DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #690446  autor: Morvius
 15 sty 2014, 16:02
Stojąc przed wyborem zakupienia kolejnej licencji do Kaspersky zaczynam się grubo zastanawiać nad wykonaniem przedłużenia tej współpracy.Pytanie moje pomoże mi podjąć decyzję czy warto zamieniać Kaspersky na coś innego i na co warto wydać pieniądze jeśli nie na ten program. Dla sprostowania nie kupowałem go na własną rękę, dostałem kod na ileś tam dni przy podpisywaniu umowy z ING. Zawsze kombinowałem po najniższej linii oporu jeśli chodzi o antywirusa ale jednak w tych czasach trzeba troszkę się postarać z zabezpieczeniami, stąd moja prośba o pomoc a temat zapewne pomoże nie tylko mi w wyborze na przyszłość ale i innym forumowiczom.

Klasyczny obserwator wątku.

 #690479  autor: hdfunpack
 15 sty 2014, 17:52
Z tego co czytałem w takiej gazecie Komputer świat, to od kilku lat Kaspersky jest ciągle na 1 miejscu w testach. Na 2 jest gdata, a na 3, też od kilku lat, Norton.

 #690488  autor: Morvius
 15 sty 2014, 18:22
ale mówi się też że najbardziej muli jednostkę, to prawda? może i u mnie muli ale ja nie wiem czy to na pewno od tego

Klasyczny obserwator wątku.

 #690601  autor: ChuckyCiechanow
 16 sty 2014, 00:02
Miałem kiedyś Pande, Kaspersky (licencje z promocji ) Panda falszywe alarmy o wirusach . Kaspersky czesto o zablokowanym ataku na Pc
Aktualnue Avast oraz zapora Comodo i nie narzekam .
Na komercyjna licencja szkoda mu pieniędzy a czasami takie programy są gorsze od darmowych

Antywirus płatny czy bezpłatny?

 #690603  autor: wtd
 16 sty 2014, 00:37
Jak masz w domu więcej niż 1 komp to polecam Nortona 360, licencja na 3 stanowiska kosztuje jak dobrze trafisz poniżej 120pln.

 #690605  autor: pipawolowa
 16 sty 2014, 00:39
Postaw na darmowe comodo albo Avire oczywiście plus firewall tez comodo.

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein

 #690638  autor: ezaq
 16 sty 2014, 10:24
Wg mnie najlepszy jest NOD32.

 #690669  autor: Morvius
 16 sty 2014, 12:44
dziwie się bo zawsze korzystałem z trialu do avasta, i na telefonie i na pc więc czemu nie avast? i czy płatny czy też nie?

Klasyczny obserwator wątku.

 #690777  autor: Xy
 16 sty 2014, 17:37
Do komputera dostałem gratis mysz i właśnie Nortona. Był zainstalowany + licencja na kolejny rok. Działał fajnie, wirusów nie było i szczególnie nie spowalniał kompa. Ale licencja się skończyła, a mi szkoda wywalić 120 zeta na kontynuację ;-)
Stanęło na Avast! i od dwóch lat jadę na tym antywirusie. Podstawowa, bezpłatna wersja. Oczywiście na początek zdrowy rozsądek przy przeglądaniu stron ;-) Z mojej strony polecam Avasta.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #690783  autor: Morvius
 16 sty 2014, 17:43
A czy podstawowy avast radzi sobie z ochroną Windowsa 8?

Klasyczny obserwator wątku.

 #690784  autor: Xy
 16 sty 2014, 17:45
Morvius pisze:A czy podstawowy avast radzi sobie z ochroną Windowsa 8?
Nie mam zielonego pojęcia ;-). Avasta mam na XP w starym kompie i na 7 w laptopie. Windowsa 8 na kompie nie mam i nie chcę mieć (poza Win Phone 8 w Nokii).

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #690791  autor: Morvius
 16 sty 2014, 17:56
tzn tak się stało że mam na lapku min 8 no i muszę na nim pracować, jak kupiłem lapka z hp dostałem trial od avasta ale sądząc po cenie pełnego oprogramowania musi to być dobry program

Klasyczny obserwator wątku.

 #690797  autor: wtd
 16 sty 2014, 18:21
Windows 8 ma wbudowanego microsoftowego antywirusa (dla 7ki jest do ściągnięcia jako microsoft security essentials) generalnie zbiera pozytywne opinie, chyba lepsze niż darmowy avast.

