DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #735340  autor: jarekb11
 27 lip 2014, 13:01
Witam ostatnio "dziwne rzeczy"dzieją sie z moim komputerem .
Sprawdziłem Speed fanem, najbardziej grzeje sie GPU (nawet nie wiem co to jest)63-70c
CORE 0- oscyluje ok 60c
Core 1 -ok 65c
inne wskazania w normie

pasta na procesorze (po wentylatorem) była wymieniana nie dawno (w tym roku chyba)
Przyznam że na elektronice nie znam się praktycznie w ogóle więc prosze o radę co zrobić aby to działało jak należy.

aha jeszcze jedno....ostatnio pokazał mi sie dwa razy komunikat że system windows ma za mało pamięci wirtualnej czy coś. Windowsa mam xp zainstalowanego,komputer nie jest nowy i swoje lata ma ale dałem za niego sporo i parametry chyba ma w miare .procesor dualcorowy intel celeron 2,66 ghz (chyba)
Ramu jest chyba 2 GB

Jak by trzeba jakieś dane podać to nie ma sprawy -podam tylko musicie mi powiedzieć jak to (i gdzie) sprawdzić bo jestem kompletnie zielony jak o komputer chodzi

 #735342  autor: Xy
 27 lip 2014, 13:35
GPU - Graphics Processing Unit. Czyli ogólnie rzecz biorąc jest to karta graficzna. Pewnie masz wiatraczek zapchany kurzem albo innym syfem. Ewentualnie jest tak ciasno upakowana, że nie ma się jak ochłodzić.
Natomiast komputer to parametry ma mocno takie sobie jak na dzień dzisiejszy. A to, że kosztował to nie jest wyznacznik. Mój komp typu "pudło" był wart 12 lat temu ponad 3 tysiące złotych, a w środku ma bebechy słabsze niż mój poprzedni telefon... Tak więc tego... ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #735363  autor: Niezgodna7
 27 lip 2014, 16:33
Nie "więc tego... tak"
;- D
Bo trzeba się zająć swoim sprzętem, zacząć tak jak wspomniał kolega, od karty graficznej.
Odkurzyć resztę.
Sprawdzić czy taśmy /kable nie blokują wiatraczków, a zwłaszcza zasilacza.
PS. Brak pamięci? Wejdź w ustawienia, i jej trochę dorzuć, aby "swap file" miały gdzie się wałkonić.
PS. 2.
Ustawienia w BIOS - czy nic nie jest "podkręcone" ?
PS. 3.
Kiedy windows był instalowany? Rok? Dwa lata temu?
PS. 4. Sprzęt jest jaki jest, ale Doom4 śmiga, więc to najważniejsze
:- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #735369  autor: jarekb11
 27 lip 2014, 17:10
Calm7, Windows xp był przeinstalowywany z 10 może 12 mcy temu ,wtedy też był czyszczony (takim sprajem) i wymieniana jakaś pasta pod wiatraczkiem.
Właśnie go defragmentuje może coś to da?
Oprócz tego powturze czyszczenie/wydmucham tylko spraj musze kupić bo zakurzył sie na pewno (mam dziurawą obudowę)
Bios -nie były "podkręcane" ustawienia.
Co do "przerzucenia" pamięci to pokombinuje może mi sie uda?

Ps w DOOMA nie gram,ważne że "brothers in arms" idzie

 #735371  autor: Sig
 27 lip 2014, 17:14
Nie napisałeś czym to chłodzisz. Masz jakiś wentylator w obudowie? Karta graficzna pasywnie chłodzona, czy aktywnie? Jeżeli nie ma żadnego wentylatora, to zamontuj chociaż jeden wyciągający z tyłu. Spróbuj też odczytu HWMonitorem.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #735377  autor: saleen
 27 lip 2014, 17:32
Jeśli procesor "procesor dualcorowy intel celeron 2,66 ghz (chyba) " to jest Intel Celeron D 2,66Ghz na architekturze NetBurst (S478/775), to żadne zabiegi nie pomogą ponieważ ten sprzęt na dzień dzisiejszy już po prostu zupełnie nie daje rady, potrafi go zatkać 200x150px banner we Flashu na stronie www

