DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #319557  autor: piotrekkk
 25 lut 2009, 00:06
moim zdaniem, zadna z wersji, masz net jeszcze siedem miesiecy, przy wybranych opcjach zaoszczędzisz może 20 złotych na miesiąc, czyli zanim uruchomią usługi to będzie pieć miesięcy korzystania czyli oszczędzasz około 100 złotych, nie wiem czy warto...

poza tym umowa z era to umowa 2-letnia, nie wiem czy chcesz mieć telefon tak długo, netia to conajmniej rok, dialog to samo, za rozwiązanie umowy za telefon płacisz kilka stówek, więc nie widzę oszczędności

[ Dodano: 2009-02-25, 00:09 ]
polecam zmianę cennika w tpsie na tp300, jeszcze można zmianę dokonać do końca lutego, będzie wprowadzone w marcu, oszczędzasz 15 złotych, nie kombinujesz, oszczędzasz nerwy i możesz zawsze rozwiązać umowę z końcem umowy na internet

 #319635  autor: darkangel
 25 lut 2009, 16:39
A wie ktoś może jakie są stawki połączenia w Neti na telefon w tym abonamencie za 42,70, co pisze że 120min jest w nim wliczone...
I czy niewykorzystane minuty przechodzą na następny miesiąc???
Nigdzie nie moge znaleźć cennika ile kosztuje minuta :)

 #319677  autor: Pedros
 25 lut 2009, 20:43
darkangel pisze:A wie ktoś może jakie są stawki połączenia w Neti na telefon w tym abonamencie za 42,70, co pisze że 120min jest w nim wliczone...
I czy niewykorzystane minuty przechodzą na następny miesiąc???
Nigdzie nie moge znaleźć cennika ile kosztuje minuta :)
ten abonament dziala troche inaczej
nie masz w nim minut tylko kwota za polaczenie jest odliczana od sumy abonamentu
czyli za min polaczenia to 0,35 zl wiec jesli podzielisz cene za minute połączenia 0,35 zl na kwote abonamentu 42,70 wyjdzie Ci 122 min bez dodatkowych kosztow :)
czyli inaczej mowiac , z razcji tego ze nie ma tam typowych "darmowych minut" wiec nie moga przejsc na nastepnym miesiac ... :)

Tempus Fugit Acternitas Manaet

 #319709  autor: darkangel
 25 lut 2009, 23:15
Pedros pisze:ten abonament dziala troche inaczej
nie masz w nim minut tylko kwota za polaczenie jest odliczana od sumy abonamentu
czyli za min polaczenia to 0,35 zl wiec jesli podzielisz cene za minute połączenia 0,35 zl na kwote abonamentu 42,70 wyjdzie Ci 122 min bez dodatkowych kosztow :)
czyli inaczej mowiac , z razcji tego ze nie ma tam typowych "darmowych minut" wiec nie moga przejsc na nastepnym miesiac ... :)

A wiesz może czy naliczanie jest sekundowe czy minutowe czy jeszcze jakieś inne:)?.
Oraz czy jak wezmę teraz telefon a za jakiś czas Internet od nich to będę miał te 10zł taniej?? bo normalnie jest 10zł taniej jak się bierze Net + tel od nich:).

 #319712  autor: Pedros
 25 lut 2009, 23:20
darkangel pisze:
Pedros pisze: A wiesz może czy naliczanie jest sekundowe czy minutowe czy jeszcze jakieś inne:)?.
Oraz czy jak wezmę teraz telefon a za jakiś czas Internet od nich to będę miał te 10zł taniej?? bo normalnie jest 10zł taniej jak się bierze Net + tel od nich:).
naliczanie sekundowe od pierwszej sekundy , bez opłaty za inicjacje połączenia i ...
tak , zgodnie z SWP bedziesz miał pozniej internet taniej o 10 zł