 #690800  autor: Morvius
 16 sty 2014, 18:25
ma wbudowanego? to czemu mnie informuje o braku ochrony systemu? kończy się licencja teraz i jednostka już nie traktuje antywirusa jako aktywny.

Klasyczny obserwator wątku.

 #690874  autor: hdfunpack
 16 sty 2014, 22:55
wtd pisze:Windows 8 ma wbudowanego microsoftowego antywirusa (dla 7ki jest do ściągnięcia jako microsoft security essentials) generalnie zbiera pozytywne opinie, chyba lepsze niż darmowy avast.

Jeżeli ten "microsoftowy, wbudowany antywirus" (o ile coś takiego jest, a z tego co wiem to nie ma) jest taki sam jak ten na win7, to lepiej na nim nie polegaj. Może i zbiera pozytywne opinie, ale w testach zawsze wypada najgorzej.


Ogólnie jeżeli chodzi o darmowe antywirusy, to różnią się od płatnych :
1. Brakiem szybkich aktualizacji baz nowych wirusów (czyli jeżeli Cię zaatakuje jakiś nowy wirus to jest prawdopodobieństwo, że program go zignoruje)
2. Brakiem ważnych modułów rozpoznawania:
-opartego na zachowaniu wirusa,
-filtru poczty,
-dobrego firewalla
-ochrony w internecie (na przykład podczas logowania się do banku),
-alertów podczas ściągania plików.


Pytałeś się jeszcze o to, jak dane programy spowalnają komputer. Więc najbardziej spowalnia gdata, a następnie avg. Kaspersky się nie wyróżnia, ani na + , ani na - .


Podejrzewam, że i tak się zdecydujesz na darmowego antywirusa :-D , więc jeżeli już mam ci poradzić, to radzę avg lub avire free. Nie pobieraj windows defendera! Przepuszcza co 10 wirusa, podczas gdy np avg ma skuteczność ~97%. I nie wierz w mity, jakie znajdziesz w necie, typu "firewall windows chroni przed wszystkim" :-D

Jak już ktoś napisał, z darmowymi antywirusami trzeba po prostu zachować rozsądek przy przeglądaniu stron i tyle.

No i jeżeli chcesz zachować pełną ochronę to pamiętaj o jednym: nawet najlepszy antywirus to jeden krok w kierunku pełnej ochrony komputera. Aby w pełni się chronić, należy regularnie aktualizować wszystkie javy, adoby, flashe itd, bo hakerzy wykorzystują luki bezpeczeństwa w tych programach.

Ja na Twoim miejscu bym został przy Kasperskim.

 #690879  autor: Sig
 16 sty 2014, 23:11
Korzystałem wcześniej z duetu Avast+Zone Alarm dla firewalla, potem zmieniłem ZA na Comodo.
Nie wiem, czy to była optymalna kombinacja. Raz na jakiś czas skanowałem skanerem on line czy to Pandy, czy KAsperskiego, żeby sprawdzić jak Avast działa.
Teraz jest mi wszystko jedno. Został tylko Avast, firewall Windowsowy w 8.1 - Comodo bywa często nadczułe i irytujące, a czy bardziej skuteczne... Pewnie tak.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #690883  autor: hdfunpack
 16 sty 2014, 23:20
Sig pisze:Raz na jakiś czas skanowałem

No właśnie, chyba zapomniałem dodać, że darmowym antywirusom często szwankuje ochrona "na żywo" i wtedy trzeba skanować.

 #690937  autor: Morvius
 17 sty 2014, 10:16
Czyli jednak. A warto dopłacić za te dodatkowe funkcje w antywirusie, gdybym przykładowo avg chciał zakupić?

[ Dodano: 2014-01-17, 10:18 ]
lub avasta

Klasyczny obserwator wątku.

 #690997  autor: hdfunpack
 17 sty 2014, 14:02
Płatne avg jest dosyć słabe na tle płatnych antywirusów, a darmowe jest najlepsze ze wszystkich darmowych. Myślę, że mimo wszystko warto zapłacić za np Kasperskiego, jeżeli dużo korzystasz z internetu. Płatny avast jest dosyć słaby, ma taką samą (małą) skuteczność w wykrywaniu wirusów jak darmowy i posiada kilka dodatkowych modułów.

 #691000  autor: Morvius
 17 sty 2014, 14:06
a płatny Norton, weźmy teraz pod uwagę tylko płatne.

Klasyczny obserwator wątku.