DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #57989  autor: amadeo
 03 mar 2006, 19:48
Windows nową wersję narzędzia sprawdzania oryginalności systemu. Narzędzie powiadamia użytkownika, jeżeli używany system Windows nie jest oryginalny. Instalacja systemu powiadamiania jest całkowicie dobrowolna, zainstalowanie go następuje dopiero po jawnej zgodzie użytkownika i zaakceptowaniu umowy licencyjnej. Narzędzie nie powoduje żadnej zmiany w działaniu legalnego systemu. W przypadku wykrycia, że system nie jest oryginalny, narzędzie pomoże użytkownikowi w uzyskaniu licencjonowanej kopii systemu Windows.

W przypadku uruchomienia na pirackiej kopii systemu, efekty można zobaczyć na każdym kroku. Już w momencie startu systemu można zobaczyć następujący tekst Prawdopodobnie jesteś ofiarą piractwa komputerowego. Kopia systemu Windows zainstalowana na tym komputerze nie jest oryginalna. Do momentu uruchomienia na komputerze oryginalnego systemu Microsoft Windows w dolnej części ekranu logowania wyświetlany jest transparent mówiący o nielegalnym pochodzeniu systemu. Podczas każdego logowania do systemu pojawia się monit o rozwiązanie tego problemu. Zareagowanie na niego spowoduje wyświetlenie opisu kroków, które można wykonać. Ostatnim z elementów powiadomień jest specjalna ikona w obszarze powiadomień i komunikat jej towarzyszący Błąd sprawdzania autentyczności systemu Windows wraz z dodatkowymi informacjami.

więcej

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=3516

Obrazek

 #58075  autor: Rogal
 03 mar 2006, 23:18
to się Microsoft zabezpiecza :smt005

 #58103  autor: daniel
 04 mar 2006, 08:25
Musza cos zaczac robic :D

Ale juz na innym forum czytalem, ze sa tricki aby to zlikwodowac, i cracki beda =)))

Lights are blinding my eyes...

 #58137  autor: pumba
 04 mar 2006, 11:20
A czy to w czymś przeszkadza bo u mnie tzn. na kompie na którym pracuje :wink: dwa dni temu wyskoczyło powiadomienie że jest nowa aktualizacja i nieczytając co to wogóle jest kliknełem żeby się pobrało i zainstalowało i po ponownym uruchomieniu komputera jest tylko informacja że jestem ofiarą piractwa i nic pozatym się nie dzieje, więc oprócz tych informacji chyba nic innego się nie będzie dzaiło?

 #58140  autor: piotrz
 04 mar 2006, 11:45
żałosny jest microsoft :smt011 :smt011 :smt011 :smt011 :smt005

 #58144  autor: kamil1221
 04 mar 2006, 11:59
Gdyby windows byl tanszy to napewno by zmniejszyla sie popularnosc pirackich windowsow.
To absord aby cos takiego kosztowalo powyzej 500 zl!!!
Jak by kosztowal okolo 150 zl - pewnie wiecej osob byloby sklonnych go kupic.

A tak z innej beczki :arrow: czym tak naprawde sie rozni windows od linuksa??
Kiedys chcialem zainstalowac linuksa, ale okazalo sie ze nie ma pod moja karet graficzna (nVidia 6600) sterownikow i nie zadzialal.

 #58151  autor: M1S1EK
 04 mar 2006, 12:30
i tak pewnie te zabezpieczenie nic nie da a kamil szukales sterownikow na stronie nVidi??

 #58157  autor: dziedziel
 04 mar 2006, 12:57
pumba pisze:A czy to w czymś przeszkadza bo u mnie tzn. na kompie na którym pracuje :wink: dwa dni temu wyskoczyło powiadomienie że jest nowa aktualizacja i nieczytając co to wogóle jest kliknełem żeby się pobrało i zainstalowało i po ponownym uruchomieniu komputera jest tylko informacja że jestem ofiarą piractwa i nic pozatym się nie dzieje, więc oprócz tych informacji chyba nic innego się nie będzie dzaiło?
To prawda ja tez taki kiedys zrobiłem ale po uruchomieniu zarzadało rejestraci systemu w przeciwnym razie nalezy go odinstalowac :?

Pozdrawiam Dziedziel

 #58160  autor: kamil1221
 04 mar 2006, 13:10
M1S1EK pisze:i tak pewnie te zabezpieczenie nic nie da a kamil szukales sterownikow na stronie nVidi??

Tak szukalem, ale nie bylo :smt009
Szukalem nawet po stronach dla linuksowcow i nic z tego - nawet kumpel ktory na linuksie siedzi od 5 lat nie znalazl sterownikow - ale to bylo z 5 misiecy temu.
Moze juz sa ?? musze sprawdzic.