Tempus Fugit Acternitas Manaet

 #319723  autor: piotrekkk
 26 lut 2009, 00:19
darkangel pisze:A wie ktoś może jakie są stawki połączenia w Neti na telefon w tym abonamencie za 42,70, co pisze że 120min jest w nim wliczone...
I czy niewykorzystane minuty przechodzą na następny miesiąc???
Nigdzie nie moge znaleźć cennika ile kosztuje minuta :)
cenników jest kilka
warunki oferty własnie na 42,70, czyli u nas nic sie nie marnuje są tu
wyciąg z cennika jest tu
pełen cennik oferty lepszy telefon do wygadania jest tu

[ Dodano: 2009-02-26, 00:21 ]
tajniak pisze:piotrekkk, wygrałeś http://www.telepolis.pl/news.php?id=14082 choć zacząłeś później wycofywać się trochę.
to żaden news tylko odgrzewany kotlet za notką prasową biura tp http://biuroprasowe.tp.pl/PressOffice/P ... eLocale=PL

telepolis tylko zredagowało notkę...

 #319744  autor: endzik
 26 lut 2009, 09:36
Podepnę się pod temat, chciałem założyć podobny.
Natomaist u mnie sytuacja wygląda trochę inaczej.

Zależy mi na jak najtańszym, stacjonarnym (najlepiej w TP) planie taryfowym.
Już chciałem zmienić rodzinie na "socjalny", ale TP wycofała go z oferty.

Opcja typu Era Domowa odpada, zależy mi na czymś co będzie działało przy awarii prądu.

Co polecacie w tym wypadku?
Telefon służy praktycznie jedynie do odbioru połączeń, rzadko kiedy kilka na komórkę wychodzących.

 #319768  autor: piotrekkk
 26 lut 2009, 11:52
stan na 26.02.2009, zaznaczam, że od 1.03.2009 w niektórych firmach oferta może ulec zmianie:
TP
tp przyjazny 18,30 z vat, 30 minut na lokalne i międzymiastowe, cena za komórke poza play 0,57zl, cennik dedykowany dla osob o niskich dochodach
tp startowy 48,74 z vat, bez minut, cena za komórkę 57gr
ORANGE
orange stacjonarny
-umowa na czas nieoznaczony, aktywacja 315zł, abonament 42zł, bez minut, cena za komórkę poza play 57gr
-umowa na 12 miesięcy, aktywacja 15 zł, abonament 42 złote(37złotych jeśli masz komórkę na abonament lub internet w orange), 40 minut na stacjonarne, cena za komórke poza play 57 gr
umowa na 24 miesiące, aktywacja 15 zł, abonament 42 złote(37złotych jeśli masz komórkę na abonament lub internet w orange), 80 minut na stacjonarne, cena za komórke poza play 57 gr
NETIA
-umowa na czas nieoznaczony(nie zawsze możliwa do skorzystania)
cennik lepszy telefon do wygadania, aktywacja 122zł, abonament 50 złotych, kwota do wykorzystania na rozmowy lokalne, międzymiastowe, komórkowe, międzynarodowe i międzynarodowe komórkowe zgodnie z cennikiem, cena na komórki 90 gr
-umowa na czas określony(12, 24, 36 miesięcy), promocja u nas nic sie nie marnuje, cennik lepszy telefon do wygadania, aktywacja 1 zł, abonament w trakcie lojalki 42,70zł, po okresie umowy 50 zł, w całości do wykorzystania na rozmowy jak wyżej, cena za komórki 90gr
DIALOG
-umowa na czas nieoznaczony, aktywacja 122zł, najtańsza opcja taryfa domowa, profil podstawowa 35złotych, bez minut, cena na komórki 81-84grosze, można wybrać opcje za kilka lub kilkanaście złotych więcej z minutami na stacjonarne i tańszymi komórkami
-umowa na 15 miesięcy, promocja pół na pół, aktywacja 1,22zł, przez sześć miesiący płaci się połowę abonamentu czyli 17,50zł, potem 35 złotych, ceny bez zmian

