DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #414418  autor: tomeg01
 02 lip 2010, 10:55
Z tego co wiem to Reklamofon już nie działa... ale znalazłem inną stronkę zajfon.pl z której można dzwonić za darmo na stacjonarne i komórkowe. Podczas rozmowy trzeba oglądać reklamy... ale rozmowa jest za free!

podpis
T

 #415572  autor: xTRA
 07 lip 2010, 18:45
Jest trochę mały limit, ale całkiem, całkiem jest darmodzwon.eu Jeśli ktoś często korzysta dobry jest zajfon.pl i włączanie reklam w kilku kartach. Zna ktoś jakąś lepszą stronkę z darmowymi rozmowami?

 #415574  autor: Pijo
 07 lip 2010, 18:50
xTRA pisze:ale całkiem, całkiem jest darmodzwon.eu
Uzywam i chwale sobie bardzo . Dla ludzi z głową ;)

 #416158  autor: tomeg01
 10 lip 2010, 13:15
xTRA pisze:Jeśli ktoś często korzysta dobry jest zajfon.pl i włączanie reklam w kilku kartach.
A co to daje?

podpis
T

 #416162  autor: Gerich
 10 lip 2010, 13:51
Panowie i Panie, Darmodzwon.eu i darmowe połączenia to już przeszłość, oto komunikat jak widnieje od wczorajszego dnia :
"Z przykrością informujemy, że zawieszamy świadczenie usługi połączeń bezpłatnych z powodu niezgodnych z prawem działań niektórych użytkowników darmodzwon.eu (alarm bombowy w województwie lubuskim 8 lipca). "
Według mnie to na 90% bajka ( względem alarmu bombowego ) , po prostu tak jak Reklamofon.pl zbankrutowali albo są na skraju bankructwa.
Mam pytanie do użytkowników Zajfon.pl czy Wam także przerywa połączenie po około 60 sekundach ? bo wykonałem kilka połączeń ( do różnych operatorów ) i niestety za każdym razem rozmowa trwała nie dłużej jak 60-69 sekund.

 #416164  autor: aizo
 10 lip 2010, 14:14
Gerich pisze:Mam pytanie do użytkowników Zajfon.pl czy Wam także przerywa połączenie po około 60 sekundach ? bo wykonałem kilka połącze
Rozmawiałem przez 4 czy 5min i nie było problemów

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #416167  autor: Pijo
 10 lip 2010, 14:28
szkoda, darmodzwon.eu już nie działa. Wczoraj jak założyłem konto dostałem ten komunikat. Ale cóż mogłem się w sumie spodziewać, że to nie będzie trwało wiecznie :)

 #416169  autor: Elvir
 10 lip 2010, 14:53
Jak dla mnie najlepsze są VOIPY z grupy Betamax, a szczególnie Nonoh, z którego korzystam najczęściej, wspólnie z ojcem. Wykupuje kredyt za 10 Euro, dzięki czemu jest 120 dni okresu "Freedays", dzięki czemu do wielu krajów na stacjonarne (w tym do Polski) a do niektórych krajów nawet na komórki (np. USA). Limit tygodniowy darmowych połączeń to coś około 400 czy 500 minut, już nie pamiętam. Ważne jest, że limit jest liczony dla konkretnego adresu IP. Ojciec dzwoni w sposób Phone2Phone, czyli system dzwoni na jego stacjonarkę, on odbiera i zostaje połączony z docelowym numerem. Jeśli docelowy numer jest w kierunku oznaczonym jako "free" całe połączenie jest darmowe. Ja dzwonię najczęściej z komputera, ale ostatnio też korzystam z numeru dostępowego, czyli dzwonię na numer stacjonarny warszawski i wklepuję numer docelowy. Jako że mam miesięcznie w abonamencie 500 minut na stacjonarki, praktycznie nic mnie to nie kosztuje, jeśli nie wydzwonię więcej. Jeśli ktoś by chciał, może też kupić bramkę VOIP i podłączyć zwykły telefon, wtedy niepotrzebny komputer ani kombinowanie poprzez Phone2Phone albo numer dostępowy. Konkretnego Betamaxa najlepiej dobrać pod kierunek, gdzie będzie się wykonywało najwięcej połączeń. No i też różne betamaxy mogą się różnić długością "freedays". Pod tym adresem można sobie zobaczyć zestawienie cen betamaxów: Betamax prices comparison

Edit: zapomniałem dodać, że po zakończeniu "freedays" te 10 Euro wystarcza jeszcze na dużo, dużo połaczeń. Przy moim profilu dzwonienia to na kilka miesięcy. W sumie doładowuję rzadziej niż raz na pół roku.