 #735380  autor: jarekb11
 27 lip 2014, 17:52
Sig, Jest wiatraczek z boku z lewej str..Wolnego miejsca między kompem (wiatraczkiem) a półką jest jakieś 5 cm niewiem czy jest drugi wiatraczek z tyłu .
Odl od ściany to jakieś 20 cm.
Na karcie grafiki też jest wiatraczek jeśli o to chodzi.

saleen, W "Mój komputer" pisze;
INTEL(R) CORE(TM) 2 PCU E7300 @2,66GHz
2,67GNz 2,00 GB RAM

 #735385  autor: saleen
 27 lip 2014, 18:28
C2D E7300, nadal dobry i zupełnie wystarczający procesor do zastosowań biurowych. RAM można by powiększyć do 3GB albo 4GB, przy obecnych cenach to będzie koszt 30 lub 60zł. No i wymiana systemu z Windows XP na Windows 7. Na takim sprzęcie "siódemka" nie będzie wolniejsza, a może nawet i wydajniejsza. Poza tym XP nie jest już wspierany i z racji wieku znacznie łatwiej zbiera wszelki syf i wirusy.

Sprawdziłbym dysk twardy - czy nie ma bad sectorów lub innych uchybień. Uszkodzony dysk twardy potrafi zabić wydajność najlepszego nawet sprzętu

 #735420  autor: Niezgodna7
 27 lip 2014, 20:30
Tak, dorzuć mu tej pamięci, stopniowo, bo nie wiem ile masz teraz. Np. o 50MB. (i przestanie krzyczeć).
Możesz nie grać w doom3, ale jakieś fps do sprawdzania wydajności jest przydatne.
PS. A ten dysk twardy, to ma 7tys.obr., czy 5tys.?
PS.2.
Te 2GB ram, to masz w jednej kości? W dwóch? Jeden producent? Jacy?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #735756  autor: Vieslav
 29 lip 2014, 07:59
jarekb11 pisze: CORE 0- oscyluje ok 60c
Core 1 -ok 65c
To są temperatury pod obciążeniem czy w spoczynku?
jarekb11 pisze:najbardziej grzeje sie GPU (nawet nie wiem co to jest)63-70c
Co to za karta graficzna?

 #735770  autor: jarekb11
 29 lip 2014, 09:11
Vieslav pisze:
jarekb11 pisze: CORE 0- oscyluje ok 60c
Core 1 -ok 65c
To są temperatury pod obciążeniem czy w spoczynku?
Pod obciążeniem
Vieslav pisze:
jarekb11 pisze:najbardziej grzeje sie GPU (nawet nie wiem co to jest)63-70c
Co to za karta graficzna?
NVIDA Geforce 9600 GT

Ps zrobiłem defragmentacje i troszkę pomogło ale nie wiele.

[ Dodano: 2014-07-29, 09:39 ]
Calm7 pisze:Tak, dorzuć mu tej pamięci, stopniowo, bo nie wiem ile masz teraz. Np. o 50MB. (i przestanie krzyczeć).
Możesz nie grać w doom3, ale jakieś fps do sprawdzania wydajności jest przydatne.
PS. A ten dysk twardy, to ma 7tys.obr., czy 5tys.?
PS.2.
Te 2GB ram, to masz w jednej kości? W dwóch? Jeden producent? Jacy?

Hmmmm w tym problem że nie wiem jak tą pamięć sie dorzuca??
Niewiem ile obrotów mają dyski twarde ,i nie wiem jak/gdzie to sprawdzić.
Co do RAM to nie wiem jakiej firmy ,wiem tylko że wszystkie porty są zajęte .
Gdybym chciał dokupić pamięci to musiał bym wymienić na większą.

Teraz sprawdzam w menegerze urządzeń i pod "urządzenia pamięci Flash i PCMCIA"
Jest "coś" o nazwie "M-Systems DiskOnClip 2000"ale na tym czymś jest taki mały żółty znaczek z wykrzyknikiem (nie wiem czy tak ma być"