DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #676441  autor: darek638
 21 lis 2013, 09:27
Hej.
Używa ktoś tego wynalazku? Chciałbym zainstalować go na laptopie, warto? Proszę o opinie użytkowników.

Nigdy więcej Play.

 #676450  autor: user_delete19
 21 lis 2013, 10:21
Ja jestem zadowolony, nawet bardzo. Kafelek używać nie trzeba a sam system ma masę poprawek i działa żwawiej niż win7 (imho).

A teraz to chyba bardziej 8.1 ;)

 #676454  autor: Sig
 21 lis 2013, 10:49
w marcu kupilem laptopa z nim. Przyzwyczilem sie i jestem zadowolony. Trzeba zmienic troche nawykow i przydaja sie skroty klawiszowe (np. Windows+x, +q itd.), jak i nie wszysko bylo intuicyjne, ale teraz patrzac na niego nie rozumiem tego hejtu. Dziala szybko, jak ktos nie lubi kafelkow to ma zwykly pulpit, a lista programow jest w sumie zbedna bo wysttarczy zaczac wpisywac jego nazwe, jak nie chce sie uruchomic z pulpitu, czy start screen. Aplikacje sa tylko troche crapowate, widac, ze pod tablet robione, np. Taka poczta choc ladnie wyglada, to jest okrojona wzgledem wczesniejej live z chocby mozliwosci zapisania wszysknwz wiadomosci na raz. Ma jednak tez swoje plusy. Inne sa rozne, np. Pogoda jest ok, ale nie uzywam ich duzo. Minusem jest ich pelnaekranowosc do ktorej trzeba sie przyzwyczaic mozna ich przeciez nie uzywac.
Co do lapka, to upewnij sie, jezeli upgradujesz z 7, ze go obsluguje. Poczytaj tez o aktualizacji do 8.1, bo moga byc jaja. Mi, po dwoch dniach prob udalo sie ustalic, ze blokuje ja sterownik Ralinka do karty wifi i wielu ludzi ma podobny problem. Zeby zaktualizowac musialbym fizycznie wyciagnac modul wifi, bo w bios nie mam opcji deaktywacji. Niestety MS skopal procedure aktualizacji i nie da sie jej w tryvie offline przeprowadzic - nawet po pobraniu - bez internetu nie otworzysz sklepu... Kabel konieczny.
Poczytaj o swoim modelu bo mozesz zostac z 8 kto wie na jak dlugo. Mi to nie przeszkadza i odmawiam dalszych akrobacji dla service packa, az sie HP ogarnie. Dotyka to rowniez innych producentow z tym komponentem, np. asus, ale w roznych modelach sa rozne, wiec mozesz miec np. atherosa.
Windows 8 polecam.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #676456  autor: darek638
 21 lis 2013, 11:22
Dzięki za odpowiedzi. System chcę postawić od nowa, nie upgradować.

Nigdy więcej Play.

 #676462  autor: Sig
 21 lis 2013, 12:26
To wyeliminuje potencjalne problemy z bloatwarowymi aplikacjami przy upgrade do 8.1 (chyba, że już 8.1 da się od razu kupić, nie wiem) - antywirus często też blokuje. Na czysto nie powinno być problemu, tylko poczytaj o swoim modelu pod tym kątem. Źródeł problemów może być kilka, była nią np. karta nVidii, ale już chyba są odpowiednie sterowniki. W razie czego na Answers Microsoft na pewno znajdziesz pomoc dla swojego przypadku. Nie od pracowników, bo oni mają wszystko gdzieś, ale od juzerów :-).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #676463  autor: Precelos
 21 lis 2013, 12:29
IMO nie warto
strasznie nie intuicyjny system chodz ma lepsze zadzadzanie energia

na jednym mam jeszcze win8(co jest meczarnia dla mnie) niedlugo robie downgrada do w7
jak moje IQ zmniejszy sie do tego stopnia ze bede sie jaral kawelkami to do niego wroce

ale sam musisz to ocenic - wszystko ma swoich zwolenikow i przeciwnikow :wink:

z punktu widzenia prostoty i stabilosci najlepiej pracuje mi sie na linuxie i os x

Obrazek

 #676470  autor: user_delete19
 21 lis 2013, 12:52
Precelos pisze:chodz
choć!
Precelos pisze:strasznie nie intuicyjny system chodz ma lepsze zadzadzanie energia
wtf? ale przecież to jest to samo co w win7, a kafelek przecież używać nie musisz =,= mam ten system od premiery, czyli już około rok i nie pamiętam kiedy ostatnio kafelki oglądałem... bez sensu to Twoje marudzenie :p

 #676476  autor: user_delete17
 21 lis 2013, 13:13
Jako, że jestem osobą bardzo zafascynowaną linuxem, a nawet zdecydowałem się iść do szkoły związanej z tym tematem oraz podjąć pracę jako administrator serwerów na linuxie radzę wszystkim używanie Windows 8.

Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety, ale w codziennej pracy na laptopie czy tablecie czy rozrywce najlepszy jest dla mnie Windows, bo jest po prostu najmniej problemowy.
Przez kilka lat miałem w domu linuxa. W pracy też jakiś czas z uwagi na pracę, ale po przesiadce na Windows 7, a potem na 8 jest mi teraz naprawdę wygodnie.
Działa to niesamowicie szybko i stabilnie. Obsługa inna, ale da radę się nauczyć.