 #416408  autor: xTRA
 12 lip 2010, 07:40
tomeg01 pisze:
xTRA pisze:Jeśli ktoś często korzysta dobry jest zajfon.pl i włączanie reklam w kilku kartach.
A co to daje?
Przydatne jest to przy połączeniach komórkowych, włączasz sobie serwis zajfon.pl w na przykład 10 kartach, dzwonisz do danego numeru/numerów we wszystkich dziesięciu i klikamy na "KLIKNIJ TUTAJ! 10s" też we wszystkich.

 #416472  autor: tomeg01
 12 lip 2010, 12:41
xTRA pisze:
tomeg01 pisze:
xTRA pisze:Jeśli ktoś często korzysta dobry jest zajfon.pl i włączanie reklam w kilku kartach.
A co to daje?
Przydatne jest to przy połączeniach komórkowych, włączasz sobie serwis zajfon.pl w na przykład 10 kartach, dzwonisz do danego numeru/numerów we wszystkich dziesięciu i klikamy na "KLIKNIJ TUTAJ! 10s" też we wszystkich.
Spoko, myślałem ze zsumuje mi wszystkie zebrane sekundy do jednej karty... :D ale i tak jest spoko - gadam z jednym a zbieram juz na kolejne rozmowy.
Stacjonarne i zagraniczne trochę lepiej, bo nie trzeba zbierać... rozmawiasz i klikasz w dynks co jakiś czas.

podpis
T

 #416477  autor: giaur
 12 lip 2010, 13:01
Panowie i Panie, Darmodzwon.eu i darmowe połączenia to już przeszłość, oto komunikat jak widnieje od wczorajszego dnia :
"Z przykrością informujemy, że zawieszamy świadczenie usługi połączeń bezpłatnych z powodu niezgodnych z prawem działań niektórych użytkowników darmodzwon.eu (alarm bombowy w województwie lubuskim 8 lipca). "
Według mnie to na 90% bajka ( względem alarmu bombowego ) , po prostu tak jak Reklamofon.pl zbankrutowali albo są na skraju bankructwa.
Oczywiście że to bajki. Ci panowie to w ogóle bajkopisarze. Swego czasu odpytywałem ich czy i kiedy włączą z powrotem darmowe rozmowy. Oto wycinek korespondencji:
Witam,

Czy darmowe rozmowy z reklamami będą przywrócone? Jeżeli tak, to kiedy?
Odpowiedź:
Szanowny Panie,

Oczywiście, mamy nadzieję, że uda się wypracować taką formułę świadczenia usługi darmowych połączeń telefonicznych w zamian za oglądanie reklam, abyśmy mogli być zabezpieczeni przed osobami, które za pomocą usługi darmodzwon.eu dokonują czynów niezgodnych z prawem. Na razie możemy chronić interesy naszych użytkowników, reklamodawców i nasze własne jedynie poprzez zawieszenie usługi. Po opracowaniu odpowiednich mechanizmów będziemy ponownie uruchamiać usługę.
Więc chodzi jakoby o bliżej nie sprecyzowane "czyny niezgodne z prawem". Postanowiłem "drążyć temat":
A więc sprawa kończy się podobnie, jak w przypadku konkurencji (przykład: reklamofon.pl), ponieważ trudno twierdzić, że użytkownicy korzystający z wersji darmowej mają większą możliwość dokonywania czynów niezgodnych z prawem, niż użytkownicy, którzy wykupili płatny dostęp bez reklam.

Wyciągając wnioski z powyższego, serwis darmodzwon traci wiarygodność (dziś nie ma dostępu darmowego, jutro nie bedzie płatnego?), więc kupowanie płatnego dostępu wydaje sie być dość ryzykowne w świetle ostatnich wydarzeń.
Odpowiedź:
Wręcz przeciwnie, ponieważ nawet nasi użytkownicy proponują rozwiązania, które umożliwiają ściślejsze kontrolowanie osób. Oczywiście, użytkownik będzie mógł korzystać jedynie po rejestracji. O szczegółach nie chcę mówić, ale jest szansa, że w ciągu najbliższego tygodnia serwis bezpłatnych połączeń zostanie przywrócony.
Moja ocena sytuacji? Po prostu chcą jeszcze zebrać trochę "płatnych kont", a potem zwiną się i już, dlatego radziłbym poważnie rozważyć rejestrację tam i przelewanie na ich konta jakichkolwiek pieniędzy.