[ Dodano: 2009-02-26, 12:02 ]
ERA
oferta era linia domowa (nie mylić jej z erą domową, są dwie różne usługi)
-umowa na czas nieoznaczony, nie wiem czy w praktyce można ją wybrać, aktywacja 199 złotych, abonament 40złotych, bez minut, są opcje z dodatkowymi pakietami minut, cena na komóki poza play 57gr
-umowa na czas określony (12,24,36 miesięcy do wyboru), aktywacja 1 zł, abonament 35 zł, po ukończeniu lojalki opłata jak przy umowie na czas nieoznaczony, czyli 40 złotych, ceny na komóki poza play 57gr

 #319773  autor: Ryszard Lubicz
 26 lut 2009, 12:04
Aktywacja 122zł? ja słyszałem , ze jest to zmniejszane do 1pln.

Grażynko wybacz...

 #319775  autor: piotrekkk
 26 lut 2009, 12:12
DLUGIE ROZMOWY
nie wiem czy jest i ile wynosi aktywacja
-umowa na czas nieoznaczony, abonament 42zł
-umowa na 12 miesięcy , abonament 38zł, opłata odstępna 80zł
-umowa na 24 miesięcy, abonament 35 zł, opłata odstępna 160 zł
bez minut, cena na komórki poza play 57gr

[ Dodano: 2009-02-26, 12:13 ]
Ryszard Lubicz pisze:Aktywacja 122zł? ja słyszałem , ze jest to zmniejszane do 1pln.
w której firmie i której ofercie?

 #319951  autor: endzik
 27 lut 2009, 07:20
piotrekkk pisze:stan na 26.02.2009, zaznaczam, że od 1.03.2009 w niektórych firmach oferta może ulec zmianie:
TP
tp przyjazny 18,30 z vat, 30 minut na lokalne i międzymiastowe, cena za komórke poza play 0,57zl, cennik dedykowany dla osob o niskich dochodach
tp startowy 48,74 z vat, bez minut, cena za komórkę 57gr
Z tego co się orientowałem to tp przyjazny jest dla osób pobierających zasiłek i potrafiących to udowodnić.
Źródło TP

 #319952  autor: Ryszard Lubicz
 27 lut 2009, 07:37
W Dialogu 35,00.
To w tym abonamencie na komórki wychodzi 84gr? :shock:
A czy możliwe jest , że po obniżeniu ostatnimi czasy cen na kómórki przez TP Dialog zrobi to samo?

Grażynko wybacz...

 #319978  autor: piotrekkk
 27 lut 2009, 11:01
Ryszard Lubicz pisze:W Dialogu 35,00.
To w tym abonamencie na komórki wychodzi 84gr? :shock:
A czy możliwe jest , że po obniżeniu ostatnimi czasy cen na kómórki przez TP Dialog zrobi to samo?
napisałem, że to był stan na wczoraj, będą zmieniać na wiosnę prawie wszyscy, tylko kwestia kiedy i jak wielkie zmiany będą
 #320469  autor: maciejbydgoszcz
 01 mar 2009, 01:02
szyman12 pisze:Witam

Moja mama ma taryfę w TP darmowe wieczory i weekendy. Zdecydowała się ona jednak zamienić TP na komórkowca.
Problem jest taki, że ma ona internet w Netii 512 kb/s i ma jeszcze około 7 miesięcy umowy. Chciałbym się związku z tym zapytać jaki jest najtańszy telefoniczny abonament w TP /lub u jakiegoś operatora WLR/, bo o ile wiem to chyba już niemożna zamawiać planu socjalnego w TP?


Witam serdeczniej . Jestem przedstawicielem handlowym Telekomunikacji Novum działającej na WLR w TP. Abonament w Telekomunikacji Novum wynosi 27,05 na 12 miesęcy a na 24 miesiące to koszt 24,59.

