DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #656624  autor: BarthezzLodz
 21 sie 2013, 21:52
Cześć, ostatnio zakupiłem sobie mysz bezprzewodową HP X7000, która łączy się z komputerem za pomocą sieci WiFi. Mój komputer stacjonarny nie posiada wbudowanej karty sieciowej z WiFi, dlatego też podłączyłem do niego adapter WiFi na USB - Sagem XG-760N. Przy próbie konfiguracji (parowania) myszy z komputerem wyświetla się komunikat: SoftAP is not available.

Przyczyn tego doszukuję się w niezgodnym z tą myszą adapterem WiFi (http://www8.hp.com/pl/pl/products/oas/p ... id=5169079 - wg informacji na stronie wymagana jest certyfikowana karta sieciowa z WiFi z logo WIN7), cokolwiek to jest. Ktoś poleci może właśnie taką kartę sieciową?

Dodam, że mysz próbuję zainstalować na Windows 8. Mam też w domu laptop z Windows 7 z wbudowanym WiFi i tam konfiguracja myszko przechodzi bez problemu.

Uśmiechnij się! ;)

Nokia 3310 -> Sony Ericsson T630 -> LG KU800 Chocolate -> Nokia N76 - > Samsung S8500 Wave -> LG L9 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S6 EDGE 64GB

 #656814  autor: Nemonic
 22 sie 2013, 22:45
Gdybyś znalazł adapter WiFi na którym mysz chodzi bezproblemowo to podziel się :) Również mam ten sam model myszy i ten sam problem :) Dzięki :)

 #656819  autor: maker3
 22 sie 2013, 23:10
A na tym laptopie z Win7 myszkę uruchomiłeś na wbudowanej karcie czy tym donglu Sagema?

Myślę, że wina będzie leżeć po stronie dongla, jest on już dosyć wiekowy i może nieobsługiwać najnowszych standardów, a myszka po WIFI takim jest, bo w sumie to pierwsze o tym słyszę.

PS
Nie lubię wystających dongli i do laptopa chciałem kupić myszkę Bluetooth, ale to WIFI też wygląda ciekawie.
Karta WIFI może łączyć się jednocześnie z routerem i myszką?

 #656828  autor: wook
 23 sie 2013, 00:15
maker3, zobacz te nanodbiorniki Unifying od Logitecha nie trzeba wyjmować nawet z laptopa na czas transportu.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #657285  autor: BarthezzLodz
 25 sie 2013, 13:15
Już mi też wszystko ruszyło - kupiłem TP-Link TL-WN725N.

Na laptopie działa z wbudowaną kartą sieciową.

maker3, można jednocześnie korzystać z transmisji danych po WiFi i myszki. :) Jedno nie wyklucza drugiego.

Uśmiechnij się! ;)

Nokia 3310 -> Sony Ericsson T630 -> LG KU800 Chocolate -> Nokia N76 - > Samsung S8500 Wave -> LG L9 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S6 EDGE 64GB