 #59062  autor: kornel_15
 07 mar 2006, 10:31
a jak takie coś powstrzymac?? mi teraz tam gdzie mam date i godzine wysakuje ikonka "Błąd sparawdzania anutentyczności systemu Windows" jak myslicie da soie tro obejsc?? jak tak to jak!!??

 #59127  autor: kalin
 07 mar 2006, 16:09
kamil1221 pisze:
A tak z innej beczki :arrow: czym tak naprawde sie rozni windows od linuksa??
Kiedys chcialem zainstalowac linuksa, ale okazalo sie ze nie ma pod moja karet graficzna (nVidia 6600) sterownikow i nie zadzialal.
Roznica jest taka ze Linux jest 100% bezpieczny na wirusy,jednej wersji windowsowskiej odpowiada 3-4 wersje linuksowe programow,nie muli sie,nie zawiesza sie.Drobnym minusem jest to ze dosc ciezko cos zainstalowac i co dla poniektorych przeszkoda moze byc to ze wiekszosc gierek nie ma wersji pod linuksa.

 #59129  autor: lookass
 07 mar 2006, 16:21
słyszałem ze u kilku osob wyskakuje komunikat o winie ze jest nielegalny ale nie wiem jak to dokladnie wyglada wyskoczyło komus takie cos jak tak to walcie scrnia :)

 #59148  autor: Przemek
 07 mar 2006, 17:09
Jak dla mnie to to jest śmieszne i żałosne.Za taką cenę wolę iść kupić sobie buty,ciuchy - chociaż mojego Windowsa mam oryginalnego,ale to i tak jest przesada, wydawać 400 zł na system,gdybym musiał wydać tyle kasy to kupiłbym pirata i tyle.Niech spuszczą ceny w dół a potem jakieś zabezpieczenia.Zyski będą i tak większe,bo więcej osób kupi po niższej cenie.

 #59153  autor: Klusek
 07 mar 2006, 17:19
Żeby pozbyć się tego interesującego komunikatu spróbujcie odinstalować poprawki:
Windows Genuine Advantage Validation Tool
Windows Genuine Advantage Notifications
i/lub poprawkę o numerze KB905474
Powinno pomóc, ale czy pomoże to nie wiem, bo nie mam tego na komputerze :)

Obrazek
Obrazek

 #59158  autor: MarcinK
 07 mar 2006, 17:29
mam pytanko, a gdzie zapisują sie poprawki do windowsa przed instalacją zaraz po downloadzie??

 #59162  autor: szczeka
 07 mar 2006, 17:33
piotrz pisze:żałosny jest microsoft :smt011 :smt011 :smt011 :smt011 :smt005
dlaczego zalosny? dla mnie to normalne, ze tak robia, przeciez oni na piratach traca kase :P

sam mam pirata, bo nie bede przeciez nie bede bulil tyle kasy, ale microsofta dobrze rozumiem :)

mi tez to wyskoczylo, ale sobie poradzilem- jaki ja hacker jestem %)

 #59167  autor: Klusek
 07 mar 2006, 17:39
Tankian pisze:mam pytanko, a gdzie zapisują sie poprawki do windowsa przed instalacją zaraz po downloadzie??
Przed instalacją to nie wiem za bardzo gdzie to się ukrywa, może w tym samym miejscu co po czyli w folderze windows w ukrytych folderach a jeśli nie tam to może zwyczajnie w TEMPie? Zawsze też można przed instalacją skorzystać z szukajki z poszukać ostatnio utworzonych plików :)

Obrazek
Obrazek

 #59188  autor: MarcinK
 07 mar 2006, 18:46
dzieki Klusek, poszukam :-)

 #59198  autor: pumba
 07 mar 2006, 19:24
lookass pisze:słyszałem ze u kilku osob wyskakuje komunikat o winie ze jest nielegalny ale nie wiem jak to dokladnie wyglada wyskoczyło komus takie cos jak tak to walcie scrnia :)
Tak wygląda ekran logowania

Obrazek

oprócz tego na tle tego ekranu wyskakuje komunikat i po zalogowaniu koło zegara pojawia się ikona też z jakimś komunikatem jak zrobie restart kompa to zamieszcze screeny tych komunikatów

 #59207  autor: PiotrG-dz
 07 mar 2006, 19:37
Mając taki komunikat nie pozostaje nic innego jak tylko kupic oryginalną wersje WINDOWS-a.BO Microsoft może odszukac delikwenta po jego adresie IP i za używanie nielegalnego oprogramowania sowicie ukarać.Może nawet skonfiskować kompa .Kto wiedział i kliknął żeby system sprawdził oryginalnośc oprogramowania nie ma wyjścia.Nie będzie mógł sie potem tłumaczyć że nie wiedział że ma pirata. :twisted: