DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #798113  autor: znawca
 24 kwie 2015, 02:33
Pytanie do obeznanych w temacie:

Jakich programów i urządzeń używa się w profesjonalnych firmach/laboratoriach zajmujących się (komercyjnie) odzyskiwaniem danych? Czego używa w tym celu policja?

Nie pytam tu od odczyt danych z dysku nadpisanego wielokrotnie losowymi wartościami etc, bo to raczej wiedza tajemna. Bardziej interesuje mnie odczyt danych z kupionego w komisie/na allegro smartfona/laptopa, żeby zobaczyć jakie zdjęcia i filmy robił jego poprzedni właściciel (lub właścicielka :D)

Czy da się takie coś zrobić w warunkach domowych? np: pobierając z sieci triala jakiegoś very profesjonalnego programu
BTW skoro dało się tak odzyskać fotki gwiazd z serwerów iCloud, to chyba nie jest niemożliwe. Pytanie tylko jak?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #811974  autor: Kaleron
 15 lip 2015, 10:02
Chyba nie do końca wiesz, o co pytasz.
1/ Jak chcesz poznać narzędzia używane do odzyskiwania danych, odwiedź strony internetowe producentów, takich jak np. Ace Lab, Rusolut, DMDE, Salvation Data, HDRC, HDD Surgery, MRT Lab, Soft-Centr, R-Studio...czasem możesz się czegoś dowiedzieć ze stron firm odzyskujących dane, ale tylko tych, które to robią naprawdę. Z odzyskiwaniem danych ogłasza się wiele firm, ale większość z nich w tym celu używa nożyczek, folii bąbelkowej i taśmy pakunkowej;)
2/ Policja używa podobnych narzędzi + oprogramowania i narzędzi do analizy kryminalistycznej - zajrzyj na strony Biełkasoftu, Tableau, Acces Data...
3/Chcesz wiedzy tajemnej o odzyskiwani nadpisanych danych? Nie da się. Już jednokrotny przebieg w większości wypadków bezpowrotnie załatwia dane. Można próbować coś odzyskać z napędów taśmowych, dyskietek i bardzo starych dysków z silnikiem krokowym. W pozostałych przypadkach nawet nie ma do czego siadać.
4/Chcesz sprawdzić, co zostało po poprzednim właścicielu na używanym telefonie? Wystarczą demówki i darmowe programy - małpki. Jak ktoś nie zadbał o prawidłowe zniszczenie zawartości, możesz znaleźć wiele ciekawych rzeczy dysponując bardzo prostymi narzędziami i bardzo podstawową wiedzą. W sumie trudno mieć do Ciebie o to pretensje - kupujesz telefon razem ze wszystkimi akcesoriami, aplikacjami i inną zawartością...
5/Chcesz odzyskiwać czyjeś dane z chmury? Chyba pomyliły Ci się pojęcia. Odzyskiwanie danych dotyczy tylko tych danych, które zostały utracone. Nie mogłeś utracić cudzych danych, bo ich nigdy nie miałeś, a prawowity właściciel nie potrzebuje tego robić, bo dostęp do danych ma. Ty po prostu chcesz uzyskać nieautoryzowany dostęp do cudzej informacji...nieładnie...
 #842019  autor: a_lex
 25 gru 2015, 22:13
Widzę tutaj temat, który mnie dotyczy - więc się dołączę.
Moje pytanie jest bardziej szczegółowe niż pierwszego kolegi - otóż na nieszczęście przywróciłem Samsunga Galaxy Tab 8" (t311) do ustawień fabrycznych, no i teraz próbuję oidzyskać zdjęcia. Nie da się programami typu Recuva, bo to Android 4.4.2 i wewnętrznej pamięci tableta nie widać w komputerze jako dysk. Tablet zrootowany.
Czy mógłbym prosić o jakąś poradę jak odzyskać zdjęcia?