piotrekkk
 05 mar 2009, 22:40
masz link do prezenetcji netii za luty tu, na stronach 20 i 21 masz wytłumaczone różnice między wlr, bsa i llu... może sprecyzuj pytanie, co chcesz wiedzieć?

 #321342  autor: tajniak
 05 mar 2009, 22:44
Chodzi mi o to, czy do oferty "na linii TP" zalicza się się także LLU (domyślam się, że tak). W ogóle ta oferta bardzo nieprzejrzysta (na stronie WWW), przez brak rozróżnienia BSA, LLU, sieci Netii i WiMAXu oraz brak rozróżnienia okresów umowy.

 #321345  autor: piotrekkk
 05 mar 2009, 22:49
moim zdaniem jest wszystko jasne, LLU to oferta na linii tp
formalne nazewnictwo netii:
-internet - usługa stałego dostępu do internetu realizowana na łączu Telekomunikacji Polskiej SA, w trybie pełnego uwolnienia pętli lokalnej
-telefon - usługa telefoniczna realizowana na łączu Telekomunikacji Polskiej SA przy wykorzystaniu technologii pakietowej transmisji danych

 #321355  autor: Pedros
 05 mar 2009, 23:25
piotrekkk pisze:Pedros, obiecałeś ciekawą ofertę Netii... a wyszło... to co zwykle... owszem na LLU, oferta jest godna przemyślenia jeśli ktoś jest w zasięgu LLU, ale WLR i BSA nie wiele się zmieniają... a sam WLR to już bez komentarza ;)
hehe piotrekkk bierzesz mnie pod włos ;) ???
nie obiecywalem ze oferta powali na kolana ...
a nawet uprzedzalem ze glos troche podskoczy :)
zreszta Netia juz nie bedzie tak aktywnie promowac WLR'a bo jest malo korzystny
teraz stawia sie na pakietyzacje i oczywiscie LLU
zreszta na LLU 35zł za tel gdzie ma sie 128,5 min na stacjonarne w PL UE USA i Kanadzie albo 50 min na komorki w PL USA i Kanadzie to nie jest duzo
Nowoscia wsrod duzych telecomow jest to ze Netia jako pierwsza puszcza SAMEGO ADSL'a na wlasnej sieci bez tel i utrzymaniu łacza
czyli na sieci Netii mozna miec 2 MB za 49 zł i to wszystko
bez tel bez oplaty utrzymania lacza i takich dupereli :)

a niedlugo bedzie czas na nowa usluge
LLU shared :)

Tempus Fugit Acternitas Manaet

 #321358  autor: piotrekkk
 05 mar 2009, 23:28
a która to opcja usługi, że można mieć sam net na LLU, bo jakoś tego nie widzę, a co to za nowa usługa? dostęp współdzielony czy coś podobnego?

 #321359  autor: Pedros
 05 mar 2009, 23:35
piotrekkk pisze:a która to opcja usługi, że można mieć sam net na LLU, bo jakoś tego nie widzę, a co to za nowa usługa? dostęp współdzielony czy coś podobnego?
nie nie , nie ma samego tel na LLU ,miałem na mysli ze oprocz neta mozna miec tani tel z ktore mozna kozystac a nie byc wiecznie skazanym na "socjalny" (ktorego juz nie ma)

nowa usługa LLU shared to lacze wpoldzielone ale z pasmem szerokim czyli internetem
czyli bedzie mozna miec neta w Netii na LLU a tel na WLR albo w TP na socjalnym :)

Tempus Fugit Acternitas Manaet

 #321361  autor: piotrekkk
 05 mar 2009, 23:37
ale napisałeś, że netia puszcza samego adsla, to jak to jest w końcu?

