DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

Moderator: Moderatorzy

 #609531  autor: Xy
 23 sty 2013, 23:13
Nadejszła oczekiwana chwila kiedy zdechła mi bateryja w moim Samsungu. To znaczy trzyma jeszcze pół godziny na trybie oszczędnym ale czuję, że jej kres jest bliski.
I mam pytanie czy znacie jakiś sklep internetowy gdzie można nabyć w rozsądnej cenie baterię do laptopa? Fajnie jakby było można kupić oryginalny akumulator ale obawiam się, że cena będzie zaporowa. Jeśli zamiennik to muszę sztywno trzymać się parametrów tych jak w oryginalnej czy większa nie zaszkodzi?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #609542  autor: kowcio
 23 sty 2013, 23:36
Lepiej kup oryginał, a gdzie najtaniej? Pewnie na Allegro, chyba, że znajdziesz w sklepie typu X-kom.pl
Zamienniki odradzam. Laptop to urządzenie, które dość łatwo jest uszkodzić, gdy np. podłączysz zasilacz, który puści za duży prąd. Sknerstwo powoduje, że wydasz dwa razy (prawie zawsze tak jest), więc lepiej nie kupuj zamiennika, jeśli zależy Ci na tym, by ten laptop jeszcze podziałał trochę.
Pojemnosć moze być większa (w zamiennikach pewnie ilość Ah będzie "podkręcona", niż rzeczywista liczba), zaś ważne, by napięcie było takie, jak w starej baterii, chociaż to byś musiał miernikiem mierzyc przy naładowaniu obu baterii do pełna. Bo tak jak w telefonie, zazwyczaj bateria naładowana do 100% posiada 4.2v, a przy ostatniej chwili działania telefonu na akumulatorze to 3.3v. Na etykiecie masz napisane, że bateria ma 3.7v lub rzadziej 3.8v.

No i pewnie ten laptop bardzo długo nie będzie Ci trzymał na baterii, bo generalnie stare laptopy są mocno prądozasobne. :)

 #609547  autor: Xy
 23 sty 2013, 23:49
Laptop w grudniu skończył dwa lata i mniej więcej tyle też wytrzymała bateria. Stary komputer służył mi 9 lat, a i tego Samsunga nie mam ochoty wymieniać na nowszy sprzęt (bo mimo dwóch lat dalej sprzętowo jest mocny).
Skoro tak piszesz to rozejrzę się za oryginalną baterią. Chociaż jak porządna firma od zamienników to jest także ryzyko?
X-kom.pl zobaczę. Allegro odpada z pewnych względów ;-)
Dzięki za pomoc i liczę na jeszcze ;>

[ Dodano: 2013-01-24, 00:46 ]
Na stronie x-kom.pl nie znalazłem nic o bateriach do laptopów. Natomiast Samsung ma tak ch***e wsparcie, że mózg paruje. Akcesoria do laptopów owszem, posiada. Ale jakieś zasilacze, klawiatury czy etui. O bateriach ani słowa. No to pomoc on-line. Sekcja "napisz do nas" jest tak ukryta aby nie zakłócać spokoju pracownikom na helpdesku. Znalazłem i zaczynam działanie. Najpierw wybór kategorii, czyli zaznaczam PC, później wybieram, że chodzi mi o laptopa, a na końcu konkretny model. Wszystko zaznaczyłem i pojawiły się jakieś dwie sugestie. Klikam dalej, bo nie o to mi chodziło. Myślę, napiszę zwyczajnego maila z pytaniem "Gdzie można kupić baterię do laptopa waszej firmy?". A takiego! Podaj imię, nazwisko, kod pocztowy, numer seryjny kompa, datę zakupu z paragonu i wuj wie co jeszcze. Ja wiem, że to zabezpieczenie żeby nie obsługiwać kradzionych sprzętów czy coś ale kto trzyma takie rzeczy jak paragon?? Tym bardziej po zakończonej gwarancji? Czyli co, nie znając dokładnej daty zakupu nie otrzymam pomocy? Nie wiem jak inne firmy komputerowe ale pisałem na pomoc on-line do wielu różnych firm z branży IT oraz Foto i żadna nie robiła wymogów jak Samsung.
Ale do rzeczy: Gdzie jeszcze szukać baterii do laptopa? Ewentualnie da się jakoś reanimować stare ogniwo?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #609563  autor: max4max
 24 sty 2013, 07:37
Witaj
Reanimować się da - jak najbardziej.
Są firmy, które się tym zajmują - oferty np. na allegro.
Z tym, że trudno mi ocenić o ile życie baterii jest przedłużane i pewnie to zależy jeszcze od procesu regeneracji.
Ja bym zrobił jeszcze inaczej - jest wielu zapaleńców zajmujących się bateriami, akumulatorami i światełkami , posiadających profesjonalne lub półprofesjonalne ładowarki.
Na takich ładowarkach z balancerem da się sprawdzić faktyczną pojemność i doprowadzić do regeneracji ogniwa.
Ba mało tego - aku w laptopie składa się z zespołu małych ogniw - często B18650 3,7 V i czasami wysiada tylko jedno czy 2 ogniwa ;)