Podaje dane do kontaktu : xxxx

[ Komentarz dodany przez: Kaczy: 2009-03-01, 11:58 ]
Podawanie danych niezgodnych z regulaminem
Ostatnio zmieniony 01 mar 2009, 11:58 przez maciejbydgoszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
 #320488  autor: piotrekkk
 01 mar 2009, 09:42
maciejbydgoszcz pisze: Witam serdeczniej . Jestem przedstawicielem handlowym Telekomunikacji Novum działającej na WLR w TP. Abonament w Telekomunikacji Novum wynosi 27,05 na 12 miesęcy a na 24 miesiące to koszt 24,59.
niezła ściema podawać ceny netto ;)
prawdziwa oferta
-umowa na czas nieokreślony abonament 40,00zł brutto, aktywacja 183,00zł
-umowa na 12 miesięcy 33zł brutto, aktywacja 1,22zł
-umowa na 24 miesiące 30zł brutto, aktywacja 1,22

można sprawdzić to np
tu
 #320511  autor: maciejbydgoszcz
 01 mar 2009, 11:45
piotrekkk pisze:
maciejbydgoszcz pisze: Witam serdeczniej . Jestem przedstawicielem handlowym Telekomunikacji Novum działającej na WLR w TP. Abonament w Telekomunikacji Novum wynosi 27,05 na 12 miesęcy a na 24 miesiące to koszt 24,59.
niezła ściema podawać ceny netto ;)
prawdziwa oferta
-umowa na czas nieokreślony abonament 40,00zł brutto, aktywacja 183,00zł
-umowa na 12 miesięcy 33zł brutto, aktywacja 1,22zł
-umowa na 24 miesiące 30zł brutto, aktywacja 1,22

można sprawdzić to np
tu





Myślisz , że ja tu jestem po to żeby ściemniac?? To sie grubo mylisz. W umowie na czas nieokreślony można nawet zapłacic 1 złoty za aktywacje. A poza tym każdy chyba sie domyśla , że są to ceny netto. Według mnie to i tak jest najtańszy operator WLR.
 #320553  autor: piotrekkk
 01 mar 2009, 14:24
maciejbydgoszcz pisze:Myślisz , że ja tu jestem po to żeby ściemniac?? To sie grubo mylisz. W umowie na czas nieokreślony można nawet zapłacic 1 złoty za aktywacje. A poza tym każdy chyba sie domyśla , że są to ceny netto. Według mnie to i tak jest najtańszy operator WLR.
to zrób link do cennika, gdzie przy umowie na czas nieoznaczony można mieć aktywację za 1 złotówkę... co jeszcze ciekawego napiszesz?

[ Dodano: 2009-03-01, 14:25 ]
to może zróbmy głosowanie kto się domyślił ;)

 #320555  autor: Vieslav
 01 mar 2009, 14:28
Czy ktoś wie ile wyniesie zerwanie umowy na w TP w pierwszym miesiącu? (umowa na rok, żeby nie płacić za aktywacje 366zł) Linia ma służyć tylko do internetu a socjalny wycofano ze sprzedaży więc nie opłaca się przez rok płacić 50zł miesięcznie skoro tel i tak nie będzie używany.

 #320576  autor: Pedros
 01 mar 2009, 15:56
Mulder pisze:Czy ktoś wie ile wyniesie zerwanie umowy na w TP w pierwszym miesiącu? (umowa na rok, żeby nie płacić za aktywacje 366zł) Linia ma służyć tylko do internetu a socjalny wycofano ze sprzedaży więc nie opłaca się przez rok płacić 50zł miesięcznie skoro tel i tak nie będzie używany.
zerwanie umowy po pierwszym miesiacu to kolo 169 zł co było juz niejednokrotnie wspomniane na tym forum wystarczy poszukac ... :)
tak jak i bylo opisywane to ze MUSISZ na łączu TP posiadac aktywna linie (lub tez utrzymanie lini tel) zeby korzystac z internetu !! Oczywiście mozesz zrezygnowac z abonamentu TP ale wtedy musisz miec WLR ,albo zalozyc linie TP tylko po to zeby przejsc na LLU innego operatora

Tempus Fugit Acternitas Manaet