[ Dodano: 2009-03-05, 23:43 ]
Pedros pisze:Nowoscia wsrod duzych telecomow jest to ze Netia jako pierwsza puszcza SAMEGO ADSL'a na wlasnej sieci bez tel i utrzymaniu łacza
czyli na sieci Netii mozna miec 2 MB za 49 zł i to wszystko
bez tel bez oplaty utrzymania lacza i takich dupereli
sam tak napisałeś ;p

 #321363  autor: Pedros
 05 mar 2009, 23:53
piotrekkk pisze:ale napisałeś, że netia puszcza samego adsla, to jak to jest w końcu?

[ Dodano: 2009-03-05, 23:43 ]
Pedros pisze:Nowoscia wsrod duzych telecomow jest to ze Netia jako pierwsza puszcza SAMEGO ADSL'a na wlasnej sieci bez tel i utrzymaniu łacza
czyli na sieci Netii mozna miec 2 MB za 49 zł i to wszystko
bez tel bez oplaty utrzymania lacza i takich dupereli
sam tak napisałeś ;p
ok zeby uscislic ,
Tel na własnej sieci
ADSL + tel na wlasnej sieci
ADSL na wlasnej sieci (bez głosu bez utzymania tel)
BSA na łaczu TP
WLR na łączu TP
BSA+WLR na łączu TP
LLU na łączu TP
i niedługo LLU Shared (czyli net na LLU przy zalozeniu ze klient ma usługe głosowa inngo operatora)
WiMax net (+utrzymanie lini)
WiMax tel
WiMax tel + net

wystarczajaca odpowiedz

Tempus Fugit Acternitas Manaet

 #321387  autor: piotrekkk
 06 mar 2009, 10:11
Pedros pisze:ADSL na wlasnej sieci (bez głosu bez utzymania tel)
to mnie interesuje, daj może jakiś link do cennika

 #321689  autor: Pedros
 08 mar 2009, 03:42
piotrekkk pisze:
Pedros pisze:ADSL na wlasnej sieci (bez głosu bez utzymania tel)
to mnie interesuje, daj może jakiś link do cennika
http://www.netia.pl/files/swp_promo/050 ... _netii.pdf

Tempus Fugit Acternitas Manaet

 #321691  autor: piotrekkk
 08 mar 2009, 08:36
i można to mieć bez telefonu na linii netii? trochę to mało jasne... na to bym się skusił w drugim mieszkaniu, ale niestety nie jestem w zasiegu ;(

 #321718  autor: Pedros
 08 mar 2009, 12:13
piotrekkk pisze:i można to mieć bez telefonu na linii netii? trochę to mało jasne... na to bym się skusił w drugim mieszkaniu, ale niestety nie jestem w zasiegu ;(
tak - mozna to miec bez tel , wiec 2MB za 49zł jak na telekom nie jest zle :)

Tempus Fugit Acternitas Manaet

 #321719  autor: piotrekkk
 08 mar 2009, 12:16
dla mnie 2 mega to za mało... 4 mega też całkiem nieźle wygląda

[ Dodano: 2009-03-08, 12:18 ]
ale co tematu tego wątku... netia nie ma wiele do zaproponowania juz teraz

 #322126  autor: tetris
 10 mar 2009, 12:57
piotrekkk pisze:ale co tematu tego wątku... netia nie ma wiele do zaproponowania juz teraz
A jak w netii jest z usługami tv, mają np. coś takiego jak videostrada, albo neo+tv w tepsie, z opcją video na życzenie, jakiś odpowiednik?

 #322140  autor: piotrekkk
 10 mar 2009, 14:44
tetris pisze:
piotrekkk pisze:ale co tematu tego wątku... netia nie ma wiele do zaproponowania juz teraz
A jak w netii jest z usługami tv, mają np. coś takiego jak videostrada, albo neo+tv w tepsie, z opcją video na życzenie, jakiś odpowiednik?
jest oferta telewizji z satelity we współpracy z "n", ale tylkow biernej sprzedaży, testy usługi IPTV czyli telewizja przez kabel telefoniczny rozpoczęły się w Warszawie i we Wrocławiu

 #322149  autor: piotrekkk
 10 mar 2009, 15:17
ta oferta obowiązywała do 4 marca