Kilka tygodni, góra miesiąc i domena darmodzwon.eu będzie na sprzedaż. I potem szukaj wiatru w polu.

Co do tego "zajfona" - no cóż, nie udało mi się zrealizować połączenia na komórkę w play. Czekałem, aż pojawi się ten piękny przycisk +10 sekund.... czekałem tak prawie godzinę i nic, dla mnie to jakaś ściema i tyle.

Podsumowując: za darmo to można co najwyżej w ryja dostać, a nie darmowe rozmowy. Dorośnijcie ludzie...

 #416488  autor: Sig
 12 lip 2010, 13:28
Zajfon działa - dzwoniłem bodaj wczoraj na Play - rozmowa trwałą ponad 2 minuty.

Można rozpatrywać jako ciekawostkę, bo do jakiegokolwiek zastosowania, to to jest strasznie niewygodne.

Dziwna sprawa - wczoraj/przedwczoraj działało, teraz krzyczy o odblokowanie jakiś portów... Szkoda zachodu, no chyba że ktoś jest w desperacji.

 #416492  autor: Pijo
 12 lip 2010, 13:39
co do darmodzwon to nadużycia występowały przy darmowych kontach. Wystarczyło zrobić jedną rzecz - blokować numery docelowe , na które było wykonywane dużo połączeń. Sam korzystałem z darmowych kont, zawieszania połączenia. Połączeń oczekujących, i tlenofona w "wiadomym celu".

 #416498  autor: giaur
 12 lip 2010, 14:17
Nie wiem na czym polegają te nadużycia. Co za róznica, czy połączenia są wykonywane na jeden i ten sam numer, czy na wiele? Jeśli użytkownik dzwoniąc musi oglądać reklamy, to chyba nieważne na jakie numery dzwoni - i tak zawsze te reklamy obejrzy.

A że połączenie trwa długo? To chyba też ok, im dłużej trwa połączenie, tym więcej reklam obejrzy a przecież o to chyba chodzi.

 #416501  autor: Pijo
 12 lip 2010, 14:25
u mnie adblock wycinal te reklamy, a połączenia trwały po 60 min.

Wydaje mi się , że z tych reklam nie na aż takich kokosów co by zwracały się im wydatki na połączenia do Play.

 #416506  autor: tomeg01
 12 lip 2010, 14:40
giaur pisze:(...)
Co do tego "zajfona" - no cóż, nie udało mi się zrealizować połączenia na komórkę w play. Czekałem, aż pojawi się ten piękny przycisk +10 sekund.... czekałem tak prawie godzinę i nic, dla mnie to jakaś ściema i tyle (...)
- godzinę...?! Toś nieźle czasu zmarnował! haha :-D

Może wystarczyło przeładować stronę albo coś takiego?
Ja nie miałem jeszcze problemów z zajfonem, poaza jednym przypadkiem o którym pisał kolega - "brak połączenia z serwerem".
Wróciłem po godzinie i było OK.

podpis
T

 #416526  autor: kerim36
 12 lip 2010, 16:17
Pijo,

ktory adblock i na ktorej przegladarce ??

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #416572  autor: xTRA
 12 lip 2010, 19:36
Co uważacie o serwisie wygadaj.pl :?: By dzwonić na komórki i wykonywać połączenia dłuższe niż 1 minuta trzeba się zarejestrować. Nie działają połączenia do Play. Czy zarejestrowanie się w tlenofonie jest darmowe oraz założenie numeru? Bo może dałoby się zrobić taki myk, że dzwonić na tlenofon przez 10 min co 3 miesiące, zainstalować komunikator tlen, na tej stronce podawać ten numer i dzięki tlenowi za darmoszkę dzwonić na komórki i stacjonarki bez potrzeby używania telefonu stacjonarnego?

kerim3 ja używałem Google Chrome'a z AdBlockiem przez chyba jedno połączenie i nie było reklam.

 #416587  autor: tomeg01
 12 lip 2010, 21:04
xTRA pisze:(...)Bo może dałoby się zrobić taki myk, że dzwonić na tlenofon przez 10 min co 3 miesiące, zainstalować komunikator tlen, na tej stronce podawać ten numer i dzięki tlenowi za darmoszkę dzwonić na komórki i stacjonarki bez potrzeby używania telefonu stacjonarnego?
- SPRAWDŹ A NIE PYTAJ.

wygadaj OK

zajfon.pl - LEPSZY bo nie musisz mieć telefonu stacjonarnego (ja nie mam ;-) )

adblock na chrome nie działa.

podpis
T