DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #663404  autor: Xavi
 22 wrz 2013, 19:49
Jestem całkowitym laikiem w sprawach konsol więc doradźcie coś. Krótko mówiąc czy warto kupować PS# Superslim czy lepiej czekać na PS4? Chyba ze względu na dostępność gier i ceny samych konsol to dobry moment do zakupu trójki aly sam nie wiem. PS4 będzie po 1700 a to za dużo dla mnie do okazjonalnego grania i tyle nie wydam. Widziałem w gazetce chyba real PS3 500GB za 799 to chyba cena ok? Co powinienem jeszcze zakupić do takiego zestawu jakieś kable itp czy wszystko jest w komplecie? Dzięki za rady.

 #663409  autor: dreapheus
 22 wrz 2013, 20:12
Poczekać na premierę 4ki i wtedy kupić 3ke. Ceny spadną jakieś 30% jak nie więcej.
4ki nie opłaca się w dniach premiery gdyż jej cena też spadnie jakieś 30% po pierwszych miesiącach od premiery.
Czyli najlepsze ceny na 3ke to grudzień/styczeń na 4ke kwiecień/maj.
To tak jeżeli sugerujesz się oszczędnością i opłacalnością inwestycji. Sam po miesiącu zabawy sprzedałem ps3 gdyż kurzyła się na półce. (brak czasu na granie niestety)

 #663427  autor: wtd
 22 wrz 2013, 21:35
Ja PS3 kupiłem w czerwcu i nie żałuję. Gier do ogrania mam tyle że pewnie starczy mi spokojnie na ponad rok (a świetne tytuły cały czas jeszcze wychodzą na PS3). Jak już nie będzie w co grać to wtedy pomyślą nad nową generacją, może jakaś tańsza i lepsza wersja slim już zdąży do tego czasu wyjść. Konsole są już na tyle tanie że wątpię żeby cena miała spaść jeszcze niżej, jeżeli już to o max 100-200pln. Sam musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz czekać nie wiadomo ile (~kilka miesięcy) czy po prostu kupić i grać. Protip - jak gdzieś masz jakiegoś starego laptopa ze zwykłym niepotrzebnym dyskiem 2,5" to możesz kupić tańsze PS3 12GB i potem bez problemu wcisnąć do niego ten dysk.

 #664437  autor: lord.nitos
 27 wrz 2013, 11:51
Powietam tak, kiedyś podczas wizyty w Sony Center, rozmawiałem z pracownikiem i podpowiedział mi aby poczekać na PS4 z tego względu, że cena obecna PS3 a cena PS4 Przedsprzedażowa jest niższa tylko ok. 300-400zł

[center]
Jeżeli Ci pomogłem to możesz się odwdzięczyć klikając

Obrazek
[/center]

 #664489  autor: adiq1033
 27 wrz 2013, 13:26
To zależy ile chcesz wydać na konsolę. ;)

Sugerowana cena europejska za PS4 wynosi 399€, w przeliczeniu na PLN to około 1700-1800zł. Jednak podejrzewam, że ceny na polskich półkach wyniosą 1899-1999zł. Po dwóch, trzech miesiącach z pewnością spadną do 1699-1799zł, a może nawet któryś ze sklepów postanowi zawojować rynek i wystawi konsolę w przystępnej cenie 1499zł.

Według mnie gdyby tyle wynosiła cena startowe konsoli w dniu premiery, sprzedałoby zdecydowanie więcej sztuk. Osobiscie wychodze z założenie, że do 1500zł można kupić konsolę dla siebie lub dzieciaków, by urozmaicać sobie czas wolny w domu, ale gdy mamy w kieszeni około 2000zł to zdecydowałbym się na PC, którego dostosowałbym do użytku pod telewizor. Przeprowadziłem taką "operację" z jednostką centralną za ~1000zł (sprzedałem konsolę, aby złożyć nowy komputer od podstaw) i wyszedłem naprawdę zadowolony z tej zmiany. Wszystkie gry które wyszły na PC i Xbox hulają bez zastrzeżeń. Kontroler Xbox 360 jest dostępny dla komputerów osobistych, a każda gra z pod skrzydeł "Games for Windows Live" jest przystosowana do obsługi gamepada.

PlayStation 3 SuperSlim mają tragiczny suwak napędu. Wygląda to tandetnie, jak podróbki Nintendo NES sprzedawane na bazarach. Na przełomie marca, kwietnia znajomy pytał mnie którą konsolę lepiej kupić i dlaczego. Poleciłem mu PS3, ale zaznaczyłem, aby szukał końcowych sztuk Slim - były przeceniane, a według mnie to najlepsze wydania PlayStation 3. I kupił wtedy wersje 160GB, nową w Carrefour za 599 albo 699zł, kiedy SuperSlimy były po 899zł. Slimkę nadal można dostać na Allegro, na gwarancji, ale używaną. Ceny są różne, w zależności od zainteresowania i zestawu.

Zasadnicze pytanie - czy opłaca się kupować konsolę wymierającej generacji? Odpowiedź brzmi tak, ALE nie nową, a UŻYWANĄ. A gry? Też używane, bo nowe nadal są za kosmiczne ceny, chociaż graficznie wieje biedą. Jak dobrze wiecie, niedawno premierę miało GTA V, z uwagi na tą grę planowałem ponowny zakup konsoli - ot tak, aby tylko ukończyć tą grę i sprzedać. Jednak gdy zobaczyłem na gameplay'u jak paskudnie ona wygląda to zacząłem się zastanawiać, gdzie Rockstar dostrzega w swoim produkcie status "Next-gen"? Polecieli z tym tekstem po całości, tak samo jak Activion z nowym Call of Duty Ghost na starym silniku graficznym...

W zestawie z konsolą nie ma fabrycznie przewodu HDMI, więc tylko to musiałbyś sobie dokupić.

 #664858  autor: code
 29 wrz 2013, 11:39
Xavi pisze:PS# Superslim czy lepiej czekać na PS4?
kupić PS3, ograć 100 najlepszych gier i wtedy kupić PS4 (wtedy będzie w o wiele niższej cenie, a i gier będzie pod dostatkiem)

 #694040  autor: Mika112
 28 sty 2014, 14:44
A kiedy i gdzie bedzie mozna dostać 4 w PL Jest nie ma ? No ?

Pozdrawiam wszystkich : )

 #694294  autor: Drameer
 29 sty 2014, 09:29
Pewnie gdzieś od lutego będzie więcej , 3-ki dużo spadły teraz z ceny ?

zatoki nosowe

 #694457  autor: Olun90
 29 sty 2014, 18:36
ze 20% lekko, mnóstwo używek do kupienia, osobiście czekam na więcej nowych gier i kupuję ps4