Ewentualnie zakup zamiennika dobrej klasy od firmy, która typowo zajmuje się bateriami/aku.
Np. http://www.batimex.pl/towary.php?idzast ... 40&search=

 #609600  autor: Xy
 24 sty 2013, 12:01
max4max pisze:Reanimować się da - jak najbardziej.
Są firmy, które się tym zajmują - oferty np. na allegro.
Z tym, że trudno mi ocenić o ile życie baterii jest przedłużane i pewnie to zależy jeszcze od procesu regeneracji.
Gdyby się dało to byłoby fajnie. Ale z dziury wychodzą dwa aspekty: Ile kosztuje taka regeneracja i jak długo po tej akcji bateria jest w dobrej formie?

max4max pisze:Ja bym zrobił jeszcze inaczej - jest wielu zapaleńców zajmujących się bateriami, akumulatorami i światełkami , posiadających profesjonalne lub półprofesjonalne ładowarki.
Na takich ładowarkach z balancerem da się sprawdzić faktyczną pojemność i doprowadzić do regeneracji ogniwa.
Trzyma mi max 30 minut z przyciemnionym ekranem, bez Wi-Fi, muzyki i innych obciążających zadań. W trybie "Wysoka wydajność" zjada mi energię dosłownie w 5 minut. Czyli to oznaka, że bateria ma się ku końcowi.

max4max pisze:Ba mało tego - aku w laptopie składa się z zespołu małych ogniw - często B18650 3,7 V i czasami wysiada tylko jedno czy 2 ogniwa
Gdyby ktoś był w stanie to sprawdzić...

Ewentualnie zakup zamiennika dobrej klasy od firmy, która typowo zajmuje się bateriami/aku.
Np. http://www.batimex.pl/tow...nad=140&search=
Ceny jak wszędzie, różnice kilkuzłotowe. Sęk w tym, że do mojego nie widzę baterii. Ehh, nie dość, że samochód nietypowy to jeszcze do laptopa nie można kupić baterii.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #609606  autor: max4max
 24 sty 2013, 12:16
Xy pisze:Ceny jak wszędzie, różnice kilkuzłotowe. Sęk w tym, że do mojego nie widzę baterii. Ehh, nie dość, że samochód nietypowy to jeszcze do laptopa nie można kupić baterii.
Jaki to model?
Bo jedna bateria np. do N10 "obsługuje" kilka modeli i nie muszą być opisane w nazwie aku.
Xy pisze:Gdyby ktoś był w stanie to sprawdzić...
To jest pewnik, że składa się z zespołu ogniw w ilości najczęściej 4, 6 lub 8 sztuk.
Bardzo często są to ogniwa przemysłowe bez zabezpieczenia PCB 18650 3,7 V różnych firm - LG, Samsung, Sony, Sanyo, Panasonic itp..
Czy w tej baterii tez są tego rozmiaru to ja nie odpowiem ( choć może nawet w necie da się znaleźć taką informację).
Ogniwa są zgrzane ze sobą i dołożona jest wspólna elektronika, która notabene też może ulec uszkodzeniu ;)

 #609919  autor: user_delete34
 25 sty 2013, 18:08
Xy, w moim laptopie stara bateria trzyma max 1,5-2 minuty. ;) Kupiłem nową, oryginalną od ASUSa ale od większego modelu więc i o większej pojemności - na allegro. Sklep Zeta Notebooks. Dałem mniej za oryginał niż za zamienniki do mojego lapa, więc polecam poprzedzierać się pomiędzy chińczykami i znaleźć podobną "okazję".

