DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #690879  autor: Sig
 16 sty 2014, 23:11
Korzystałem wcześniej z duetu Avast+Zone Alarm dla firewalla, potem zmieniłem ZA na Comodo.
Nie wiem, czy to była optymalna kombinacja. Raz na jakiś czas skanowałem skanerem on line czy to Pandy, czy KAsperskiego, żeby sprawdzić jak Avast działa.
Teraz jest mi wszystko jedno. Został tylko Avast, firewall Windowsowy w 8.1 - Comodo bywa często nadczułe i irytujące, a czy bardziej skuteczne... Pewnie tak.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #690883  autor: hdfunpack
 16 sty 2014, 23:20
Sig pisze:Raz na jakiś czas skanowałem

No właśnie, chyba zapomniałem dodać, że darmowym antywirusom często szwankuje ochrona "na żywo" i wtedy trzeba skanować.

 #690937  autor: Morvius
 17 sty 2014, 10:16
Czyli jednak. A warto dopłacić za te dodatkowe funkcje w antywirusie, gdybym przykładowo avg chciał zakupić?

[ Dodano: 2014-01-17, 10:18 ]
lub avasta

Klasyczny obserwator wątku.

 #690997  autor: hdfunpack
 17 sty 2014, 14:02
Płatne avg jest dosyć słabe na tle płatnych antywirusów, a darmowe jest najlepsze ze wszystkich darmowych. Myślę, że mimo wszystko warto zapłacić za np Kasperskiego, jeżeli dużo korzystasz z internetu. Płatny avast jest dosyć słaby, ma taką samą (małą) skuteczność w wykrywaniu wirusów jak darmowy i posiada kilka dodatkowych modułów.

 #691000  autor: Morvius
 17 sty 2014, 14:06
a płatny Norton, weźmy teraz pod uwagę tylko płatne.

Klasyczny obserwator wątku.

 #691022  autor: hdfunpack
 17 sty 2014, 14:54
Ja mam nortona, ale co chcesz wiedzieć? :D

 #691024  autor: Morvius
 17 sty 2014, 14:58
Jak się sprawdza na tle innych płatnych antyvirusów ;)

[ Dodano: 2014-01-17, 14:59 ]
czy opłaca się kupować i ile kosztuje taka optymalna licencja, wiadomo dla domu nie szukam jakiejś ściśle chroniącej jak w jakimś pentagonie ale chce mieć bezpieczne dane w pc ;)

Klasyczny obserwator wątku.

 #691036  autor: hdfunpack
 17 sty 2014, 16:23
Moja opinia
No więc w teście w gazecie zajął 3 miejsce (i zajmuje od kilku lat). Kupiłem go w promocji w internecie (ktoś dostał razem z komputerem i tanio sprzedał). Zawsze kiedy pobieram pliki, w prawym dolnym rogu (tam są wszystkie powiadomienia) pokazuje czy plik jest bezpieczny czy nie. Kiedy nie korzystam z komputera, a jest włączony, program automatycznie robi pełne skanowanie systemu. Ogólnie ja dużo piracę i denerwuje to, że program robi z tego powodu fałszywe alarmy. Nie wiem na jakie wchodzisz strony, ale ja wchodzę czasami na strony niepoprawne politycznie :mrgreen: i tutaj także są fałszywe alarmy. Podsumowując, jeżeli będziesz miał dobrą (tanią) okazję, to bierz. Ale uważam, że cena (180 zł) jest trochę wygórowana.

A teraz suche fakty z testu [porównałem program z Kasperskim, bo jest to swojego rodzaju "wzór"](n - norton, k - kaspersky):
-spowolnienie komputera (uśrednione):
n) 19,5%
k) 24%
-skuteczność w wykrywaniu wirusów:
n)99.65%
k)98,84%
-skuteczność w usuwaniu nowych szkodników i średni czas reakcji:
n) 87%, 65 min
k) 95%, 30 min
-braki modułów:
n) "bezpieczna klawiatura", "kopia zapasowa", "skan słabych punktów".
k) "kopia zapasowa".

ps. tu masz screeny (po angielsku) z nortona:
Obrazek Obrazek

 #691037  autor: wtd
 17 sty 2014, 16:25
Ja Nortona używam od wielu lat, jak wypada na tle innych nie wiem - dawno nic innego nie miałem. U mnie sobie radzi nieźle, żadnych problemów wirusowych nie miałem odkąd pamiętam. Do domu najlepszy będzie chyba Norton 360. W zasadzie jeżeli znasz podstawowe zasady bezpieczeństwa to wątpię żeby któryś z tych systemów miał jakąś znacząco przewagę na innym, raczej kwestia przyzwyczajenia.