W pracy siedzę teraz na XP, a w domu na 8.1 po upgrade z Win 7, oraz ipadzie. Muszę przyznać, że się tak przyzwyczaiłem do win 8, że się w pracy męczę na tym XP.
Na pewno też moim kolejnym tabletem będzie coś na windzie, a dodatkowo przyda się office.

 #676485  autor: Precelos
 21 lis 2013, 13:39
wojciech, jestes zadowolony ok masz prawo dla mnie to syf koniec kropka

kazdy ma jakies wymagania

dlatego najlepiej samemu sie pzrekonac a nie liczyc na opinie innych z prostego wzgledu sa zawsze SUBIEKTYWNE

Obrazek

 #676504  autor: wtd
 21 lis 2013, 14:52
darek638 pisze:Dzięki za odpowiedzi. System chcę postawić od nowa, nie upgradować.
Nie wiem skąd chcesz go stawiać, czy ze sklepu, z msdnaa czy torrentów, ale jeżeli istnieje możliwość to poszukaj od razu 8.1, zaoszczędzisz sobie cyrków z updatem, bo z tego co słyszałem zdarzają się one nad wyraz często. Ja niedawno postawiłem czyste 8.1 i śmiga ładnie. Apki kafelkowe, jeżeli mówimy o zwykłym laptopie są jak dla mnie co najwyżej kiepskie (oprócz pogody, ta spoko działa i naprawdę estetycznie wygląda). Nowe kafelkowe menu start nie jest w sumie takie złe, ja używam go jako podręcznych skrótów do zwykłych aplikacji desktopowych aplikacji. niby w 7 też się dało przypiąć, ale tutaj, mając cały ekran do dyspozycji można tych skrótów zrobić więcej i ładnie je pogrupować. Mniej wygodne to jest jak potrzebujesz wejść w jakieś rzeczy typu panel sterowania czy lista drukarek, ale robi się to chyba na tyle rzadko, że te dwa dodatkowe kliknięcia nie są problemem.

 #676505  autor: user_delete19
 21 lis 2013, 14:53
ale ja nie ogarniam dlaczego to dla Ciebie syf, skoro (pomijając kafelki, których używać nie trzeba) to praktycznie dla użytkownika końcowego windows7...

 #676519  autor: Precelos
 21 lis 2013, 15:42
wojciech, bo nie jest intuicyjny jak juz wtd, wposmnial chodzi m.in. o ustawienia
no i zamykanie tez porazka(wiem ze mozna przez alt+f4) kilka klikow zamiast 2och ktore zajmuja sekunde

Imo klasyczny pasek jest duzo szybszy i wygodniejszy
uzywam juz go troche i mnie w8 nie przekonal, kolega byl mniej cierpliwy i juz po tygodniu wywalil ten system

Obrazek

 #676520  autor: user_delete34
 21 lis 2013, 15:46
Sig pisze:a lista programow jest w sumie zbedna
Czy jest opcja włączenia listy programów łatką albo czymś? Podobno nawet w nowszych ubuntu z Unity zrobili wyszukiwanie programów zamiast wybierania z listy, a dla mnie to ogromny minus.

Jak jest z crackowaniem tego ustrojstwa?

 #676521  autor: darek638
 21 lis 2013, 15:50
Byłem na stronie Microsoftu i tam piszą, że 8.1 można postawić tylko jako upgr. na W7. To jak to jest?

Nigdy więcej Play.

 #676530  autor: Precelos
 21 lis 2013, 16:26
Markadiusz pisze:Czy jest opcja włączenia listy programów łatką albo czymś? Podobno nawet w nowszych ubuntu z Unity zrobili wyszukiwanie programów zamiast wybierania z listy, a dla mnie to ogromny minus.

Jak jest z crackowaniem tego ustrojstwa?
w 8.1 jak dobrze pamietam wrocil przycisk start ktorego chyba nie mozna usunac

crackuje sie normanie przez loadera, jak pozniej wyglada sprawa windows update tego juz nie wiem - ja osobiscie mam oryginala

darek638, jak masz pudelkowa wersje 8.1 czy tez pelen obraz iso to zainstalujesz normanie

ogolnie polecam lekture
http://www.spidersweb.pl/2013/10/window ... oblem.html
http://www.spidersweb.pl/2013/10/window ... zacja.html

system ma potencjal ale na razie cierpi na choroby wieku dzieciecego
tak samo jak bylo z xp bez sp czy tez vista(choc tutaj IMO nawet sp nie pomogl)

moze jak wyjdzie 8.2 to sie przekonam na razie ma za duzo bubli

Obrazek

 #676535  autor: user_delete34
 21 lis 2013, 16:41
Precelos pisze: w 8.1 jak dobrze pamietam wrocil przycisk start ktorego chyba nie mozna usunac
Ale on jest chyba tylko od włączania Metro z kaflami, nie? Albo się mylę? Bo mi chodzi o normalną listę programów, "Wszystkie programy".