 #683353  autor: paker
 16 gru 2013, 18:59
Moim zdaniem najlepiej jest zamówić taką baterię przez internet. Sam ostatnio zamawiałem baterię do swojego Samsunga ponieważ również bardzo krótko mi trzymał (nawet krócej niż te Twoje pół godziny ...) . Kupiłem ją tutaj: http://www.ebaterie.pl/baterie-laptopow ... 1_324.html ponieważ ceny były znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych w moim mieście - dokładnie je porównałem ;)

 #685998  autor: Fantom847
 28 gru 2013, 14:57
W sklepach internetowych dostępne są zamienniki baterii do laptopów, które działają bez problemów z większością laptopów na rynku i nie ma co się ich obawiać.

Biorąc pod uwagę to, że większość baterii często nie jest w stanie wytrzymać roku lub półtora przy średnim użytkowaniu to zamiennik jest dobrym wyborem. Ceny w tym momencie wahają się w granicach 100-200 zł za zamienną baterię do laptopa z 12 miesięczną gwarancją.

Mamy bardzo duże doświadczenie w sprzedaży tego typu produktów i zamienna bateria do laptopa często sprawdza się lepiej niż nowy oryginał, który przeleżał nieużywany z laptopem ponad pół roku zanim został sprzedany.

Tutaj link do baterii konkretnie do laptopów samsung w sklepie z 4 letnim doświadczeniem w sprzedaży baterii: Baterie do laptopów Samsung - Świat Baterii i jeszcze podaję link do wszystkich modeli baterii w ofercie - to jest około 98% polskiego rynku: Baterie do laptopów - Świat Baterii.pl

 #686515  autor: LysyAndroid
 30 gru 2013, 13:57
Już nie pamiętam nazwy ale u mnie zamiennik sprawdzał się równie dobrze co oryginalna bateria z HP-ka. Także nie ma co przepłacać też za oryginał bo to nic jakoś szczególnie zaawansowanego technologicznie,.

Siedzimy, fajnie jest...

 #686524  autor: user_delete34
 30 gru 2013, 14:22
LysyAndroid, zależy od baterii. W przypadku mojego starego lapka oryginał był dużo tańszy od zamiennika (extra, co nie?) - 200 zł vs. 380 zł. Pierwsza bateria wytrzymała jednak krótko, więc i tej nowej nie wróżę nie wiadomo jak długiego życia.

Jednak w przypadku obecnej baterii Della z ExpressCharge nie wymienię jej w przyszłości na oryginał. Za 700 zł jestem w stanie kupić całego laptopa, a samo ExpressCharge od razu wyłączyłem... bo szkoda mi baterii. ;) Niby przystosowana do większego prądu, ale zauważyłem, że ładowanie większym prądem baterii w telefonie mamy w krótkim czasie ją "zjechało", więc nie chcę ryzykować tutaj.
 #890835  autor: Optek
 10 paź 2016, 11:10
Myślę,ze wiele tutaj zalezy od producenta Sa rózni producenci baterii do laptopa.Gorsi oraz lepsi. Poza tym do jednego modelu lapka jest wiele mozliwych zamienników baterii. Do drugiego modelu laptopa lepie jest kupić oryginał. Sugeruję zadać zapytanie u nich:
https://laptopmarket.pl/section,Baterie,7,14 - znają sie na bateriach i powinni Ci odpowiedzieć na to czy lepsza będzie oryginalna bateria czy jednak zamiennik

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.
 #895125  autor: Miminka
 11 lis 2016, 15:28
ja na electro.pl kupowałam baterię Toshiba i po pełnym naładowaniu trzyma spokojnie ponad 5 godzin. Widziałam też innych firm i w fajnych cenach.