 #691038  autor: Morvius
 17 sty 2014, 16:25
chyba zostaję przy kasperskim :D

Klasyczny obserwator wątku.

 #691040  autor: hdfunpack
 17 sty 2014, 16:32
No i dobrze. Mój następny antywirus to będzie właśnie kaspersky, no chyba że znajdę jakąś dobrą okazję na innego :) .

 #691043  autor: Morvius
 17 sty 2014, 16:35
Nie ukrywam, że zastanawiałem się nad przedłużeniem licencji kaspersky ale szukałem alternatywy. Przykładowo myślałem nad nortonem, avg, avastem itd. i mam teraz mętlik w głowie bo chce już kupić licencje, żeby nie denerwowały mnie wyskakujące powiadomienia i żeby nie stracił na jakości ochrony. Ważna dla mnie jest między innymi bezpieczna klawiatura albo przekierowanie na bezpieczną stronę podczas działania na stronie banku, poza tym aktualna baza wirusów no i żeby nie mulił systemu. Jesli ma kosztować te 180 zł to tyle za niego dam, byle bym był zadowolony z wyboru.

Klasyczny obserwator wątku.

 #691050  autor: hdfunpack
 17 sty 2014, 16:53
No to dobrze zrobiłeś, że napisałeś. Widziałem, że kiedyś był już taki temat .

[ Dodano: 2014-01-17, 16:57 ]
No, i jeżeli pomogłem, to wiesz... 8) ↓↓↓ (o ile w hydeparku jest taka opcja)

 #691052  autor: Morvius
 17 sty 2014, 17:04
ło królu 2 lata temu :D pomogłeś ale chciałbym aby też inne osoby się dostosowały do ostatniej mojej notki, chyba że są takiego zdania jak Ty ;)

Klasyczny obserwator wątku.

 #691054  autor: cyanoone
 17 sty 2014, 17:09
Na Windowsie 7 używałem Aviry Free+ Comodo Firewall :) Polecam jednak przesiadkę na Linuxa. Podajcie proszę do czego wam PC potrzebny to powiem czy Linux wystarczy. Na Linuxie bez większych problemów można odpalać znaczną część programów z W7 (Grałem w Fife 13 na pingwinku). Przypominam że w maju koniec wsparcia dla WXP.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #691055  autor: Morvius
 17 sty 2014, 17:14
tzn wychowałem się na Windowsie i niech tak zostanie ;) tu przynajmniej wiem gdzie co jest i jak obsługiwać :P ale temat stworzyłem dla wszystkich więc podaj proszę jakieś wersje antywirusów zgodnie z myślą przednią działające najlepiej na Linux'ie, przydadzą się w przyszłości dla innych :)

[ Dodano: 2014-01-22, 16:17 ]
padło na kaspersky internet security ;) mam nadzieję ze i innym pomogliśmy w wyborze :)

Klasyczny obserwator wątku.

 #706716  autor: seybr2k1
 28 mar 2014, 18:55
Kaspersky muli. Jak ktoś nie potrafi jego ustawić, to sorry. Wielkiej tam filozofii nie ma. Mi nie muli, licencję mam do końca roku ;].

Avast - uwielbiam jego, bo przez ten atywirus mam dużo kompów do naprawy a dla mnie to kasa. Przepuszcza wiry niczym dobry durszlak.

 #706726  autor: forum_tg
 28 mar 2014, 19:30
seybr2k1, z tym avastem to trochę Cię poniosło. Nie widzę powodów do narzekania. Bardzo dobry jest także Bitdefender

 #706785  autor: seybr2k1
 29 mar 2014, 08:58
seybr2k1, z tym avastem to trochę Cię poniosło
Wiesz pracowałem w serwisie i sklepie z kompami. Avast dość bardzo popularny. Z chłopakami mieliśmy nawet stwierdzenie i powiedzenie. O Avast, pewnie są wiry. Zazwyczaj było ich dość dużo. Teraz jak dostaje kompa i widzę Avast, pierwsze co robię co to wywalam jego. Polecam program ComboFix, działa cuda. Dalej instaluje albo AVG Free, albo Avire.
Sama Avira w darmowej wersji potrafi usuwać wirusy w które nie widzi Avast, lub nie potrafi je usunąć. Piszę to przez doświadczenie.

Z płatnych na moim pierwszym miejscu jest Kasperku. Nod dość na drugim. Mam zamiar kupić lapa i chyba przetestuje płatną wersję AVG.

 #707514  autor: rhub
 01 kwie 2014, 21:31
G data też nieźle wypada w rankingach zaraz obok kasperskiego, mi się dobrze z nim współpracuje, miałam obawy czy nie będzie zamulał ale nic z tych rzeczy, wszystko działa normalnie.